به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

لاتاری آمریکا در سال 1400 مانند سال‌های گذشته در پاییز برگزار خواهد شد. برای دریافت اطلاعات کامل در این خصوص، وارد سایت لاتاری شوید و اطلاعات کامل ثبت نام لاتاری 1400 را مشاهده فرمایید.

 

لاتاری چیست؟

افراد زیادی هستند که دوست دارند در آمریکا زندگی کنند اما امیدی به دریافت ویزا و امکان مهاجرت به آمریکا در شرایط عادی را ندارند. لاتاری یک فرصت قرعه‌کشی است که کشور آمریکا هر ساله در اختیار اتباع دیگر کشورها قرار می‌دهد تا از این طریق بتوانند شانس زندگی در آمریکا را داشته باشند. در واقع برنده شدن در لاتاری آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به آمریکاست. شما در صورت برنده شدن در برنامه لاتاری موفق خواهید شد گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را کسب کنید. اما گرین کارت چیست و شما با داشتن آن از چه مزایایی بهره‌مند خواهید شد؟

گرین کارت و یا کارت سبز، درواقع مجوز اقامت دائم و قانونی شما در کشور آمریکا است. در صورت داشتن گرین کارت شما خواهید توانست بدون هیچ مشکلی به کار، تحصیل، مسافرت و ... در کشور آمریکا بپردازید. حال ببینیم دولت آمریکا چرا این برنامه را در دستور کار هر ساله خود قرار داده است؟

دولت آمریکا همواره به دنبال حفظ تنوع نژادی در خاک خود بوده است و به همین دلیل هر ساله برنامه لاتاری گرین کارت را راه‌اندازی و اجرا می‌کند. با اجرای لاتاری تعداد 55 هزار ویزا به صورت قرعه کشی به ثبت‌نام کنندگان تعلق می‌گیرد. البته هر ساله تنها اتباع کشورهای خاصی اجازه ثبت‌نام در لاتاری را دارند.

 

مردم کدام کشورها می‌توانند در لاتاری ثبت‌نام کنند؟

 

در کل از آن 55 هزار ویزا 5هزار ویزا برای موارد خاص در نظر گرفته می‌شود و 50 هزار ویزای مابقی بین اتباع کشورهای مجاز تقسیم خواهد شد که هر کشور حداکثر امکان استفاده از 7 درصد از کل سهمیه 50 هزار ویزا را خواهد داشت.

خوشبختانه اتباع ایرانی هم امکان ثبت2نام در لاتاری 1400 را دارند و چنانچه در سال‌های گذشته اتفاق افتاده امسال هم 3000 هزار نفر یعنی حدود 6 درصد شانس برنده شدن در لاتاری و دریافت اقامت دائمی آمریکا را دارند.

 

مراحل ثبت‌نام لاتاری آمریکا چگونه است؟

44

برای ثبت‌نام لاتاری آمریکا کافیست به سایت اصلی لاتاری آمریکا رفته و در آنجا مشخصات و اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را در فرم مربوطه وارد کنید. پس از آن تنها باید در انتظار نتایج از طریق اداره مهاجرت آمریکا باشید.

خبر خوش اینکه می توانید در دوره پایه راهیابی آسان به آمریکا اطلاعات کاملی را از مهاجرت به امریکا و لاتاری بدست آورید.

اگر شما یکی از برندگان خوش‌شانس لاتاری 1400 باشید باید مراحل ثبت‌نام برای دریافت وقت مصاحبه را طی کرده و منتظر باشید تا برای تأیید نهایی و انجام مصاحبه مدارک خود را به کنسولگری ببرید. در صورتی که مغایرتی میان اطلاعات ثبتی و مدارک شما وجود نداشته باشد به احتمال زیاد بدون هیچ مشکلی موفق به اخذ ویزای اقامتی آمریکا شده‌اید و تنها کافیست به فکر تهیه بلیط خود باشید.

 

آیا شما واجد شرایط ثبت‌نام در لاتاری آمریکا هستید؟

تمام افراد بالای 18 سال که محل تولد آنها از یکی از کشورهای مجاز برای ثبت‌نام لاتاری است و دارای مدرک دیپلم 12 ساله هستند می‌توانند در برنامه لاتاری 1400 شرکت کنند. البته در نظر داشته باشید که باید در هنگام ثبت‌نام دارای پاسپورت معتبر باشید.

 

زمان‌بندی برنامه لاتاری آمریکا

طبق آخرین اطلاعات ثبت‌نام لاتاری 2023 از 5 اکتبر 2021 آغاز شده و تا 7 نوامبر (حدود یک ماه) ادامه خواهد داشت. مطابق با تقویم ما این زمان برابر خواهد بود با 13 مهر تا اواسط آبان‌ماه سال 1400 که می‌توانید در این مدت به سایت لاتاری رفته و ثبت‌نام خود را انجام دهید. زمان اعلام نتایج هم 6 تا 12 ماه پس از ثبت‌نام خواهد بود. پس از آن مراحل اداری تأییدیه نهایی ویزای برندگان آغاز می‌شود و نهایتاً در سی سپتامبر 2023 پرونده لاتاری 2023 بسته خواهد شد.

 

چه اطلاعاتی برای ثبت‌نام لاتاری لازم است؟

برای ثبت‌نام لاتاری شما نیاز به آپلود یا ارئه مدارک خاصی ندارید و تنها باید اطلاعات زیر را در صفحه ثبت‌نام وارد کنید:

۱. شماره پاسپورت دارای اعتبار متقاضی

۲. اطلاعات شناسنامه متقاضی و تمام افرادی زیر مجموعه (وضعیت تأهل، تعداد فرزندان و مشخصات آن‌ها)

۳. آدرس محل سکونت، ایمیل معتبر و شماره تماس

۴. عنوان آخرین مدرک تحصیلی

۵. عکس مطابق با استانداردهای لاتاری (تمام رخ بدون وجود هیچ مویی روی چهره، ابعاد 600*1200، عکس رنگی با زمینه سفید ساده، بدون عینک و سمعک و متعلق به 6 ماه گذشته)