به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

تا به حال چند بار پیش آمده است که قصد انجام کاری را داشته باشید اما به دلیل احساس خستگی و ضعف از انجام آن صرف نظر کنید؟ دیگر وقت آن رسیده است که با چند تکنیک ساده از شر خستگی های روزمره خود رها شده و کار ها را بهتر انجام دهید. این چند روش آنچنان تاثیری بر روی زندگی شما خواهد گذاشت که قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

دلایل خستگی و بی حالی

خستگی و بی حالی شما میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. البته گاهی اوقات هم دلیل این اتفاق ترکیبی از چند دلیل مختلف است. به عنوان نمونه، در بسیاری از موارد، دلیل عمده خستگی و بی حالی در افراد، خواب ناکافی است. یک خواب خوب میتواند تا حد زیادی خستگی را در شما کاهش دهد و شما را برای روز بعد پر انرژی تر بسازد. پس اگر شما از افرادی هستید که پس از رفتن به رخت خواب تا پاسی از شب بی خوابی می کشید، شاید با حل این مشکل احساس خستگی شما نیز برطرف شود.

عامل دیگر خستگی در افراد، کم خونی است. کم خونی مشکلات زیادی را در شما به وجود می آورد که البته کم انرژی بودن تنها یکی از آنها است. کم خونی در زنان بسیار بیشتر است و می تواند در مواردی خطر آفرین باشد. با مصرف داروهای کم خونی موجود در سلام دارو میتوانید این مشکل را برطرف سازید

با ذکر تمامی این موارد، باید توجه داشته باشید که گاهی حضور یک سرماخوردگی ساده هم دلیل بر حس خستگی و ضعف شماست. بنابراین اگر برای مدت کوتاهی دچار این مشکل شدید، شاید لازم نباشد که آنچنان احساس نگرانی کنید اما اگر این مشکل به شکل طولانی مدت ادامه دار شد، قطعا آنجاست که باید برای حل آن اقدام نمایید.

6

روش های درمان مشکل خستگی و بی حالی

برای حل مشکل بیماری و خستگی، اولین قدم می تواند مصرف یک مکمل تغذیه ای مناسب باشد. استفاده از مولتی ویتامین ها پیشنهاد ما به شماست و زندگی شما را دگرگون خواهد کرد. شما می تواند تمامی این محصولات را از سلام دارو سفارش دهید و در اسرع وقت درب منزل دریافت نمایید. محصولات موجود در سایت ما با بالاترین کیفیت در کنار قیمت مناسب به دست شما خواهند رسید.

روش دیگر برای حل مشکل بی حالی و خستگی، تحرک در طول روز است. جمله ورزش عامل سلامتی را با اینکه تمامی ما شنیده ایم، اما بی توجه از کنار آن عبور می کنیم. گاهی اوقات یک ورزش هر چند کوتاه می تواند به زندگی شما نشاط وصف ناپذیری ببخشد و به احساس خستگی و بی حالی در افراد پایان دهد.

وجود بیماری هایی نظر مشکل تیروئید هم می تواند عامل حس خستگی و ضعف در شما باشد. تیروئید قطعا یک معضل است و باید هر چه سریعتر به سراغ درمان آن بروید. با چند آزمایش ساده می توانید از عملکرد این غده در بدن خود آگاه شوید و به درمان آن بپردازید. البته وجود بیماری های قلبی و حتی مرض قند هم می تواند عامل این حس در افراد باشد.

نقش روان در احساس خستگی و ضعف

شاید تا چد سال پیش، کسی به نقش روان افراد بر وضعیت جسمی توجه نداشت حال اینکه این موضوع اکنون دیگر مطرح نیست. به طور کلی وجود بیماری های روانی نظر افسردگی خود میتواند منجر به بروز حس خستگی و بی حالی در افراد شود. در این خصوص باید توجه داشته باشید که افسردگی درجات مختلفی دارد اما به شدت بر وضعیت جسمانی شما تاثیر منفی می گذارد. در این خصوص مراجعه به یک روانشناس می تواند راه حل مشکل شما باشد.

باید توجه داشت که گاهی اوقات دلیل بی حالی و ضعف در افراد می تواند ناشی از استرس باشد. استرس مشکل بی نشانی است که تمامی بدن شما را درگیر خود خواهد کرد. به خصوص که در حال حاضر هم این مشکل در افراد شیوع بیشتر پیدا کرده است. نفس عمیق کشیدن و تلاش برای حل مشکل استرس زا می تواند راه حل منطقی برای حل این مشکل باشد. دارو های ضد اضطراب موجود در سلام دارو هم گزینه دیگری است که میتوانید از آن استفاده نمایید.

بی انگیزگی هم از جمله موارد روانی است که می تواند منجر به احساس خستگی و بی حالی در افراد شود. گاهی اوقات افراد به دلیل اینکه هدفی ندارند، برای زندگی خود هم تلاشی نمی کنند و این امری است که باید حتما مد نظر قرار گیرد. در این خصوص باید برای خود اهداف کوچک و بزرگی تعیین کنید. سعی داشته باشید تا رسیدن به هدف از تلاش باز نایستید.

7

چند نکته قابل توجه در خصوص احساس خستگی و بی حالی

  • سعی کنید در جمع های پر انرژی حضور داشته باشید. طبق یافته پزشکان، حضور در جمع های شاد  با انرژی میتواند عامل محرک افراد رو به جلو باشد. این امر قابل تامل است.
  • شاید پذیرش این مسئله کمی دشوار باشد اما حتی یک حساسیت ساده فصلی هم می تواند عاملی بر وقوع خستگی در افراد باشد.
  • آب ماده ای حیاتی و برای بدن است و گاهی اوقات نقش معجزه آسایی در بدن شما ایفا می کند. مشکل کم آبی در بدن هم از دیگر مواردی است که می تواند منجر به بروز حس خستگی و بی حالی در شما باشد. بنابراین با مصرف آب کافی شاید بتوانید انرژی مورد نظر خود را تامین کنید.
  • از مصرف مغذیجات غافل نشوید. چرا که این محصولات سرشار از انواع ویتامین ها هستند و می توانند درمان کننده حس خستگی و ضعف در شما باشند.