به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

جراحی بینی با هدف بازگرداندن هماهنگی بینی و ایجاد تعادل مجدد نسبت های صورت انجام می شود. هدف به دست آوردن نتیجه و ظاهری طبیعی برای بینی اوست.

اصل این است که استخوان و غضروفی که زیرساخت بینی را تشکیل می دهد، بازسازی شود. پوستی که بینی را می پوشاند به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد باید دوباره سازگار شود و از نو پوشانده شود.

عمل بینی همچنین با هدف اصلاح یک مشکل عملکردی که در تنفس اختلال ایجاد می کند انجام می شود: انسداد بینی، انحراف سپتوم، هیپرتروفی شاخک ها، مشکل دریچه های بینی و غیره.

تمام این ناهنجاری ها در طول مشاوره با معاینه بینی و معاینات تکمیلی (اسکنر، رینومانومتری ...) مشخص می شود.

ممکن است در برخی موارد ترکیب جراحی پلاستیک چانه یا پیشانی با رینوپلاستی مفید باشد تا نسبت بینی با صورت متعادل شود. به این عمل پروفیلوپلاستی می گویند .

 

 

چرا جراحی زیبایی بینی انجام دهیم؟

تصمیم به " ترمیم بینی " هرگز نباید از روی هوس یا به دلایل مد گرفته شود.

بینی همان چیزی است که ابتدا روی صورت می بینیم: به هماهنگی آن کمک می کند. علاوه بر مشارکت در ویژگی های شخصیتی صورت، اغلب اولین چیزی است که وقتی در آینه نگاه می کنیم مشاهده می کنیم.

یک یا چند عیب موجود این هماهنگی را از بین می برد و چشم را به طور خاص به سمت بینی می کشاند. به عنوان مثال، برآمدگی روی بینی یا نوک بسیار پهن .

بینی همچنین یک عملکرد ضروری برای سلامتی دارد: در تنفس شرکت می کند و تغییر شکل آن می تواند باعث مشکلات تنفسی ، سینوزیت، اختلالات عملکردی و غیره شود.

هنگامی که یک اصلاح جراحی انجام شد، و بینی هماهنگ شد، ابتدا چشم‌ها، نگاه و دهان را می‌بینیم: تمام ظرافت چهره دیگر توسط یک بینی ناخوشایند آلوده نخواهد شد.

چه نوع جراحی زیبایی بینی برای من بهتر است؟

به تعداد بینی های مختلف، انواع جراحی زیبایی بینی وجود دارد.

پس از تجزیه و تحلیل ویژگی های هر بینی و خواسته های هر بیمار , می توان با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتری به پروژه عمل بینی دست یافت .

در میان رایج‌ترین درخواست‌ها، اصلاحات زیر را می‌بینیم: بینی‌های قوزدار ، انحراف یا پیچ خورده ،  نوک‌ها یا بینی‌های بیش از حد پهن، نوک‌های افتاده ، اندازه بینی خیلی بزرگ (یا برعکس بینی خیلی کوچک)، عدم تعریف بینی. ، سوراخ های بینی بیش از حد قابل مشاهده است و غیره.

ترمیم بینی بدون جراحی زیبایی با تزریق فیلرهایی با مدت اثربخشی از یک سال تا 18 ماه امکان پذیر است که به این عمل رینوپلاستی طبی گفته می شود . پزشکان زیبایی نیز می توانند این روش را انجام دهند که تکنیک آن شامل تزریق اسید هیالورونیک به بینی است.

ترجیحاً قبل از جراحی بینی تا پایان رشد صبر کنید که معمولاً بین 15 تا 16 سال است. همچنین اطمینان از بلوغ روانی بیماران جوان بسیار مهم است.

 

جراحی بینی اولتراسونیک چیست؟

جراحی بینی اولتراسونیک یک روش جدید جراحی زیبایی بینی است.عمل بینی اولتراسونیک، یک تکنیک جدید جراحی برای جراحی بینی است ، این امکان را به شما می دهد که بینی را به روشی بسیار ظریف تر، بدون شکستگی استخوان های بینی و با خطر کمتری نسبت به جراحی بینی کلاسیک انجام دهید.

