به گزارش پایگاه خبری نشان :

 سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش آمار مبتلایان کرونا به ۱۶ هزار و ۱۹۶ نفر خبر داد.

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار ابتلا به کرونا ویروس در ایران گفت: امروز از ۵۶ آزمایشگاه مورد تایید اطلاعاتی دریافت کردیم که بر این مبنا تاکنون هزار و ۱۷۸ نفر تعداد مبتلایان قطعی کوید ۱۹ بوده است و به طور کل ۱۶ هزار و ۱۹۶ بیمار دچار ابتلا قطعی کرونا شده‌اند.

وی افزود: تاکنون ۵ هزار و ۳۸۹ نفر بهبود یافته‌اند. متاسفانه باید بگویم که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۵ نفر دیگر را از مبتلایان را دست دادیم و با احتساب کلی ۹۸۸ مورد آمار کلی درگذشتگان ابتلا به کرونا ویروس است.

جهانپور اشاره کرد: بسیج عمومی مقابله با کرونا در شناسایی از کرونا بسیار فعال هستند اما ما از مردم و هموطنان دعوت می‌کنیم به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند تا در صورت لزوم با آنها تماس گرفته شود. تا صبح امروز بیش از ۱۵ میلیون نفر از هم وطنان با ما ارتباط گرفته‌اند و غربالگری آنها انجام شده است و در روزها و هفته‌های آتی تعداد بیشتری را شناسایی خواهیم کرد.

وی آمار مبتلایان به کرونا ویروس را به تفکیک استان ها در ۲۴ ساعت گذشته اینگونه مطرح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران تهران ۲۷۳ نفر، مازندران ۵۹ نفر، استان اصفهان ۷۹ نفر، قم ۲۹ نفر، گیلان ۴۵ نفر، استان مرکزی ۴۷ نفر، البرز ۱۱۶ نفر، استان سمنان ۳۳ نفر، قزوین ۲۶ نفر، استان آذربایجان شرقی ۷۸ نفر، استان یزد ۴۹ نفر، استان گلستان ۳۰ نفر، خوزستان ۲۵ نفر، استان فارس ۳۱ نفر، آذربایجان غربی ۳۴ نفر، استان اردبیل ۱۹ نفر و استان کردستان ۲ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس اضافه شدند و در مجموع ۱۶ هزار ۱۶۹ مورد ابتلا به کرونا ویروس در کشور ثبت شده است.

او ادامه داد: در استان خراسان شمالی ۳ نفر، کرمانشاه، ۹نفر، استان هرمزگان ۶ نفر، خراسان جنوبی ۱۲ نفر، استان همدان ۱۱ نفر، کرمان ۱۹ نفر، استان ایلام ۷ نفر، زنجان ۲۵نفر، سیستان و بلوچستان ۱۱ نفر، چهارمحال و بختیاری ۲ نفر، بوشهر ۴ نفر، استان خراسان رضوی ۶۳ نفر و در استان لرستان ۳۵ نفر به آمار مبتلایان به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است./ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .