به گزارش پایگاه خبری نشان :

مهر: محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در حاشیه جلسه نوبت عصر روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه رأی اعتماد و جلساتی که در این مدت با نمایندگان برگزار کرده است، گفت: وزارت آموزش و پروش یکی از مهم ترین وزارت خانه ها است که دایره عمل آن در کل کشور گسترده است. حدود یک میلیون نفر معلم و کارمند و ۱۴ میلیون دانش آموز در ارتباط با این وزارت خانه هستند.

وی با بیان اینکه دغدغه هایی درباره این وزارت خانه وجود دارد،افزود: اولین اقدام بنده حل مشکلات ضروری و فوری وزارت آموزش و پروش است که بخشی  از فرهنگیان مطالباتی دارند، بنده در شرایطی قرار است سکان دار وزارت آموزش و پروش شوم که این وزارت خانه  حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد که باید تلاش شود این کسری بودجه جبران شود.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه  بخشی از  پاداش بازنشستگان که از ابتدای شهریور ماه در حال  پرداخت است که همچنان ادامه خواهد داشت و برخی دیگر  از مطالبات در ارتباط با حق التدریسی ‌ها و  کارمندان آموزش و پروش است پرداخت آن در دستور کارمان قرار دارد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: حدود ۲ هفته دیگر ماه مهر آغاز خواهد شد، گزارشی که به بنده داده شده است حدود ۱۰۰ هزار نفر نیروی معلم، کمبود وجود دارد و خوشبختانه در تماسی که با مسئولان آموزش و پروش  تمام استان ها گرفته شده تمهیدات لازم به عمل آمده  و نیروی مورد نیاز همه استان ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: مسئله نیرو و بودجه آموزش و پروش یکی از مسائل مزمن و پیچیده این وزارت خانه است که مستمراً ادامه پیدا کرده است که انشاالله در بودجه سال ۹۹ تلاش کنیم تا بودجه آموزش و پروش با کاستی های کمتری مواجه شود اگرچه بودجه سنواتی این وزارت خانه هر ساله صد در صد اختصاص داده می شود اما همچنان با کسری بودجه مواجه است .

وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره ناشناخته بودن سوابقش در این وزارت خانه، بیان کرد: بنده ۲۰ سال در وزارت آموزش و پروش فعالیت کرده ام و با همه فرآیندهای آموزشی این وزارت خانه آشنا هستم و باید بگویم سوابق بعدی من مکمل سوابق پیشین من است که در جهت هرچه بهتر شدن این وزارت خانه کمک می کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهدافی که افرادی که می خواهند سکان دار وزارت آموزش و پروش شوند اجرای سند تحول بنیادین است،گفت: این سند با همه ویژگی هایی که دارد برای آن که به مرحله اجرا برسد باید تمهیدات و برنامه داشته باشیم که در همین راستا باید همه بخش ها کمک کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که یکی از ایرداتی که نمایندگان به شما وارد می کنند سبقه سیاسی تان است که اعلام شده شما عضو حزب کارگزاران هستید، گفت: بنده عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم و رفتار بنده در طول سال های گذشته نشان گر خط فکری بنده بوده است که می توان آن را دریافت . من از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشتم.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09022978397 تماس حاصل فرمایید .