جراحی بینی ساختاری چیست؟

جراحی بینی ساختاری شامل تقویت ساختار بینی غضروفی و استخوانی است. برای جلوگیری از فروریختن «خانه کارت»، تقویت ساختار بینی ضروری است. رینوپلاستی ساختاری با کنترل دقیق موقعیت و آینده اجزای سازنده بینی، تعادل و هماهنگی مجدد بینی را ممکن می سازد.

این باعث بهبود کیفیت نتایج زیبایی می شود، به عنوان مثال:

•           بدون ایجاد تغییر شکل یا ظاهر بینی عمل شده که می تواند به دنبال جراحی های بینی سنتی باشد، نوک بینی را روی پوست بسیار ضخیم اصلاح کنید.

•           نتیجه زیبایی را در طول زمان حفظ کنید. با تکنیک‌های قدیمی‌تر، داشتن بینی زیبا در چند ماه اول قبل از ظاهر شدن منقار کوربین یا انحراف جزئی نوک آن و حفظ عملکرد تنفسی بینی غیر معمول نبود.

 

پیوند غضروف چیست؟

به عنوان بخشی از جراحی زیبایی بینی، پیوند غضروف شامل برداشتن یک تکه غضروف از جایی است که نقش آن مهم نیست و عواقب زیبایی ایجاد نمی کند تا آن را در سطح بینی قرار دهیم.

پیوند غضروف را می توان برداشت کرد:

•           روی تیغه بینی (در بینی)

•           روی غضروف‌های خاصی از گوش (سپس جای زخم در پشت گوش یا در حفره‌ای روی گوش پنهان می‌شود)

•           روی برخی از دنده ها (با جای زخمی که در شیار زیر سینه ها پنهان شده یا روی سینه قرار دارد)

پیوندها را می توان در یکی از موارد زیر قرار داد:

•           در زیر ساختارهای موجود بینی، آنها را در جای خود نگه دارید، آنها را تقویت کنید یا از تغییر شکل های بعدی جلوگیری کنید

•           بالای بینی، و در نتیجه زیر پوست، برای تغییر شکل، افزایش حجم، یا استتار یک نقص

در مورد جراحی زیبایی بینی بر روی پوست نازک باید تا حد امکان از پیوندهای آنلی اجتناب شود ، زیرا ممکن است دیر یا زود در زیر پوست قابل مشاهده باشند، حتی اگر اقدامات احتیاطی خاصی امکان به حداقل رساندن این خطر را فراهم کند. برعکس، هنگامی که پوست ضخیم است، تنها این پیوندها امکان به دست آوردن حداکثر پالایش و جلوگیری از خطرات مربوط به پوست ضخیم را فراهم می کند .

هنگامی که در حین عمل نیاز به پیوند غضروف باشد، تقریباً همیشه از سپتوم بینی گرفته می شود و این بدون عواقب زیبایی شناختی یا عملکردی منفی است.

 

عمل بینی باز چیست؟

عمل بینی باز (که به آن جراحی بینی باز نیز گفته می شود) از دهه 1980 رایج شده است. این جراحی پلاستیک شامل تجسم ساختارهای مرکزی بینی به لطف یک اسکار کوچک چند میلی متری بین دو سوراخ بینی است که به سرعت و تقریباً همیشه نامحسوس است.

رینوپلاستی باز گسترده پیشرفت مهمی در جراحی بینی است. این امکان تجسم تمام ساختارهای بینی و نه تنها قسمت مرکزی بینی را فراهم می کند تا بتوان تمام این ساختارها را تغییر شکل داد.

در نهایت در اکثریت قریب به اتفاق موارد از جراحی بینی باز باز طولانی استفاده می‌شود و پیگیری‌های آن‌ها مشابه جراحی‌های بینی باز کلاسیک است.