به گزارش پایگاه خبری نشان :

پس برای جلوگیری از بروز خسارت، مالک خودرو باید از بیمه بدنه استفاده کند. اما بیمه بدنه یک بیمه نامه اختیاری است و شرکت ها می توانند خدمات و پوشش های متنوعی را برای آن تعریف کنند. این موضوع دلیل اصلی تنوع قیمتی بیمه بدنه، در شرکت های مختلف بیمه ای است. پس شاید مشتری در انتخاب بهترین و ارزانترین بیمه بدنه، دچار شک و دودلی شود. البته معیارهای انتخاب بهترین بیمه بدنه متفاوت است و بستگی به کیفیت و توان مالی افراد دارد. اما در این مطلب قصد داریم تا با معرفی فاکتورهای تعیین کننده قیمت بیمه بدنه و مقایسه عملکرد شرکت های بیمه ای، به شما در انتخاب بهترین نوع از این بیمه‌نامه کمک کنیم.

 

معیارهای خرید بهترین بیمه بدنه خودرو

قیمت نهایی بیمه بدنه خودرو در شرکت های بیمه‌ای، بر اساس نوع خودرو و کاربری آن، سال ساخت، ارزش روز ماشین، تخفیف عدم خسارت و دیگر تخفیف های مرتبط تعیین می شود. اما علاوه بر این موارد وابسته به خودرو، معیارهای دیگری هم برای تعیین قیمت بیمه بدنه وجود دارد که وابسته به نظر مشتری است. در ادامه به معرفی برخی از این معیارهای تاثیرگذار خواهیم پرداخت.

 

پوشش های اصلی بیمه بدنه ماشین

بیمه بدنه شامل دو نوع پوشش اصلی و اضافی است که معمولا شرایط استفاده از پوشش های اصلی و سقف جبران خسارت آنها، در تمامی شرکت های بیمه ای یکسان است. حوادثی مانند واژگونی و سقوط خودرو، سرقت کلی ماشین، برخورد خودرو با جسم ثابت یا متحرک و غیره جزو پوشش های اصلی بیمه بدنه هستند. 

 

پوشش های اضافی بیمه بدنه

تعدادی دیگر از خطرات وجود دارد که برای جبران خسارت های ناشی از آنها در قالب بیمه بدنه، مالک خودرو باید هزینه ای مازاد بپردازد. مثلا برای خسارت های به وجود آمده برای خودرو که ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، سرقت جزئی قطعات و لوازم خودرو و خسارت ناشی از پاشیدن اسید و مواد منفجره است، نیاز به استفاده از پوشش های اضافی بیمه بدنه خواهیم داشت. پس برای کاهش هزینه صدور بیمه بدنه، باید فقط از پوشش های ضروری استفاده کنیم.

 

میزان فرانشیز بیمه بدنه

فرانشیز به درصدی از خسارت های ایجاد شده گفته می شود که وظیفه جبران آن بر عهده بیمه گزار است. میزان فرانشیز در شرکت های مختلف بیمه ای متفاوت است و باید بعد از مقایسه، بیمه بدنه ای با کمترین درصد فرانشیز را خریداری کرد. 

 

سهولت در صدور و تمدید بیمه بدنه

مشتری همواره در پی استفاده از بالاترین سطحی کیفی از خدمات است که به راحتی در دسترس بوده و قیمت مناسبی داشته باشد. پس هر چقدر اقدامات لازم برای صدور و تمدید بیمه بدنه در یک شرکت کمتر باشد، رضایت مشتری بیشتر است. البته امروزه امکان صدور و تمدید آنلاین انواع بیمه نامه در سایت بیمه با ما وجود دارد و نیازی به مراجعه حضوری نیست. چون این سایت با تمامی شرکت های بیمه ای قرارداد دارد و مشتری می تواند از خدمات بیمه ای این شرکت ها، به صورت آنلاین بهره مند شود. 

