به گزارش پایگاه خبری نشان :

 سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن کرمی با اشاره به آخرین تدابیر یگان ویژه برای حضور بانوان در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج گفت: در این مسابقه جایگاه ویژه و امنی را برای بانوان در نظر گرفته ایم و سرویس‌های مناسبی برای خدمات دهی بانوان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: یک واحد پلیس زن هم هست که در این بازی به هدایت بانوان کمک می‌کند. آمادگی کاملی از سوی یگان ویژه برای این مسابقه وجود دارد.

کرمی در پاسخ به این سئوال که مسئولیت کنترل تماشاگران خارج از ورزشگاه با چه کسی است؟ تاکید کرد: ما هم داخل و هم خارج از ورزشگاه را کنترل می‌کنیم. عموما هر تماشاگری از خانه تا ورزشگاه با پلیس است. مسئولیت هدایت تماشاگران در داخل استادیوم با یگان ویژه است و بیرون با پلیس تهران بزرگ.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص اینکه چه زمانی قرار است تامین امنیت داخل استادیوم به خود هواداران واگذار شود؟ گفت: شما حرف دل ما را گفتید. داستانی را تعریف می‌کنم که مصداق کار ما است. یک روز استواری در یک پاسگاه میز و صندلی را رنگ می‌کند و از یک سرباز می‌خواهد آنجا بایستد تا کسی رنگی نشود. آن استوار همان موقع به یک پاسگاه دیگر منتقل می‌شود و بعد از چند سال دوباره به جای قبلی بر می‌گردد و می‌بیند یک سرباز جلوی میز و صندلی ایستاده است. می‌پرسد این سرباز چیست که جواب می‌دهند این سرباز لوحه دارد و پُستش تثبیت شده است. استوار می‌گوید من این سرباز را سال‌های قبل گذشته بودم تا کسی رنگی نشود. حالا حکایت ما است. یگان ویژه در دهه ۷۰ که ورزشگاه‌ها جو هیجانی داشت و التهابات زیاد بود، وارد ورزشگاه شد. الان هم یادشان رفته که ما آنجا هستیم و نباید اینقدر در ورزشگاه می‌ماندیم!

کرمی خاطرنشان کرد: طبق مقررات فیفا، انتظامات ورزشگاه‌ها با باشگاه میزبان است و فدراسیون باید سازماندهی کند.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا علیرغم تاکید فدراسیون، امسال این طرح عملی نشد؟ گفت: آقای مهدی تاج (رئیس فدراسیون فوتبال) قول داد امسال یگان ویژه و نیروی انتظامی داخل استادیوم‌ها دو قدم عقب‌تر می‌روند، ولی شرایط فراهم نشد. این مشکل اساسی ما است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا افزود: فیفا هر سال یک نمره منفی می‌دهد و می‌گوید چرا از پلیس استفاده می‌کنید. ما برای آموزش افراد و هواداران اعلام آمادگی کرده ایم. تامین کلی امنیت بر عهده ما است، ولی کار‌های بلیت فروشی و ایجاد نظم و خدمات روی سکو‌ها باید بر عهده باشگاه باشد. ما هم در کنار آن‌ها امنیت را تامین می‌کنیم.

کرمی در پایان گفت: متاسفانه امسال هم نیامدند. قرار بود بلیت‌ها الکترونیکی و صندلی‌ها شماره گذاری شود که انجام نشد. الان بلیت الکترونیکی فروخته می‌شود، ولی شماره صندلی‌ها مشخص نیست. یک مقدار دیر عمل کردند و فکر می‌کنم امسال هم باید کنار این صندلی رنگی بایستیم!

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .