به گزارش پایگاه خبری نشان :

ورقکاری به صفحه تخت فلزی می گویند که توسط فرآیندهای مختلف صنعتی به ضخامت های مختلف تولید می شود به ورق های بسیار نازک اصطلاحا فویل گفته شده و به ورق هایی که ضخامت آن بیشتر از6 میلیمتر باشد اصطلاحا پلیت گفته می شود و ورق های فلزی در دو صورت ورقی و رولی در بازار عرضه می شود که استاندارد ورق های تخت (1*2)(1.25*2.5) متر و ورق های رولی در عرض های 1,1.25,2 متر عرضه می شود.

انواع ورق ها مورد استفاده در صنعت ورقکاری عبارت است از : ورق آهن ساده , ورق آهن روغنی , ورق آهن گالوانیزه , ورق استیل , روق مس , آلومینیوم , برنج و غیره

به انواع فرآیند هایی که روی ورق های فلزی مانند عملیات برش,خمکاری,فرم,رول,جوشکاری,مونتاژ,کشش و دیگر عملیات دیگر صورت می گیرد ورقکاری می گویند که بسیار از قطعات فلزی در اطراف ما با این فرآیند ساخته شده است مانند کیس,اجاق گاز,هود و غیره

انواع عملیات ورقکاری

برش:برش به صورت گوناگونی صورت می گیرد که به شرح زیر است:

لیزر:دستگاه لیزر در برش انواع ورق های فلزی استفاده می شود.در دستگاه لیزر جریان برق فشار بالا با فشار گاز متشکل از هوا,هلیوم,اکسیژن,ارگون و غیره مخلوط شده و تولید انژری می کند و این پرتو ها توسط آینه های دستگاه تا لنز هدایت شده و لنز تمام پرتوها را متمرکز نموده و شروع به برش ورق می کند و برش انواع ضخامت ورق ها بستگی به توان است دستگاه های لیزر می توانند تا ضخامت 25 میلیمتر را برش دهند مزایای این روش کیفیت سطح برش,برش انواع اشکال روی ورق,دقت و سرعت و معایب این روش هزینه نسبتا بالا,عدم توانایی در برش برخی فلزات مانند مس,کونیک شدن سطح برشی در ورق های ضخامت بالا می باشد.

پانچ:برش در این دستگاه برش توسط قالب در ایستگاه های های متفاوت انجام می شود بدین صورت که اپراتور قالب های برشی را در ایستگاه پانچ قرار می دهد که هر کدام برش خاصی را بر عهده دار دارد و عملیات برش را انجام می دهد.

هر کدام از قالب های برشی برای یک ضخامت کاربرد و کارایی دارند در صورت تغییر در ضخامت ورق قالب هم باید تغییر پیدا کند.

قالب های چیده شده در ایستگاه ها هر کدام وظیفه مشخصی مانند دور بری,سوراخ کاری,ایجاد نک و غیره را دارند. مزایای این روش سرعت بالا,برش انواع آلیاژهای فلزی و معایب این روش ضایعات زیاد ,محدودیت در ضخامت و غیره می باشد.

این دستگاه ها با توجه به ابعاد میز کار و نیروی دستگاه(تناژ) و تعداد ایستگاه ها طبقه بندی می شود.

گیوتین:این دستگاه که قیچی هم در صنعت معروف می باشد جز ساده ترین دستگاه های برش ورق می باشد که تنها توانایی برش خطی را دارد.

پرس:در این روش برش ورق توسط قالب صورت می گیرد که عمکردی مشابه با برش توسط دستگاه پانچ را دارد اما در مواقعی با توجه به محدودیت های موجود مانند سایز قطعه , ضخامت , نیروی لازم وغیره استفاده می شود.

خمکاری:خمکاری به صورت های گوناگونی صورت می گیرد که به شرح زیر می باشد:

پرس برک:دستگاه متشکل از سنبه و ماتریس و قرار که وظیفه تنظیم ورق را دارد این دستگاه در دو نوع دستی و سی ان سی موجود می باشد که عملیات خمکاری را روی ورق اعمال می کند.

پرس:در صورت وجود محدودیت در خم ,خمکاری توسط قالب خم و دستگاه پرس اعمال می شود این محدودیت ها عبارتند از کم بودن لب خم ,برخورد قطعه با سنبه و غیره

نورد:این دستگاه در دو نوع دستی و سی ان سی موجود است که عملیات نور یا رول کردن ورق را توسط 3 شفت انجام می دهد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت

ابعاد برشی و خم

مهم ترین مسئله تاثیر گذار در هزینه ابعاد قطعه می باشد.هزینه برش قطعات ورق کاری براساس میلیمتر برش و ساعت محاسبه می شود هر چه ابعاد بزرگتر شود میلیمتر برش و ساعت آن بالا رفته و هزینه آن بیشتر شده .در بخش خم عوامل تاپیر گذار در قیمت عبارتند از طول خم-تعدادخم-خم های پیچیده

ضخامت ورق

ضخامت ورق از عوامل تاثیر کذار در هزینه آن می باشد.به صرفه ترین راه برش ورق ها برش به وسیله لیزر می باشد اگر ضخامت کار از ظرفیت دستگاه لیزر بیشتر باشد فرایند تولید تغییر کرده و هزینه آن به طبع بالا می رود.