 

 امکان پرداخت سیار خسارت خودرو

برخی از شرکت های بیمه ای برای جذب مشتری و کسب رضایت آنها، خدمات ویژه ای را ارائه می دهند. یکی از این خدمات ویژه مرتبط با بیمه بدنه، مربوط به پرداخت سیار خسارت و امکان بازدید حضوری در محل است. یعنی راننده دارای بیمه بدنه می تواند با شرکت بیمه ای خود تماس گرفته و از آنها بخواهد تا در محل حادثه حضور یافته و خسارت را پرداخت کنند. خدمت ویژه ای که در نهایت باعث جذب رضایت مشتری و افزایش فروش شرکت بیمه ای می شود. 

33

انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو

تعداد شرکت های بیمه ای بسیار زیاد است و هر کدام بیمه بدنه را با قیمتی متفاوت به مشتریان خود ارائه می دهند. این موضوع انتخاب و خرید بیمه بدنه را سخت می کند. چون مشتری شاید اطلاعات کافی در خصوص پوشش های مختلف این بیمه نامه و شرایط استفاده از آن نداشته باشد. یک راهکار مناسب برای انتخاب بهترین بیمه بدنه، مقایسه عملکرد شرکت های بیمه ای بر اساس آماری است که سالیانه بیمه مرکزی اعلام می کند. این آمار عملکرد شرکت ها را بر اساس فاکتورهای مختلفی مقایسه می کند. پس مشتری می تواند بر اساس اولویت های خود، بهترین شرکت را برای خرید بیمه بدنه انتخاب کند. در ادامه به معرفی این فاکتورها و بهترین شرکت بیمه ای برای خرید بیمه بدنه خودرو خواهیم پرداخت.

 

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ فروش بیمه نامه

 

یک ایده مناسب برای انتخاب شرکت بیمه ای و خرید بهترین بیمه بدنه، بررسی تعداد بیمه نامه هایی است که آن شرکت در طول یکسال فروخته است. این آمار می تواند معیار مناسبی برای موفقیت شرکت بیمه ای و محبوبیت آن نزد مردم باشد. طبق آمار اعلامی بیمه مرکزی، بیشترین بیمه بدنه صادر شده متعلق به شرکت بیمه ایران است که نزدیک به نیمی از بازار این بیمه نامه را به خود اختصاص داده است. بیمه های آسیا و پارسیان، در رتبه های دوم و سوم از این آمار قرار دارند.

 

بهترین بیمه بدنه ماشین از لحاظ توانگری مالی

توانگری مالی یک شرکت، نقش مهمی در قدرت پرداخت خسارت و اجرای تعهدات آن دارد. بیمه مرکزی شرکت های بیمه ای بر اساس توانگری مالی، در چهار سطح مختلف قرار می دهد که سطح یک، بسیار خوب و سطح چهار برای شرکت های ضعیف است. بیمه های سامان، پاسارگاد و دانا، به ترتیب شرکت هایی با بیشترین توان مالی در انجام تعهدات خود بوده اند.

 

بهترین بیمه بدنه خودرو به لحاظ سهولت در صدور بیمه

برخی شرکت های بیمه ای حاضر به صدور بیمه بدنه برای خودروهای مدل پایین نیستند. مثلا بیمه پاسارگاد حاضر برای خودروهای با عمر بیش از ۲۰ سال را بیمه بدنه صادر نمی کند. و یا بیمه ایران حق بیمه بیشتری از ماشین های با عمر بیش از ۱۰ سال می گیرد. این محدودیت ها برای مشتری جالب نیست و فرد بیمه گزار همواره دوست دارد که از شرکتی بیمه بدنه بخرد که صدور بیمه نامه در آن راحت و بدون محدودیت باشد.

