به گزارش پایگاه خبری نشان :

انجام یک جراحی موفقیت آمیز به این معنی نیست که می توانید از زندگی سالمی که قبل از ورود به سالن جراحی در آن زندگی می کردید لذت ببرید.

فیزیوتراپی توانبخشی بعد از عمل ،یک نوع فیزیوتراپی منحصر بفرد برای بیمارانی است که تحت جراحی های ارتوپدی قرار می گیرند. پزشکان جراحی ارتوپد همچنین به بیماران توصیه می کنند برای دستیابی به نتایج بهتر جراحی، تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرند. فیزیوتراپیست ها قبلاً با دستورالعمل هایی که پزشک شما تجویز کرده است آشنا هستند. به دنبال یک فیزیوتراپیست حرفه ای باشید که دانش و تجربه داشته باشد تا مشکلات شما را از طریق برنامه های توانبخشی خاص بر اساس شرایط شما تنظیم کند.

فیزیوتراپی بعد از عمل در سه مرحله انجام می شود، بلافاصله پس از ترخیص از عمل جراحی شروع می شود و تا زمانی که تمام عملکردهای بدن خود را به سطح طبیعی برگردانید ادامه می یابد.

توانبخشی پس از جراحی چیست؟

توانبخشی پس از جراحی یک نوع فیزیوتراپی چالش برانگیز است که با همکاری بیماران و فیزیوتراپیست ها برای حصول نتایج مطلوب پس از جراحی اتفاق می افتد. بعد از چندین عمل جراحی از جمله جراحی قلب، قفسه سینه، ارتوپدی، مغز و اعصاب و شکم ضروری است. پس از اتمام عمل جراحی توسط یک جراح ماهر، می توانید با تجویز فیزیوتراپیست خود زندگی سالمی داشته باشید.

چه کسانی می توانند از توانبخشی پس از عمل بهره مند شوند؟

فیزیوتراپی توانبخشی پس از عمل برای هر کسی که جراحی کرده است یا درد، ضعف عضلانی، سفتی، کاهش تحرک، کاهش استقلال و تحمل ورزش کم را تجربه کرده است، در دسترس است. همه آنها می توانند از توانبخشی پس از عمل بهره مند شوند.

جراحی مزایایی دارد، اما ممکن است بر وضعیت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد و شاید دلیلی برای اضطراب و ناامیدی باشد. معمولا افراد خسته می شوند و احساس فشار و ناامیدی می کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست به شما کمک خواهد کرد. فیزیوتراپیست برنامه ورزشی کاملی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت سلامت خود برسید و پتانسیل بهبودی خود را به حداکثر برسانید.

توانبخشی پس از عمل

فیزیوتراپی پس از جراحی چگونه به شما کمک می کند؟

ما فیزیوتراپیست های ماهر و با تجربه ای داریم که طیف وسیعی از برنامه های فیزیوتراپی پس از جراحی را برای درمان و توانبخشی بیمار با توجه به شرایط سلامتی او ارائه می دهند. آنها شما را در هر مرحله از بهبودی راهنمایی و حمایت می کنند و شما را ناامید نمی کنند تا دچار اضطراب یا استرس شوید. برنامه خاص آنها درد و تورم شما را کاهش می دهد و انعطاف پذیری، تحرک و قدرت شما را افزایش می دهد. شما را به فعالیت های روزانه خود باز می گرداند تا بتوانید از فعالیت های تفریحی و ورزشی لذت ببرید.

شما می توانید درمان فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل را برای جراحی ارتوپدی، جراحی ستون فقرات و اعصاب، جراحی ارولوژی، جراحی شکم و قفسه سینه، جراحی زنان و زایمان و جراحی سینه دریافت کنید.

مزایای فیزیوتراپی بعد از جراحی چیست؟

فیزیوتراپی باید بلافاصله پس از جراحی در بیمارستان شروع شود. با این حال، باید پس از ترخیص از بیمارستان نیز آن را ادامه دهید زیرا به بهبودی سریع‌تر شما کمک می‌کند. فیزیوتراپیست ها شما را تشویق می کنند تا تمرینات خاصی را انجام دهید تا انعطاف پذیری و تحرک خود را بازگردانید. همچنین به بهبود مشکلات گردش خون و تنفس کمک می کند. درد را تسکین می دهد و ماهیچه های ضعیف شما را تقویت می کند. سفتی عضلات باعث درد می شود. ورزش فیزیوتراپی باعث کشش عضلات و کاهش سفتی می شود. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از جراحی به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردید. اضطراب و استرس را کاهش می دهد و اعتماد به نفس را ایجاد می کند.همچنین می توانید برای انجام تمرینات فیزیوتراپی در منزل ahmadigol.com در کرج یا شهرهای دیگر هم اقدام لازم را انجام دهید و تحت درمان قرار بگیرید.

مراحل فیزیوتراپی توانبخشی بعد از عمل

مراحل زیر سه مرحله فیزیوتراپی توانبخشی پس از عمل است:

1.فیزیوتراپی در مرحله بهبودی اولیه

مرحله بلافاصله پس از ترخیص از عمل جراحی شروع می شود تا بافت های شما بهبود یابد. در این مرحله، درد و تورم تمرکز اصلی فیزیوتراپی برای رفع است. فیزیوتراپیست ها درمان دستی ملایمی را برای بازگرداندن حرکت مفصل ارائه می دهند و به بیماران در راه رفتن زودهنگام کمک می کنند و برای آنها واکر یا عصا را با دستورالعمل استفاده تجویز می کنند. تمرینات ساده ای در این مرحله برای بازیابی عملکرد ماهیچه ها بدون ایجاد اختلال در روند بهبودی انجام می شود.

2. فیزیوتراپی در فاز قدرت و دامنه حرکتی

پس از مرحله اولیه، مفاصل شما حرکت می کنند و از درد و تورم تسکین خواهید یافت. سپس مرحله قدرت و دامنه حرکت شروع می شود و تمرکز اصلی آن عادی سازی مکانیسم ها و قدرت بدن شما است. فیزیوتراپیست ها تمرینات سخت را در این مرحله توصیه می کنند و مقدمه ای از برخی وظایف تعادل و حس عمقی را ارائه می دهند. درمان دستی چالش برانگیز نیز بخشی از این مرحله برای بازگرداندن دامنه کامل حرکت مفصل خواهد بود. در این مرحله از طریق درمان بافت نرم، تحرک خود را به دست خواهید آورد.

3.فیزیوتراپی در مرحله ترمیم عملکردی

این مرحله نهایی فیزیوتراپی توانبخشی بعد از عمل است که پس از به دست آوردن قدرت کافی برای تمرینات سخت و بازیابی حرکت مستقل شروع می شود. در این مرحله فیزیوتراپیست ها یک برنامه ورزشی برای شما آماده می کنند. این برنامه از فردی به فرد دیگر بسته به سبک زندگی و نیازهای جسمانی او متفاوت است. فیزیوتراپیست ها مطمئن می شوند که برنامه ورزشی کاملاً مطابق با اهداف بدنی مورد نظر شما باشد. برنامه متفاوت است زیرا یک نفر در سطح حرفه ای ورزش می کند و تمایلات بدنی دیگری نسبت به فردی که می خواهد با فرزندانش بازی کند دارد. بنابراین برنامه ورزشی باید مطابق با اهداف بیمار باشد.