به گزارش پایگاه خبری نشان :

اگر شما فردی ورزشکار باشید حتما میدانید که برای رفتن به باشگاه ورزشی به وسیله ی مختلفی نیاز است . از لباس ورزشی گرفته تا برخی لوازم ضروری دیگر . هر ورزشی نیز وسایل خاصی دارد که لازم است حین انجام آن ورزش استفاده شوند برای حمل این وسایل تا باشگاه ورزشی حتما به کیف مناسب نیاز دارید.

ممکن است در نگاه اول انتخاب ساک ورزشی ساده به نظر بیاید اما نکات مهمی در این انتخاب دخیل هستند. ضمن اینکه یک ساک ورزشی مناسب در بسیاری از موارد می تواند به عنوان ساک سفری هم استفاده شود در سفر های کوتاه مدت ممکن است تمایلی به حمل چمدان نداشته باشم یا فضای کافی برای استفاده از چمدان و ساک های مسافرتی بزرگ نداشته باشیم که در این موارد می توان از ساک ورزشی زیبا و جمع و جور خود استفاده کنیم .

برای خرید ساک های ورزشی مرغوب میتوانید از سایت پوشاک ریسک انلاین دیدن کنید. برای خرید ساک ورزشی مناسب نکاتی وجود دارد که می توانید در ادامه مطالب با ما همراه باشی...

جنس کیف و کوله ورزشی

جنس کیف و کوله پشتی ورزشی در واقع تعیین کننده ی ماندگاری قابلیت تنفسی و وزنی است که آن میتواند آن را حمل کند کیف هایی که پلاستیکی می باشند از دوام بیشتری برخوردار هستند . اگر چه باید گفت کیف های پلاستیکی که از مواد شیمیایی می باشند از کیف های چرمی سبک تر می باشند . اگر کیف های چرمی را می پسندید این نکته را در نظر داشته باشید که سنگین تر خواهند بود.

کوله های پلاستیکی که از جنس پلی استر و نایلون ساخته شده اند می تواندد ضد اب نیز باشند همین طور کوله پشتی های ساخته شده با الیاف طبیعی مناسب برای محیط زیست می باشند و از این لحاظ از کوله های پلاستیکی بهتر می باشند . پس اگر طرفدار محیط زیست هستید این کوله ها را در نظر داشته باشید .

دوام و مقاومت کیف و ساک ورزشی

در یک کیف و مقاومت جنس بکار رفته در ساخت ان بسیار مهم است در انتخاب کیف اول به جنس و بعد به نحوه ی دوخت و اتصالات به کار برده در ان توجه کنید زیپ ها و و گیره های کیف را مورد بررسی قرار دهید و کیف و ساکی که در قسمت گیره ها و زیپ از فلز استفاده شده است را انتخاب کنید زیرا گیره ها و زیپ های پلاستیکی از مقاومت و دوام پایینی برخوردار هستند.

در شکل گیری فرم کیف برای حفظ شکل ظاهری کیف ها از سیم استفاده میشود باید توجه داشت که سیم ها به میزان کافی مقاوم باشند زیرا سیم های سبک بسیار شکننده هستند و بعد از مدتی مصرف از فرم و شکل ظاهری کیف کاسته می شود.

زیپ ها

نوع زیپ و جنس زیپ از موارد با اهمیت در انتخاب ساک ورزشی است به طور معمول زیپ هایی که دوتایی می باشند بهتر هستند. زیرا برای باز و بسته کردن راحت تر میباشند به طور معمول ان زیپ هایی که درشت تر هستند عمر مفید  بیشتری نیز دارند و از استحکام بیشتری نیز برخورد دارند. اگر چه زیپ های درشت دارای ظاهری زیبا تر نیز هستند ولی اینکه  ساک شما زیپ کوچک یا بزرگ داشته باشد به سلیقه و انتخاب شما است.

وزن بار ساک و کیف ورزشی

به جز حجم کیف ظرفیت وزن بار هم بسیار مهم است شاید تا کنون به وزن بار توجه نداشته باشید ولی یکی از عامل های مهم در برگزیدن کیف میباشد کیف های ورزشی که حجم برابر دارند برای حمل وزن های گوناگون طراحی وتولید می شود. زمانی که ورزشکار درون کیف وسایلی با وزن بیشتری قرار می دهد باعث پاره شدن کیف نخواهد شد اما باعث می شود  دیگر حس راحتی را نداشته باشد و کیف جهت منتقل کردن وزن بار بر روی بدن ورزشکار به شکل درستی پاسخگو نخواهد بود این به معنای حداکثر وزن تعیین شده کیف می باشد . باید حجم و وزن وسایلی که میخواهید در کوله از یک برند با حجم برابر ولی وزن های متفاوت مشاهده کردید وزن کیف سبک تر دلیل بر تکنولوزی برتر نخواهد بود . بلکه به این معناست که کیف سبک تر برای حمل بار با وزن کمتر تولید شده است بنابراین باید نکته سنج بود و اطلاعات کوله را به دقت بررسی نمایید.

انواع ساک ورزشی

کیف ها و ساک های ورزشی را به چهار دسته تقسیم بندی می شوند :

کیف دوشی 

 این نوع از کوله ها از پر طرفدار ترین رو دوشی های ورزشی هستند و یک بند بزرگ برای استفاده روی دوش و دو دسته کوتاه تر دارند. بزرگ و جا دار هستند و از بخش ها و جیب های متعدد تشکیل شده است . بنابراین اگر ورزشی انجام می دهید که با وسایل زیادی همراه باشد می توانید از این نوع کیف ورزشی استفاده کنید.

کیف های رو دوشی ورزشی را در جنس ها و رنگبندی متنوع در سایت پوشاک ریسک آنلاین عرضه شده اند.برای خرید ساک ورزشی مناسب از این سایت دیدن فرمایید.

کیف دوشی

کیف دوفل

اسم این نوع کیف از اسم دوفل بلزیک گرفته شده است و معادل با کیسه های استوانه ای محکم است که در قدیم توسط سربازان حمل شده اند. که از جنس های محکم و ضخیم ماندد کرباس یا چرم و نایلون و پلی استر هستند. بسیار جادار بوده و مقدار زیادی لباس و یا وسایل ورزشی در آن جا می شود.

عکس کیف دوفلکیف دوفل

کوله پشتی 

بسیاری از افراد با حمل کیف بر پشت خود راحت ترند و حتی برای رفتن به باشگاه ترجیح می دهند از این نوع کیف ها استفاده کنند. برخی از کیف ها و ساک های ورزشی به صورت کوله پشتی طراحی شده اند تا نیاز این گونه از افراد نیز پاسخ داده شود

 

عکس کوله پشتیعکس کوله پشتی

کیسه های ورزشی

کیسه های ورزشی دارای یک طناب در قسمت بالا هستند که با کشیدن آن کیسه بسته می شود . این کیسه ها سبک و جمع و جور هستند و حمل آن برای فرد راحت است .