 

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ تعداد مراکز پرداخت خسارت

اینکه بیمه گزار برای دریافت خسارت بیمه بدنه پژو 206 و یا خودرویی دیگر مجبور باشد از شهری به شهری دیگر برود، اصلا موضوع جالبی نیست. چون به لحاظ زمانی و مالی، انجام چنین کاری مقرون به صرفه نیست. پس هر چقدر که تعداد مراکز پرداخت خسارت شرکت بیمه ای بیشتر و پراکنده تر باشد، دسترسی مشتری به آنها راحت تر خواهد بود. از این لحاظ، بیمه ایران با ۱۹۲ مرکز، بیشترین تعداد را دارد. همچنین بیمه های ایران، پاسارگاد و ملت، امکان پرداخت خسارت سیار به مشتریان خود را دارند و لازم به مراجعه حضوری فرد بیمه گزار نیست.

 

بهترین بیمه بدنه به لحاظ ارائه حداکثر پوشش با کمترین قیمت

شرایط استفاده از پوشش های اصلی بیمه بدنه معمولا یکسان است. اما نوع پوشش های اضافی این بیمه نامه و هزینه استفاده از آنها در شرکت های مختلف بیمه ای، با یکدیگر فرق دارد. مثلا حذف فرانشیز، یک پوشش اضافی است که در بیمه پاسارگاد ارائه می شود. پس مشتری برای انتخاب بهترین بیمه بدنه در این زمینه، باید به دنبال شرکتی باشد که پوشش های اضافی کاملتری دارد و آنها را با قیمت کمتری به مشتریان ارائه می دهد.

 

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ تخفیفات ویژه

بیمه بدنه یک بیمه نامه اختیاری است و شرکت های بیمه ای می توانند در کنار تخفیف عدم خسارت، شرایط ویژه ای برای مشتریان خود در نظر بگیرند. مثلا برخی شرکت های بیمه ای برای خودروهای صفر کیلومتر با شرایط خاص، ۲۰ الی ۳۰ درصد تخفیف می دهند. و یا اگر در کنار بیمه بدنه، بیمه نامه دیگری بخرید، درصد تخفیف شما بیشتر می شود. پس در هنگام خرید بیمه بدنه، به تخفیف های ویژه شرکت ها توجه کنید. برای اطلاع از جدیدترین تخفیفات ویژه شرکت های بیمه ای، به سایت بیمه با ما مراجعه کنید.

 

بهترین بیمه نامه از لحاظ کسر فرانشیز

فرانشیز پوشش های بیمه بدنه، بر اساس نوع پوشش و ریسک آن تعیین می شود. مثلا فرانشیز بلایای طبیعی در بیمه سامان ۱۰ درصد است و در دیگر شرکت ها ۳۰ درصد. پس برای انتخاب ارزانترین و بهترین بیمه بدنه، باید شرکتی را انتخاب کرد که پوشش های بیمه بدنه را با کمترین فرانشیز ارائه می دهد.

 

بیمه بدنه موتورسیکلت

موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه رایج در شهرهای بزرگ و پرترافیک است. وسیله ای پرخطر که احتمال رخداد حادثه برای آن بیشتر از خودروهای سواری است. به همین دلیل باید در کنار بیمه موتورسیکلت ، به فکر بیمه بدنه هم بود و از پوشش های بیمه ای آن استفاده کرد.

 

333

 

الحاقیه

در نهایت باید با توجه به یک مقاله معتبر باید بگوییم: الحاقیه‌های صادر شده باعث شده است که تعادل بین بیمه‌گذار و بیمه‌گر برقرار شود. خرید بیمه بدنه با وجود اینکه برای خودرو الزامی نیست، اما بیشتر مالکین خودرو ترجیح می‌دهند به منظور کاهش خسارات وارد شده در زمان تصادفات رانندگی نسبت به خرید آن اقدام کنند. البته بیمه بدنه تمام خسارت وارد شده را پرداخت نمی‌کند، در پرداخت خسارت به آنچه در بیمه نامه عنوان شده توجه کنید. شرکت بیمه به قرار داد بیمه پایبند خواهد بود.