به گزارش پایگاه خبری نشان :

مؤسسه حسابداری تضمین حساب ارائه دهنده خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی در زمینه مالی به شما کمک می‌کند تا با خیال راحت به ابعاد دیگر بجز حسابداری خود بپردازید.

آیا عقد قرار داد با یک موسسه حسابداری به نفع کسب و کارتان است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا به یک سوال دیگر پاسخ دهید. شما تا چه اندازه به لزوم تخصص و تجربه در انجام هر کاری اعتقاد دارید؟

در یک موسسه حسابداری معتبر افرادی خدمات مالی به شما ارائه می دهند که همگی از کارشناسان و خبرگان عرصه خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی می باشند و بر تمام امور مالی تسلط دارند به علاوه آنکه با توجه به چارت سازمانی همیشه باید پاسخگوی کار خود در مورد نحوه اجرا و پیاده سازی و  همچنین کیفییت کار به مدیر بالا رده خود باشند. آن مدیر نیز خود از کارشناسان ارشد و خبره در امر حسابداری می باشد که در مسائل اصلی حسابداری تسلط کامل دارد. بنابراین اگر حتی شما به عنوان مسئول یا مدیر یک شرکت یا سازمان کوچترین اطلاعات و آشنایی با امور حسابداری و خدمات مالی نداشته باشید هم با بالاترین کیفیت ممکن خدمات حسابداری به شما ارائه می شود و فعالیت اقتصادی شرکت یا سازمان شما به بهترین شکل ممکن در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می گیرد.

2

آیا در موسسه حسابداری امکان بروز خطا در خدمات مالیاتی و خدماتی حسابداری وجود دارد؟

در یک موسسه حسابداری معتبر به علت اینکه هر کاری توسط افراد خبره در آن موضوع به انجام می رسد احتمال خطا و اشتباه به پایین ترین حد ممکن می رسد. همچنین در صورت بروز خطا با توجه به نظارت دائمی توسط مدیران ارشد آن اشتباه به وسیله این مدیران بر طرف می شود. یکی از مواردی که در ارائه خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی بسیار آسیب زننده می باشد همین بروز خطاهای ریز و درشت می باشد. چه بسا گاهی یک خطای کوچک محاسباتی باعث جرایم سنگین مالیاتی می شود و هزینه های سنگینی به مجموعه تحمیل می شود و یاگاهی خطاهای کوچک حسابداری حتی در حد جابجایی دو عدد می تواند به اشتباهات محاسباتی و تصیمیم گیری های اشتباه در سطح کلان سازمانی منجر شود. بنابر این مهم است که خدمات مالی مورد نیاز خود را از کدام موسسه حسابداری دریافت می کنید. تا از خسارات احتمالی به علت اشتباهات در آینده به کسب و کار خود با انتخاب درست پیشگیری نمایید.

3

عمده خدمات یک موسسه حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

در یک موسسه حسابداری انواع خدمات مالی شامل : خدمات حسابداری، خدمات مالیاتی، حسابداری خدماتی، حسابداری بازرگانی و….. ارائه می شود که با توجه به نیاز شما یا صلاحدید مشاور مالی شما که آن هم عضوی از موسسه حسابداری می باشد تعیین می شود. اما به طور کلی یکه موسسه حسابداری کلیه خدمات مالی و حسابرسی داخلی  را به انجام می رساند.

 همواره مهم ترین نیاز شرکت ها و سازمان ها که به هر موسسه حسابداری مراجعه می کنند نیاز به خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی می باشد اما خدمات مشاوره ای نیز بخش دیگری از خدمات مالی ارائه شده توسط یک موسسه حسابداری است. اما همانطور که در بالا گفته شده خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری عمده ترین بخش درخواست های خدمات مالی در هر موسسه حسابدای را شامل می شود. با وجود سهم کمتر مشاوره مالی و مشاورهمالیاتی از خدمات مالی یک موسسه حسابداری اما به این دلیل نیست که اهمیت آنها کم می باشد بلکه اگر مشاوره درست و دلسوزانهتوسط متخصصینی مجرب و خبره به شما داده شود می توانید چشم انداز اهداف خود را روشن کنید و در مدت زمان کوتاه موفقیت های خوبی به دست بیاورید. همچنین با برنامه ریزی برای اهداف بلند مدت می توانید نتیجه فوق العاده دریافت مشاوره مالی و مشاوره مالیاتی را در بلند مدت و کوتاه مدت در فعالیت اقتصادی شرکتیا سازمانتان ببینید.