جنس ورق

از دیگر عوامل تاثیرگذار قیمت ورقکاری جنس ورق می باشد به طورمثال هزینه تمام فرایند های لیزر-پانچ-خمکاری-نورد برای ورق استیل پران تر از ورق آهن می باشد.

تیراژ

تیراژ از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت می باشد.

هندسه قطعه ورقکاری

در بعضی مواقع اجرت فرایند های ورقکاری روی قطعه کوچک بیشتر از قطعات بزرگ میشود یکی از دلایل آن می تواند هندسه قطعه باشد به طور مثال از یک قطعه هر چند کوچک دارای سوراخ های بسیار باشد تایم دستگاه را بیشتر تلف می کند و باعث افزایش هزینه می شود.

نوع قطعه:به طور کل دقت قطعه رابطه مستقیمی با هزینه دارد هر چه قطعه دقیق تر باشد هزینه تولید آن بیشتر می شود ماهیت بعضی قطعات دقت آن می باشد که اگر مورد توجه قرار نگیرد ارزشی ندارد افزایش دقت در مواقعی باعث افزایش عملیات تولید می شود که این امر هزینه قطعه نهایی را بالا می برد.

نکات طراحی قطعات ورق کاری

:K factor

هر قطعه ورقکاری در پایان نیاز به طرح گسترده دارد و به دلیل کشش قطعات در خمکاری طرح گسترده باید در مناطق خمکاری از قطعه کمی کوچکتر باشد تا بعد از کشش به ابعاد دلخواه برسیم K factor در واقع ضریب کشش ورق می باشد که بعد از اعمال این ضریب اندازه ها مورد نظر در نواحی خم کاری کوتاه تر می شود.

مطمئن ترین روش بدست آوردن این ضریب روش تجربی می باشد به این ترتیب که یک قطعه جهت خمکاری برای بدست آوردن ضریب K factor فدا شود.

K factor وابسته به نوع ماتریس دستگاه , ضخامت وجنس ورق می باشد.نتیجه می گیریم اگر به ضریب K factor صحیح دست یافتیم با عوض شدن ماتریس و دستگاه و جنس ورق دیگر اطمینانی نسبت به ابعاد قبلی وجود ندارد.

محدودیت ها : طراحی می بایست در تمام مراحل طراحی محدودیت های برش و خم و دیگر عملیات لازمه را در نظر بگیرد.

محدودیت برش:به طور مثال اگر قطر سوراخ ها روی قطعه از ضخامت قطعه کمتر باشد برش یا امکان پذیر نمی باشد یا بسیار بد کیفیت می شود و نیاز به عملیات برش کاری با شیوه دیگر می باشد که معمولا هزینه ها را بالا می برد این یک نوع مثال از محدودیت های برش می باشد.

محدودیت خمکاری: اگر قطعه شما با توجه به محدودیت های خمکاری طراحی نشود هنگام خمکاری مشکلاتی از قبیل برخورد قطعه با سنبه , اعوجاج , پاره شدن قطعه و غیره به وجود می آید.

به طور کلی طراحی باید قبل از طراحی پروسه تولید را مشخص کرده و با توجه به منابع در اختیار و محدودیت هر کدام از این منابع طراحی خود را انجام دهد.

محدودیت جوشکاری : اگر جوشکاری در مراحل تولید باشد باید قطعه طوری طراحی شود که جوشکار با دقت و به راحت ترین صورت قطعه را جوش دهد برای این منظور معمولا از فیکسچر جوش کاری استفاده می کنند.

محدودیت مونتاژ:قطعات مونتاژی باید طوری طراحی و تولید گردد که مونتاژ کار به راحت ترین حالت ممکن کار مونتاژ را انجام دهد دقت در انتخاب انواع اتصالات مانند پیچ , پین , اسپیسر و غیره و انتخاب صحیح استراتژی مونتاژ از وظایف طراح می باشد.

شرکت های خدمات دهنده در زمینه طراحی قطعات ورقکاری

موسسه مهندسی طراحی و ساخت EIDM یکی از بهترین ها در زمینه طراحی و ساخت انواع قطعات ورقکاری می باشد.

از ویژگی های این مجموعه می توان به:

استفاده از طراحان مجرب در زمینه طراحی و تحلیل

استفاده از چک لیست های قوی و به روز ترین متد چک محصول و قالب

استفاده از انواع نرم افزار های طراحی و تحلیل با توجه به نوع پروسه تولید

رعایت کلیه حقوق مشتری مانند امنیت و سکرت بودن کار پروژه مشتری

سرعت و دقت و کیفیت

اشاره کرد.