به گزارش پایگاه خبری نشان :

با وبسایت هیت آوا همراه باشید تا با زندگینامه اسطوره بی تکرار موسیقی ایران ، سیاوش قمیشی آشنا شوید .

بی شک موسیقی غذای روح ما انسان ها می باشد ، موسیقی به رویا های ما شکل می دهد و در مواقع غم و ناراحتی روح ما را تخلیه می کند و التیام می بخشد ، در مواقع خوشی ، خوشحالی ما را افزونی می بخشد و روحیه ما را تقویت می کند . قطعا تمام سبک های موسیقی قابل احترام هستند و  مورد نیاز ، از موسیقی سنتی و پاپ و رپ گرفته تا موسیقی بی کلام و کلاسیک ، همه ی ما به خوبی سیاوش قمیشی را می شناسیم ، کسی که در سال ۴۰

وارد فضای موسیقی ایران شد و بدون شک با آثار زیبا و فاخرش هنرش را به رخ مخاطبان و دیگر خوانندگان قدیمی کشاند ، زمانی که تمام خوانندگان روی یک سبک کار می کردند و موزیک های منتشر شده رنگ و بوی تکراری و یکنواختی داشتند ، سیاوش قمیشی با هنر بی بدیل و بزرگش ، موسیقی پاپ کشور را غنی تر کرد به طوری که تمام مردم ایران برای هنر ارزنده اش ارزش زیادی قایل هستند و بسیاری از خاطراتشان با آهنگ های این هنرمند برجسته ثبت شده است . 

 

بیوگرافی سیاوش قمیشی

سیاوش قمیشی متولد ۲۱ خرداد ماه ۱۳۲۴ در اهواز می باشد ، او موسیقی دان ، ترانه سرا ، آهنگ ساز و خواننده بزرگی است و برای چندین نسل خاطرات بسیار خوشی را ایجاد کرده است . سیاوش قمیشی تا کنون برای بسیاری از خوانندگان آن ور آبی و حتی مجاز کشورمان موسیقی و ترانه تولید کرده است ، از قطعات مطرح ابی تا آهنگ های جاودانه داریوش ، سیاوش قمیشی پدر سبک ترنس (سبک موسیقی الکترونیک و مدرن پاپ) در ایران می باشد ، بسیاری از خوانندگان حال حاضر موسیقی ایران از این هنرمند بنام الهام گرفته اند ، لقب سیاوش قمیشی مرد بارانی می باشد که علت انتخاب این اسم برای وی ساختن ترانه های بیشماری در مورد باران و هوای مه آلود می باشد .

سیاوش قمیشی شاگرد و دانش آموخته ویگن می باشد ،‌ زمانی که سیاوش قمیشی ۱۲ سال سن داشت و از جلوی در کافه ها رد می شد و اجرای ویگن را مشاهده می کرد به موسیقی و خوانندگی علاقه مند شد ،  قمیشی نزد ویگن رفت و از او درخواست کرد که نزد او موسیقی بیاموزد ، ویگن پس از استقبال فراوان از سیاوش قمیشی ،‌ قبول کرد که به سیاوش قمیشی موسیقی و گیتار آموزش بدهد و بدین ترتیب سیاوش قمیشی  هفته ای سه بار نزد ویگن در کافه ای نزدیک خیابان لاله زار می رفت و از استاد خود یعنی ویگن موسیقی می آموخت ،‌پس از مدتی ویگن اجازه داد که در بین اجراهای خود سیاوش قمیشی نیز اجرای کوتاهی داشته باشد . این داستان شروع زندگی حرفه ای سیاوش قمیشی بود ، قمیشی بعد از این اتفاق بزرگ در زندگی اش به رادیو ایران راه یافت و مسیر ورود به تلویزیون و استیج ها برای او هموار شد . 

 

 ازدواج سیاوش قمیشی

در مورد ازدواج سیاوش قمیشی حکایت های بسیاری وجود دارد ، سال ۸۹ بود که یک خواننده جوان به نام علیرضا قمیشی که در ایران فعالیت می کرد ادعا کرد که سیاوش قمیشی پدرش می باشد و او حاصل ازدواج سیاوش قمیشی با معشوقه اولش فرنگیس می باشد ، این ادعا ها تا جایی پیش رفت که سیاوش قمیشی به این قضیه واکنش تندی نشان داد و اعلام کرد تمامی این اخبار شایعه  و کذب است و اصلا چنین داستانی را قبول ندارد .

