به گزارش پایگاه خبری نشان :

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد. به دلیل آن که گرجستان یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است، اقامت در آن نیز مانند هر کشور دیگری دارای مزایا و معایبی است. شیوه‌های متعددی برای گرفتن اقامت این کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها، خرید ملک است. در واقع در سال 2015 قانونی در این کشور مبنی بر دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک تصویب شد. این شیوه که خود نوعی سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می‌شود برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به گرجستان را نیز دارند بسیار جذاب است. در این مقاله قصد داریم با بیان مطالبی در ارتباط با قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک به شناخت بهتری از این شیوه دریافت اقامت برسیم و ابعاد گوناگون آن را مورد بررسی قرار دهیم.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

شیوه اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ضمن مزایای بسیار، دارای شرایط خاصی نیز هست. یکی از شروط دریافت اقامت و مهاجرت به گرجستان از این طریق، خرید ملکی به ارزش 35000 دلار آمریکا است. البته اگر خانه‌ای را در خارج از تفلیس خریداری نمایید می‌توانید با این مبلغ پول، خانه‌ بزرگ‌تری را در اختیار داشته باشید.

بعد از اینکه خانه‌ای با این مبلغ را خریداری کردید، اقامت کشور گرجستان به صورت رسمی برای شما صادر خواهد شد و نیازی به اقدام یا هزینه‌ دیگری در این خصوص نخواهید داشت. البته هر سال باید کارت اقامت خود را در کشور گرجستان تمدید نمایید که پس از گذشت شش سال اقامت در این کشور از طریق خرید ملک به صورت پیوسته و متوالی، می‌توانید در صورت داشتن یک سری شرایط و مجوزها به اقامت دائم این کشور دست یابید.

این قانون در سایر کشورها وجود ندارد و به همین دلیل موقعیت خوبی برای کسانی به شمار می‌آید که قصد مهاجرت به این کشور برای زندگی، یا سرمایه گذاری در گرجستان را دارند. به علاوه افرادی که برای دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک اقدام می‌کنند می‌توانند به راحتی اقامت فرزندان خود را که کمتر از 21 سال سن داشته باشند به دست آورند.

برای دریافت اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک در این کشور تاکنون شروط و قوانین ویژه‌ای تعیین نشده است. به طوری که می‌توانید بدون دریافت ویزا تنها با همراه داشتن پاسپورت خود به این کشور سفر نموده و با بررسی شرایط این کشور و دریافت راهنمایی از مراکز مشاور املاک گرجستان به خرید ملک مورد نظر خود بپردازید. برای خرید ملک در این کشور محدودیتی وجود نداشته و هر تعداد خانه که بخواهید در هر شهری از این کشور می‌توانید خریداری نمایید.

برای خرید ملک در گرجستان بهتر است کارت بانکی خود را همراه داشته باشید تا با مراجعه به صرافی‌ها بتوانید پول ایران را به ارز تبدیل نموده و خانه‌ی مورد نظر را خریداری کنید. همچنین می‌توانید به همراه چند نفر از نزدیکان‌تان به این کشور سفر نمایید تا هر کس طبق قانون به اندازه‌ای که مجاز است با خود ارز و پول نقد کافی برای خرید را به همراه داشته باشد.

مزایای دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در این کشور

  1. این نوع اخذ اقامت در این کشور یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین شیوه‌ها برای مهاجرت به گرجستان و اقامت در آن جا محسوب می‌شود.
  2. این کشور که در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته، در صدد است تا عضوی از اتحادیه اروپا شود که اگر این امر تحقق یابد و گرجستان به EU بپیوندد، ارزش خانه‌ای که شما خریداری نموده‌اید بسیار بیشتر خواهد شد. بدین ترتیب از این حیث اقامت گرجستان از طریق خرید ملک بسیار سودآوری خوبی خواهد داشت.
  3. پس از اینکه خانه‌ای در گرجستان خریداری کردید الزامی برای حضور شما در این کشور یا استفاده شخص شما از ملک وجود ندارد. همچنین پس از خرید می‌توانید ملک خود را به فرد دیگری اجاره داده و خود از گرجستان خارج شوید.
  4. اگر گرجستان به اتحادیه اروپا بپیوندد در این صورت عضوی از شینگن نیز خواهد بود، که شما نیز به عنوان شهروند این کشور پاسپورت گرجستان را دریافت نموده و بدون نیاز به اخذ ویزا به تمامی کشورهای شینگن سفر خواهید کرد.
  5. از دیگر مزایای خرید ملک در گرجستان و دریافت اقامت به این شیوه، عدم پرداخت مالیات است. خانه‌ای که در گرجستان خریداری می‌کنید مشمول مالیات نشده و پس از خرید نیازی نیست که هزینه‌ای را به جهت مالیات پرداخت نمایید. به علاوه مسائل اقتصادی در کشور گرجستان به اندازه ایران وجود نداشته و هزینه‌های زندگی بسیار ارزان‌تر است. بنابراین در مدت اقامت خود در این کشور از شرایط خوبی برخوردار خواهید بود.
  6. اگر در مدت اقامت خود قصد تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در گرجستان را داشته باشید، به دلیل اینکه نرخ بیکاری در این کشور بسیار زیاد است، نیروی کار جوان و مستعدی را در اختیار خواهید داشت که بتوانید از توانایی آن‌ها استفاده نمایید.
  7. با دریافت اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان می‌توانید مطمئن باشید که در کشوری سرمایه گذاری کرده‌اید که دارای امنیت بالایی است. این کشور در سه سال گذشته به عنوان سومین کشور امن جهان انتخاب شده و پلیس‌ها در این کشور نیز به دومین پلیس‌های پاک جهان مشهورند. این امر می‌تواند نشات گرفته از مجازات‌های سنگینی باشد که در کشور گرجستان تعیین شده. این مجازات‌های سنگین حتی برای کوچک‌ترین تخلفات نیز وجود دارند.

شرکت هلدینگ جئووست

برای خرید ملک در گرجستان و دریافت اقامت از این کشور لازم است که حتما با موسسات معتبر و مجربی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مشورت نمایید. شرکت هلدینگ جئوست یک شرکت گرجی است که با تیمی متخصص به صورت قانونی در زمینه املاک و سرمایه‌گذاری و اقامت گرجستان خدمات متعددی را ارائه می‌دهد.

 کارشناسان هلدینگ جئوست مقیم گرجستان و با تسلط به زبان‌های فارسی، گرجی، آذری، انگلیسی، روسی درخواست‌های مشاوره متقاضیان در دپارتمان‌های مختلف املاک، سرمایه گذاری، حقوقی، اداری، مارکتینگ را بررسی می‌کنند. حال برای کسب اطلاعات بیشتر از ساز و کارهای این موسسه و یا دریافت اقامت از طریق خرید ملک درگرجستان می‌توانید با کارشناسان شرکت هلدینگ جئووست از طریق سایت https://geovest.ge/fa در ارتباط بوده و مشورت نمایید.