به گزارش پایگاه خبری نشان :

پوشاک یا لباس به طور معمول از پارچه ها یا منسوجات ساخته می شوند . اما در گذشته از پوست حیوانات و سایر ورقه ها ی نازک برای تولید لباس استفاده می شد . پوشیدن لباس بیشتر منحصر به انسان است . نوع لباس بستگی به جنسیت ، تیپ بدنی ، عوامل اجتماعی و مکان جغرافیایی دارد.عینک و جواهرات به طور کلی جزء پوشاک محسوب نمی شوند ، اما نقش مهمی در مد به عنوان لباس دارند .

لباس زنانه

اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از لباس زنانه را بیان کنیم میتوانیم بگویم که نوعی پوشاک متشکل از بالا تنه و پایین تنه است. در حالت کلی این نوع پوشاک که قسمت بالا تنه از پیراهن یا بلوز تشکیل شده است به همراه پایین تنه که متشکل از شلوار یا دامن است ترکیب می‌شود و لباس بانوان را تشکیل می‌دهد . این ترکیب لباس متناسب برای استفاده بانوان و دختران است.

لباس بانوان دارای دسته بندی بسیاری است و امروزه می‌توان مدل لباس زنانه دلخواه را با توجه به طرح‌ها و مدل‌های مختلفی که ارائه شده است متناسب با نیاز و سلیقه خود خریداری کنید . لباس‌های زنانه طرح‌ها و تنوع بسیاری دارند .

قیمت لباس

تمامی بانوان به شیک بودن لباس‌های خود اهمیت می‌دهند ،  برخی از بانوان  مطابق مد پیش می‌روند و برخی از دیگر سادگی را نشانه شیک بودن می‌دانند اما با این حال هر دو دسته به شیک و زیبا بودن لباس خود بسیار اهمیت می‌دهند و همیشه می‌خواهند لباسی زیبا را بر تن نمایند لیکن موضوعی که در برخی مواقع باعث وجود محدودیت در انتخاب می شود قیمت لباس است.

امروزه با افزایش جمعیت سلیقه‌های مختلف و علاقه مندی‌های متفاوتی نیز ایجاد شده است به همین جهت طراحی و دوخت انواع لباس‌ها در حال حاضر متناسب با سلیقه بسیاری از افراد انجام می‌شود.  امروزه طراحان بسیاری در حال فعالیت هستند و می‌توانند لباس‌های متفاوت را متناسب با سلیقه های مختلف طراحی نموده و با قیمت های مختلف در اختیار مشتریان قرار دهند .

لباس بانوان و لباس دخترانه نیز به دلیل سنین مختلفی که بین این دو گروه وجود دارد از ویژگی‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند. بانوان به طور حتم بیشتر از لباس‌های موقرانه و دارای رنگ‌های تیره‌تر خوششان می‌آید و دختران نیز به دلیل سنشان از لباس‌هایی که درون آن از رنگ‌های روشن و طرح‌های مختلفی استفاده شده است خوششان می‌آید .

8

انواع پوشاک زنانه

دسته بندی که در لباس زنانه وجود دارد به گونه ای است که هر لباس برای مکان های خاصی طراحی شده است به عنوان مثال در دسته بندی لباس زنانه نمی توان تی شرت را برای مجالس رسمی استفاده کرد و یا اینکه پوشیدن لباس های خانگی برای محل کار نمی تواند چندان جالب باشد . پوشاک زنانه معمولا شامل دامن ،  پیراهن ، ژاکت ، شلوار، کت ، پالتو ، لباس مجلسی و شلوار جین ، دامن  است . اما این دسته بندی فراتراز چیز هایی است که نام برده شد .

تی شرت زنانه

تی شرت، در دسته لباس های راحت- ساده و خنک قرار دارد و معمولا بر روی آن هیچگونه دکمه یا زیپی قرار ندارد. این لباس در میان بانوان طرفداران زیادی دارد از این رو می توان تی شرت را به دلیل محبوبیتی که دارد یکی از پروفرش ترین لباس های بانوان به شمار آورد.

تی شرت را هم می توان به عنوان لباس راحتی در منزل پوشید هم می توان آن را همراه دامن و یا شلوار برای میهمانی های دوستانه و غیررسمی استفاده کرد .

9

ژاکت زنانه

یکی از لباس های پرکاربرد و پرطرفدار در فصل های سرد سال می باشد که علاوه بر اینکه در برابر سرما می تواند محافظ خوبی باشد شیک ، راحت و زیبایی آن بسیار مورد توجه بانوان است.

ژاکت را می توان با مدل های مختلف کفش و شلوار بپوشید که موجب زیبایی استایل بانوان نیز می شود . به عنوان مثال اگر قصد رفتن به یک میهمانی غیر رسمی و دوستانه دارید و می خواهید ژاکت بپوشید می توانید این لباس را با دامن به همراه یک جفت کفش پاشنه بلند استفاده کنید بهتر است برای زیبایی بیشتر قسمتی از جلوی ژاکت را نیز داخل دامنتان قرار دهید.

10

پالتو و بارانی زنانه

این لباس زنانه علاوه بر نوع کاربرد آن بایستی از نظر ظاهری نیز زیبا و جذاب باشد . قبل از خرید پالتو یا بارانی بهتر است قصد خود را از خرید بدانید ، آیا قصد دارید آن را برای مکان خاصی بپوشید  یا به طور روزانه از آن استفاده کنید ؟

انتخاب مدل و رنگ پالتو به سلیقه خود فرد بستگی دارد اما لازم است که این نکته را بدانید که رنگ های تیره در مقایسه با رنگ های روشن گرمای بیشتری دارند.

شلوار زنانه

یکی از اصلی ترین پوشاکی که بانوان به صورت روزانه از آن استفاده می کنند شلوار است انواع شلوار زنانه شامل شلوار دم پا گشاد ، شلوار چسبان ، شلوار برموردا ، شلوار راحتی ، و … می شود .

روسری زنانه

روسری در تمام دنیا در زمره لباس های زنانه قرار دارد و یکی از ابزارهای مد و زیبایی نیز به شمار می آید . روسری را به عنوان یکی از ابزارهای زیبایی خانم ها می شناسند و آن را یکی از متنوع ترین پوشاک ها در دسته لباس های زنانه به شمار می آورند.نکته ای که در زمان خرید شال و روسری باید به آن توجه داشته باشید فرم هندسی صورتتان است . با در نظر گرفتن این نکته می توانید به آسانی مدل های مختلف را نیز انتخاب و خریداری کنید .