سیاوش قمیشی بنا بر آمار غیر رسمی ۵ بار ازدواج کرده است که یک بارش با فرنگیس مادر علیرضا قمیشی می باشد . 

جاودانه ترین آثار سیاوش قمیشی

سیاوش قمیشی تا کنون ۲۵ آلبوم ، ۳۹ تک آهنگ و دو موسیقی فیلم منتشر نمونده است این تعداد آثار نشان می دهد که قمیشی در طول این ۵۰ سال بسیار پرکار و پر انرژی بوده است .

 

یکی از پر سرچ ترین کلید واژه های موتور جستجو گر گوگل دانلود آهنگ سیاوش قمیشی می باشد ، این نکته نشان دهنده این است که این اسطوره بی تکرار موسیقی پس از ۵ دهه فعالیت هنوز هم طرفداران بسیاری دارد و با خوانندگانی که روی یک موج خاص بالا می آیند و نهایتا یک دهه دیگر خاموش می شوند تفاوت بسیار مهمی دارد . 

 

از مهم ترین آلبوم ها و تک آهنگ های سیاوش قمیشی می توان به آثار زیر اشاره نمود : 

آلبوم خواب بارون 

آلبوم فرنگیس

آلبوم تگرگ و گل 

آلبوم حکایت 

آلبوم خورشد 

 

تک آهنگ ها : 

اهواز 

پرنده 

فرهنگیس

تهران 

رفیق  

 

بازگشت سیاوش قمیشی  به ایران 

سال ۸۱ بود که زمزمه هایی از بازگشت سیاوش قمیشی به ایران مطرح می شد ، یک شرکت موسیقی برای این خواننده مطرح دعوت نامه ای فرستاد و سیاوش قمیشی این دعوت را رد کرد و گفت از کجا بدانم که پس از بازگشت همچنان اجازه فعالیت و فروش سی دی آلبوم هایم در ایران را خواهم داشت پس چنین ریسکی نخواهم کرد ، سیاوش قمیشی در مصاحبه هایش همیشه به این نکته اشاره دارد که آرزو دارد یک بار دیگر ایران را ببیند و امیدوار است شرایط برای بازگشت او به کشور فراهم شود . 

حمله شهرام شب پره به سیاوش قمیشی

سال ۱۳۹۲  شهرام شبپره خواننده ایرانی مقیم لس آنجلس طی مصاحبه ای با شبکه فارسی وان به شدت به سیاوش قمیشی تاخت و اعلام کرد که او در کنسرت هایش لب میزند و تمام اجراهایش پلی بک هستند ، همچنین عنوان کرد که پول بسیاری از اعضای گروه و بند خود را نمی دهد ، این ادعا با سکوت سیاوش قمیشی همراه شد و البته بسیاری از طرفداران سیاوش قمیشی به شهرام شب پره حمله کردند .

 

 

آهنگ های قدیمی و جدید سیاوش قمیشی را از کجا دانلود کنیم ؟

امروزه وبسایت های بسیاری در زمینه موسیقی فعال هستند ولی کمتر سایتی دارای آرشیو غنی ای از آهنگ های جدید و قدیمی می باشد ، بسیاری از سایت ها نسخه بی کیفیت و بدون متن آهنگ ها را منتشر می کنند به طوری که نیاز بسیاری از مخاطبین سخت پسند موسیقی را برطرف نمی کنند . وبسایت هیت آوا یکی از معتبر ترین و بزرگترین وبسایت های موسیقی ایرانی می باشد ، وبسایتی که از  شروع فعالیت خود تا کنون مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده است .

 

شما هنردوستان گرامی و عزیز می توانید برای دانلود تمام آثار سیاوش قمیشی و دیگر خوانندگان قدیمی و جدید در سبک های مختلف بر روی لینک https://hitava.ir/ کلیک کرده  و وارد بزرگترین وبسایت موسیقی ایران شوید . 

 

 

 

هیت آوا | دنیایی از موسیقی و ترانه HITAVA.IR