4

معرفی برخی از خدمات مالی که در یک موسسه حسابداری به شما ارائه می شود

- خدمات حسابداری

یکی از اصلی ترین و مهم ترین خدمات مالی که هر موسسه حسابداری ارائه می دهد خدمات حسابداری می باشد. در زیر بخشی از خدمات ارائه شده توسط موسسات حسابداری برای شما آورده شده است.

- تهیه دوره ای صورت های مالی مورد نیاز و ارائه گزارشات به مدیریت

- نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی و مالی بسته به نیاز کارفرما

- مدیریت و ایجاد و بهینه کردن سیستمم های کنترل داخلی

- در صورت نیاز شرکت در داداه و تهیه و تنظیم لایحه دفاعی برای کاهش مالیات

- تهیه و تنظیم به موقع و دقیق اظهارنامه های مالیاتی و ارسال آنها

- تهیه و تنظیم گزارشات مدیریتی

- مشاوره حسابداری

- اصلاح ساختار مالی و بهینه کردن تمام فعالیت های بخش های حسابداری و مالی

- و هر آنچه که به مجموعه شما سرعت و دقت می بخشد تا بتوانید به سادگی در مسیر پیشرفت گام بردارید.

- خدمات مالیاتی

همانگونه که میدانید امروزه مالیات بخشی جدا نشدنی از هر کسب و کار و فعالیت اقتصادی میباشد و نیروی محرکه پایداری جوامع تا حد زیادی به مالیات گره خورده است. در کشور ما نیز به دلیل سیاستهای کلان برای کاهش وابستگی به نفت روز به روز قوانین مالیاتی دقیق تری وضع می شود. بنا براین دریافت جهت واگذار کردن امور مالیاتی خود به افراد باید نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید. همانگونه که در بالا گفته شد کوچکترین اشتباهات مالیاتی می تواند به صدور جریمه های مالیاتی منتهی شود بنابراین می توان گفت از مهم ترین موضوعات هر شرکت و سازمانی مالیات می باشد.

در زیر چند مورد از خدمات مالیاتی که باید توسط یک موسسه حسابداری به شما رائه شود را عنوان میکنیم:

- تسلیم اظهارنامه مالیاتی و ارسال آن به سازمان امور مالیاتی کشور

- پیگسری و طرح شکایت و عودت اضافه وجه پرداختی از سازمان امور مالیاتی کشور

- تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و در صورت لزوم شرکت در دادگاه برای دفاع

- تنظیم و تسلیم اظهارنامه عملکرد فصلی و سالیانه

- تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی موضوع ماده ۱۶۹ 

- بررسی بند های مشمول معافیت های مالیاتی

- تنظیم و ارسال اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده

- تحریر و پلمپ دفاتر قانونی

- انواع حسابداری

بخش دیگری که در این مقاله به طور کلی به آن می پردازیم انواع حسابداری است. به طور کلی حابداری را به هشت شاخه شامل موارد زیر می شود:

- حسابداری عمومی

-  حسابداری مدیریت

-  حسابداری مالیاتی

-  حسابداری دولتی

-  حسابداری مالی

-  حسابداری حقوقی

-  حسابداری بهای تمام شده

- حسابرسی

در هشت شاخه حسابداری مواردی مانند حسابداری بازرگانی و حسابداری صنعتی به صورت مجزا وجود ندارد اما این دو نوع حسابداری بخش مهم و جدا نشدنی از حسابداری می باشند. یک موسسه حسابداری با توجه به نوع فعالیت اقتصادی شرکت یا سازمان شما نسبت به انجام امور حسابداری شما اقدام می کند. در یک موسسه حسابداری معتبر کارشناسان و مدیران همواره به تمام شاخه های حسابداری و زیر مجموعه های آن تسلط دارند تا بتوانند همیشه بهترین خدمت را به مشتریان خود ارائه دهند و طیف وسیعی از نیازمندی های کارفرمایان خود را برطرف نمایند.

نتیجه گیری:

ما در موسسه حسابداری تضمین حساب با بکار گیری کارشناسان و مدیران خبره و همچنین با تکیه بر تجربه سالها فعالیت حسابداری در تمام سطوح خود را موظف به ارائه بهترین خدمات حسابداری به شما می نماییم.