به گزارش پایگاه خبری نشان :

دریچه منهول یا آدم روها در واقع دری های مخصوصی هستند که از متریال های مختلف تولید می شوند و به عنوان یک پوشش مناسب روی دهانه باز منهول قرار می گیرند، به طوری که آن ها را پوششی مناسب برای منهول های فاضلاب های شهری، کانال های زیرزمینی، شبکه های مخابراتی و خطوط لوله های گاز می دانند. دریچه منهول کامپوزیت نیز از جمله انواع مختلف از دریچه های منهول است که از کامپوزیت، مواد رزین، پلیمر و انواع مواد شیمیایی تهیه و تولید می شوند و در پروژه های مختلف شهرداری کاربرد دارند.

دریچه منهول کامپوزیت یک فرمولاسیون جدید در صنایع تولیدی دریچه های منهول است که با توجه به معایب دریچه های بتنی و دریچه چدن، تولید آن در صنایع و شرکت های تولیدی آغاز شد. اگر با دریچه های منهول و انواع آن آشنا باشید، به خوبی می دانید که این دریچه ها از ترکیبات و متریال های مختلفی طراحی و تولید می گردند، به طوری که آن ها را بر اساس جنس ساختاری در انواع مختلفی دسته بندی می کنند و هر یک از انواع دریچه های منهول بسته به شرایط محیطی گوناگون کارکردهای متفاوتی داشته و بسته به شرایط و نیازهای کاربران در پروژه های مختلف استفاده می شوند.

بنابراین دریچه منهول کامپوزیت نوع خاصی از انواع مختلف دریچه های معمول است که از مواد شیمیایی و ترکیبات مختلف مواد تولید می شوند و در پروژه های گوناگون شهرداری کاربرد دارد. انواع دریچه های معمول از جمله دریچه های کامپوزیتی ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود را در پروژه های عمرانی گوناگون دارند و این یعنی در هر موردی می توان از یکی از این دریچه ها استفاده کرد، بدین ترتیب پیش از خرید یا استفاده دریچه های منهول بهتر است با ویژگی ها و قابلیت های آن ها آشنا شوید.

1

1  دریچه منهول کامپوزیت

ویژگی های دریچه منهول کامپوزیت

همانطور که اشاره شد هر یک از انواع مختلف دریچه های منهول ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که در هر پروژه عمرانی می تواند برای پیمانکاران حائز اهمیت باشد، از این رو شناخت این ویژگی ها می تواند هزینه های شما را کاهش داده و در نهایت منجر به یک انتخاب ایده آل می شود.

در معرفی ویژگی های دریچه منهول کامپوزیت ابتدا لازم است بگوییم که این نوع از دریچه ها از کجا و چگونه وارد خط تولید شد و سپس در بازارهای مختلف مورد توجه خریداران قرار گرفت؟

دریچه های بتنی و دریچه های چدنی اولین دریچه های معمول هستند که با ویژگی های منحصر به فرد خود به عنوان درپوشی مناسب روی دهانه  باز دریچه های منهول مورد استفاده قرار گرفتند. دریچه منهول بتنی یکی از مقاوم ترین دریچه ها در برابر ضربات فیزیکی بود؛ اما در برابر عوامل محیطی همچون رطوبت و فرسایش دوام چندانی نداشت و با گذشت زمان آسیب دیده و از بین می رفت، از این رو دریچه چدن با ویژگی های بهتری و مقاومت بالاتری در برابر عوامل محیطی طراحی و تولید شد. دریچه های منهول چدنی مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی دارند؛ اما با توجه به جنس مرغوب و وزن پایینی که دارند، امکان سرقت در آن ها بسیار بالا می باشد.

دریچه منهول کامپوزیت با حجم کمتر، مقاومت بیشتر و قیمت پایین تر به عنوان جایگزین مناسبی به جای دریچه های چدنی استفاده می شود. حجم سبک و حمل راحت این دریچه ها امکان سرقت را افزایش می دهد؛ اما چون در بازار ارزش چندانی برخلاف دریچه چدن ندارند، امکان ربوده شدن این دریچه ها چندان زیاد نیست و بنابراین می توانید این دریچه ها را به عنوان جایگزین مناسبی به جای دریچه های بتنی یا دریچه چدن استفاده کنید. با این تفاسیر شاید بهتر باشد ویژگی های منحصر به فرد دریچه های کامپوزیتی را با هم بررسی کنیم:

  • مقاوم در برابر رطوبت، حرارت، فشارهای ترافیکی، ضربات فیزیکی و سایر عوامل محیطی
  • عمر مفید بالای ۵۰ سال
  • مصونیت در برابر سرقت
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • بالا بودن کیفیت مواد اولیه
  • مرغوبیت بالا
  • مقاوم در برابر ساییدگی و خوردگی
  • قابلیت اتصال آسان به انواع منهول های فلزی، بتنی، فولادی، چدنی، پی وی سی و …
  • وزن پایین و حمل و نقل آسان

2

2  ویژگی های دریچه منهول کامپوزیتی

 

دریچه منهول کامپوزیت را از کجا بخریم؟

برای آنکه بتوانید از کیفیت فوق العاده محصولات در پروژه های مختلف بهره مند شوید و استحکام سازه ها را افزایش دهید، در وهله اول باید محصولات با کیفیت و مرغوب خریداری کنید و بهترین راه حل در این زمینه خرید از برندها یا شرکت های تولیدی معتبر است که سال ها سابقه تولید و فروش دارند و تمامی مشتریان آن ها از خرید خود راضی هستند.

در زمینه خرید انواع دریچه های منهول از جمله دریچه منهول کامپوزیت، دریچه چدن، دریچه بتنی و سایر دریچه های مقاوم و مستحکم لازم است همواره از تولیدکنندگان معتبر محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. همچنین با توجه به محصولات وارداتی تا مرغوب و بی کیفیت که روز به روز در بازار هم تعداد آن ها افزایش می یابد، خرید از تولیدکنندگان معتبر داخلی می تواند بهترین راه حل در تامین نیازهای شما باشد.

بنابراین با این تفاسیر به شما توصیه می کنیم برای داشتم یک خرید با کیفیت همواره به سراغ تولیدکنندگان معتبر بروید تا بهترین کیفیت را در پروژه های خود داشته باشید. شرکت تولیدی پترو قائم از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی است که با سال ها سابقه تولید و فروش دریچه های منهول در بازارهای داخلی و خارجی حرف اول را از نظر کیفیت در میان سایر تولیدکنندگان داخلی می زند و شما می توانید با تکیه بر سابقه درخشان این برند با اطمینان خرید خود را در حجم های انبوه انجام داده و از کیفیت محصولات برند پترو قائم در پروژه های عمرانی مختلف استفاده کنید. برای خرید یا سفارش می توانید به سایت فروشگاهی پترو قائم به نشانی www.petroghaem.com مراجعه کرده و ضمن مشاهده خدمات شرکت، سفارشات خود را از طریق سایت به راحتی ثبت نمایید.

 

3

3  خرید دریچه منهول کامپوزیت