به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

ایران از تنوع غذایی بینظیری برخوردار است. در هر گوشه و کنار سرزمین مردم صبور و فرهنگ سازش با موادی که در دسترس داشته اند سعی کرده که بهترین نتیجه ممکن را خلق کنند. به همین دلیل این پهنه از گیتی میهمان دستورهای منحصر بفردیست که امضای خاص مردمش را به همراه دارد.

متاسفانه زندگی صنعتی و گسترش شهر نشینی باعث شده است که بسیاری از رسوم غذایی فراموش شده و یا در بهترین حالت کمرنگ شده است. مثلا رسم نشستن دور یک سفره غذا و یا صبر برای جا افتادن یک غذا و یا طعم خاطه انگیز یک خوراکی برای یک مناسبت خاص که همگی جای خود را به عجله تمام نشدنی و گم شدن در ازدحام برای پول در آوردن و خرج کردن آن پول برای ادامه همین چرخه معیوب. در این بین ورود غذاهای فوری و یا فست فود ضربه بسیار مهلکی به پیکره فرهنگ غذای ما بوده است و بجاست که برای پاسداشت این فرهنگ غنی در ترویج و آموزش دستور پخت ها و رسوم غذایی به نسل های آینده فکر کنیم و درخور آن حرکتی شایسته داشته باشیم.

مجموعه آموزش آنلاین آشپزی بر پایه همین تفکر و دغدغه مندی فرهنگی اقدام به جمع آوری دستور پخت های مختلف و در دسترس نهادن آن برای عموم مردم به منظور نگهداری این میراث کهن و پویایی فضای مجازی کرده است. از مطالبی که به حق جا دارد آموزش و بانتشار آن را فارغ از استفاده شخصی یک وظیفه ملی بدانیم. تا حفظ قومیت هر یک از اقوام ایرانی نهایتا به انسجام بدنه ایران بیانجامد.

فرهنگ غنی غذایی ایران به گونه ایست که اگر از شما در سوالات پیش رو پرسیده شود قطعا هر یک دستور و روشی خاص برای آن دارید . مثلا حتما شما از هر قومیتی که باشید یک آش منحصر به خود را دارید و یا یک نوع خوراکی و غذا را برای یک مناسب ویژه طبخ میکنید. مثلا برای پدری که دست تنگ است رشته پلو می پزند و یا برای زنی که فرزندی به دنیا آورده نوع خاصی از کاچی را می پزید. برای شب عید رسم شما چیست؟ برای عید قربان چه برنامه غذایی دارید؟ آیا تا کنون باسلوق خانگی همان شیرینی خاص شب یلدا را خودتان طبخ کرده اید؟ و یا روش پخت دلمه و کوفته در منطقه شما چه تفاوت هایی با سایر دستور پخت های دیگر دارد؟

در ایم مقاله میخواهیم که چند نمونه دستور تهیه انواع غذا و یا خوراکی مختلف اصیل ایرانی را با یکدیگر بررسی کنیم پس لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کوفته تبریزی غذای اصیل ایرانی در 1TouchFood

یکی از غذاهایی که آموزش آن بسیار تخصصی است کوفته تبریزی است. یکی از اصلی ترین غذاهای ایرانی دلمه ها و کوفته می باشند. کوفته و دلمه ها نیز به همان دلیل قومیت های مختلف در کشور پهناور ایران شکل ها و طعم های بسیار متنوعی دارند. درباره کوفته ها و دلمه ها بدلیل وجود حبوبات های مختلف می توان یک غذای خوشمزه را طبخ و در نهایت میل نمود.کوفته ها و خصوصا کوفته تبریزی که یکی از اصلی ترین آنهاست اشاره نمود.

5

 کوفته تبریزی از غذاهای اصیل تبریز است که تقریبا می توان گفت که در همه ایران زمین طبخ می شود. این یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذ است که شما عزیزان می توانید آموزش و طرز تهیه این کوفته تبریزی اصل خوشمزه را برایتان آموزش داده شده است.

در اینجا نکته بسیار مهمی را در تهیه کوفته تبریزی بیان خواهیم نمود. یکی از رموز تهیه کوفته تبریزی اصل استفاده از مواد اولیه تازه و مرغوب است. این مواد اولیه تازه در شهر تبریز و تمام استان آذربایجان شرقی دارای کیفیت بینظیری هستند. پس یکی از دلایل خوشمزه شدن کوفته تبریزی اصل همین مواد اولیه مرغوب است.

از دیگر غذاهای اصیل ایرانی خوشت ها هستند. خورشت ها غذاهایی هستند آبکی که عموما با برنج سرو می شوند. خورشت های اصیل ایرانی نظیر قورمه سبزی – قیمه و بسیاری خورشت دیگر هستند. این خورشت ها هم طرز تهیه و دستورالعمل های خاص خود را دارند.

انواع پیش غذا و مزه و دسر از غذاهای ایرانی در 1TouchFood

  • پیش غذا و مزه هم از انواع خوراکی هایی است که در سفره ما ایرانیان وجود داشته است. در این زمینه مردمان شمالی کشور ما ایران در جایگاه بسیار بالایی قرار دارند. همیشه در سفره خوراکی هایی است که قبل از غذا سرو می شود.
  • بستنی در دوره قاجاریه به کشور ما ایران وارد شد. البته در ایران باستان هم اسنادی از وجود بستنی در ایران وجود دارد. بستنی را با یخ به همراه شیره انگور سرو می کردند و تهیه می نمودند. از این رو در بحث بستنی هم از قدیم ایرانیان در آتش دستی داشته اند.
  • ترشیجات و شورها از قدیم در لیست غذاهای ایرانی بوده است. ایرانیان بدلیل داشتن اقوام مختلف ترشی های مختلفی نیز دارند. در نظر داشته باشید که ما ایرانیان چندین نوع ترشی بسیار خوشمزه را در لیست غذاهای خود داریم که واقعا از خوردن آنها لذت خواهیم برد.
  • یکی از غذاهای ایرانی که حتما در سفره های ما ایرانیهاست سالاد می باشد. سالاد ها متعلق به منطقه خاصی نیستند ولی ما ایرانیها همیشه سالاد داشته ایم.
  • شیرینی ها نیز از دسته خوراکی های معروف ایرانی محسوب می شوند. ما ایرانیان در کنار غذاهای خودمان از شیرینی ها استفاده می کنیم. سالهاست که شیرینی های محلی در کنار چای یکی از خوراک های وعده های عصرانه ما ایرانیان محسوب می شود. که از این دسته می توان به باقلوا که از شیرینی های فوق العاده خوشمزه و لذیذ است اشاره نمود.

هر چند که استفاده از سایر طعم ها و دستور پخت سایر ملل کار پسندیده ایست اما از خاطر نباید برد که آنچه که در دسترس خود ماست چکیده صدها سال زایش فرهنگی این مرز و بوم است پس باید با دیدگاهی دغدغه مند در حفظ آن کوشید. در این بین نگاه به سایر فرهنگ های غذایی نیز معنی خود را می یابد. به امید دیدار شما در سایت 1touchfood