به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق گرین کارت لاتاری است. کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، در برنامه گرین کارت لاتاری که هر سال برگزار می‌شود ثبت‌نام می‌کنند. امسال نیز افرادی که سال گذشته ثبت‌نام کرده بودند، منتظر اعلام جواب یا نتایج لاتاری 2023 هستند.

معمولا هر ساله ثبت‌نام لاتاری در اوایل اکتبر آغاز می‌شود و تا 33 روز ادامه دارد. به طور مثال لاتاری 2020 در 3 اکتبر 2018 آغاز شد و در 6 نوامبر 2018 به پایان رسید و یا لاتاری 2021 که در تاریخ 2 اکتبر 2019 آغاز شد و در 5 نوامبر 2019 به پایان رسید. در سال گذشته ثبت‌نام لاتاری 2023 در تاریخ 7 اکتبر 2021 آغاز شد و در 10 نوامبر 2021 نیز به پایان رسید.

اعلام نتایج لاتاری، 6 ماه پس از ثبت‌نام آن انجام می‌شود. با این حساب و با توجه اطلاعیه سایت اصلی، اعلام نتایج لاتاری 2023 در تاریخ 7 می 2022 مصادف با 17 اردیبهشت 1401 در ساعت 20:30 خواهد بود.

موسسه حامی مهاجر با سابقه چندین ساله در امور لاتاری گرین کارت و مهاجرت به آمریکا آماده ارائه هر گونه خدمات در زمینه ثبت‌نام لاتاری 2023، اعلام نتایج لاتاری 2023 و انجام کلیه امور برندگان لاتاری 2023 می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

دستورالعمل ثبت‌نام لاتاری

دستورالعمل در هر برنامه لاتاری هر ساله چند روز قبل از شروع ثبت‌نام توسط وزارت امور خارجه آمریکا منتشر می‌شود. دستورالعملی که امسال منتشر شده است، تفاوت چندانی با سال قبل ندارد. در دستورالعمل‌های منتشر شده بیان می‌شود که تاریخ و ساعت قطعی شروع ثبت‌نام لاتاری در چه زمانی است و برای ثبت‌نام به چه مدارکی نیاز است و همچنین متولدین کدام کشورها اجازه ثبت‌نام در لاتاری را دارند که کشور ایران نیز جزو کشورهایی است که مجوز ثبت‌نام را دارد.

نحوه ثبت‌نام لاتاری

متقاضیان برای ثبت‌نام در لاتاری از 2 روش می‌توانند اقدام کنند. اولین روش این است که افراد در سایت رسمی لاتاری DV-2023 ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند. در این روش تمامی اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد شود و تمامی فیلدها به صورت صحیح باید وارد شوند. چنانچه اطلاعات به صورت اشتباه درون فرم لاتاری در سایت اصلی وارد شوند، هیچ گونه خطایی نشان داده نمی‌شوند و فرم به همان صورت ثبت نهایی خواهد شد.

پس از ثبت نهایی اطلاعات در سایت اصلی لاتاری آمریکا به هیچ عنوان امکان ویرایش یا تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. همچنین باید به این نکته توجه داشت که یک فرد نمی‌تواند 2 بار فرم خود را ثبت کند. در صورتی که شخصی 2 بار فرم ثبت‌نام را تکمیل کند، هر 2 فرم او به صورت خودکار حذف خواهد شد و شانس شرکت در قرعه‌کشی لاتاری را از دست خواهد داد.

 پس از انجام ثبت‌نام، هیچ گونه پیامی از طریق ایمیل یا پیامک برای متقاضی مبنی بر تایید ثبت‌نام ارسال نمی‌شود و در صورت برنده شدن هم هیچ پیامی دریافت نخواهد کرد و خود فرد باید به سایت اعلام نتایج مراجعه و نتیجه را چک کنند. در صورت برنده شدن نیز سایت اصلی هیچ گونه خدماتی را به متقاضیان ارائه نخواهد داد.

اما روش دوم که با روش اول متفاوت است و مزایای بیشتری نسبت به آن دارد، ثبت‌نام لاتاری از طریق موسسه حامی مهاجر است. در این روش فرم ثبت‌نام به صورت فارسی طراحی شده است و تمامی اطلاعات به جز اطلاعات پاسپورت، به زبان فارسی وارد می‌شود.

چنانچه اطلاعات به صورت اشتباه در فرم ثبت‌نام درج شود، فرد با پیغام خطا مواجه خواهد شد. پس از ثبت نهایی اطلاعات در سایت حامی مهاجر، متقاضی امکان ویرایش یا تغییر اطلاعات را در پنل کاربری خود خواهد داشت. فرم ثبت شده توسط کارشناسان حامی مهاجر بررسی خواهد شد و در صورت داشتن نقص در اطلاعات یا عکس، توسط کارشناسان به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد تا نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.

پس از تایید نهایی و انجام ثبت‌نام پیامک تایید ثبت‌نام برای متقاضی ارسال خواهد شد و نتیجه ثبت‌نام نیز بر روی پنل کاربری قابل مشاهده خواهد بود. همچنین در زمان اعلام نتایج در صورت برنده شدن از طرف موسسه حامی مهاجر با برندگان تماس گرفته خواهد شد و برای کسانی هم که برنده نشدند، پیامک ارسال خواهد شد. خدمات کارگزاری نیز برای برندگان رایگان خواهد بود.

سخن پایانی

در زمان کوتاهی که تا اعلام نتایج لاتاری 2023 مانده است، حتی کسانی هم که ثبت‌نام خود را با موسسه حامی مهاجر انجام نداده‌اند، می‌توانند از خدمات اعلام نتایج لاتاری و همچنین خدمات پس از برنده شدن و تکمیل فرم‌های مربوط به برندگان لاتاری استفاده نمایند.

چنانچه تجربه و تخصص کافی برای تکمیل فرم‌های مربوطه را ندارند یا نیاز به خدمات بیشتری در زمینه  انجام امور و مشاوره دارند، توصیه می‌کنیم که از خدمات حامی مهاجر در لاتاری 2023 بهره‌مند شوند. درست است که این روش به صورت رایگان نیست، اما مطمئنا خدماتی که کاربران در این زمینه دریافت می‌کنند، ارزش این هزینه ناچیز را خواهد داشت.

در صورت تمایل برای دریافت خدمات اعلام نتایج برندگان لاتاری 2023، مشاوره و تکمیل فرم‌های مربوط به برندگان در موسسه حامی مهاجر می‌توانید جهت رزرو وقت با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.