به گزارش پایگاه خبری نشان :

روند ترخیص کالا همواره یکی از پیچیده ترین راه‌های شناخته شده است. به طور کلی می‌توان گفت ترخیص کالا شامل واردات و صادراتی است که از سمت گمرکات کشور انجام می‌شود. این فرایند به خاطر حساس بودن نیاز به یک فرد باتجربه و ماهر دارد تا بتواند کالاها را در سریعترین زمان و حداقل هزینه آزاد کند. شرکت‌هایی همواره در سراسر کشور وجود دارند که به هرچه آسان‌تر شدن این عملیات کمک می‌کنند و بهترین راه ها را پیش روی شما قرار می‌دهند. برای ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بهترین شرکت ترخیص کالا را به شما معرفی کنیم.

ترخیص کالا از گمرک چیست؟

به مراحلی که از زمان ورود تا زمان خروج کالا از کشور به صورت پشت سرهم طی می‌شود ترخیص کالا می‌گویند. ترخیص کالا نیازمند فردی باتجربه است که به آن ترخیص کار گفته می‌شود. شما با دریافت راهنمایی و مشاوره از یک گروه تجاری منحصر به فرد می‌توانید پاسخ تمامی سوال هایتان را بگیرید. ترخیص کالا نیازمند دانش و آگاهی کافی می‌باشد به این منظور که می‌تواند هزینه های شما را تا حد بالایی کاهش دهد و از پرداخت اضافی هزینه ها جلوگیری کند. ترخیص کالا دارای مدارک و شرایط مربوط به خود است که با رعایت آن ها می‌توانید در کمترین زمان آن را به پایان برسانید.

ترخیص کار گمرک کیست؟

ترخیص کار گمرک کیست؟

ترخیص کار گمرک شخصی است حقیقی یا حقوقی که دارای پروانه کارگزار گمرکی و کارت بازرگانی می‌باشد. این فرد باید دارای تابعیت جمهوری اسلامی و تحصیلات مربوطه باشد. حداقل تحصیلات برای فرد ترخیص کار کاردانی می‌باشد. از ویژگی هایی ترخیص کار گمرک می‌ توان به قابل اعتماد بودن، سن بالای 25 سال، فاقد سوء پیشینه و سوابق کیفری، امانتدار، با تجربه و ماهر، دارای آگاهی و اطلاعات به روز و... اشاره کرد. این فرد از سمت شرکت نماینده می‌شود که کالاها و محموله های تاجران را در اسرع وقت آزاد کند و پیچیدگی های عملیات را به حداقل رساند. معمولا کالاها تا زمان ترخیص در انبار نگهداری می‌شوند و ممکن است به 3 ماه برسد بنابراین با وجود ترخیص کار این روند به 20 روز کاهش پیدا می‌کند. در ادامه توجه داشته باشید که افراد عادی تجربه کاری و اطلاعات کافی از تمامی مراحل را ندارند و ممکن است با هر حرکتی دچار ضرر و هزینه های اضافی شوند بنابراین وجود یک ترخیص کار مجرب و ماهر باعث می‌شود تمامی نگرانی ها کاسته، و به بهترین شکل ممکن انجام شود.

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی به کارتی گفته می‌شود که تمامی صاحبین کالا و ترخیص کاران باید آن را دارا باشند و وجود آن یک امر ضروری محسوب می‌گردد. در مواردی که ارزش کالا پایین 40 دلار باشد نیاز به کارت بازرگانی نیست اما در مواقع دیگر عدم وجود کارت باعث می‌شود که هیچ گونه کالایی رد و بدل نشود. در برخی مواقع پیش می‌آید که افراد از کارت بازرگانی اشخاص دیگر استفاده می‌نمایند، این نوع کارت ها را به نام کارت یک بار مصرف می‌شناسند با این حال خیی کم از آن ها استفاده می‌شود زیرا بازرگانی با این امر مخالف است و امکان سردرگمی صاحب کالا وجود دارد. از طرفی دیگر در زمان وقوع مشکل شرکت آن را به عهده نمی‌گیرد. بنابراین بهترین کار این است که با یک شرکت ترخیص فوق حرفه ای مشورت کنید و از تمامی مراحل آن آگاه شوید تا ضمن اطلاع از عواقب، از هزینه ها و زمان خود بکاهید. بهترین شرکت ترخیص کالا، شرکتی است که تمامی مراحل را پیش روی شما قرار دهد و در مشاوره ترخیص کالا از گمرک به شما کوشا باشد.

از ویژگی های بهترین شرکت ترخیص کالا اطلاع کسب کنید!

بهترین شرکت ترخیص کالا

شرکت‌ها همواره سعی بر این دارند که با رقابت سالم و خدمات ویژه ای که ارائه می‌دهند مشتریان را به خود جذب کنند و به طور همیشگی آن ها را حفظ کنند. از این رو برای داشتن روابط عمومی عالی بین شرکت و مشتریان فاکتورهایی وجود دارد که باید شرکت آن‌ها را دارا باشد. وجود آن ها به اعتبار شرکت می‌افزاید و به طور روزافزون باعث افزایش مشتریان می‌شود. شرکتی بهترین است که دارای موارد زیر باشد:

 • دارا بودن تیم مجرب ترخیص
 • داشتن نرم افزار (CRM)
 • آشنایی با فرآیند ترخیص کالا
 • تعیین ارزش و قیمت ترخیص طبق تعرفه های گمرکی
 • ارائه به موقع اطلاعات به صاحب کالا
 • خرید خارجی
 • معرفی شرکت های حمل کالا با بهترین روش
 • داشتن کارت کارگزاری
 • داشتن کارت بازرگانی معتبر
 • امانتداری و رعایت محرمانه بودن امور تجاری بازرگانان
 • حفظ امنیت اقتصادی و مالی وارد کنندگان و تجار محترم
 • صداقت، سرعت و دقت در عملیات اجرایی
 • تحویل و ترخیص کالا در حداقل زمان ممکن
 • استفاده از روش های نوین ارتباطات الکترونیکی برای تسریع انتقال اطلاعات.
 • داشتن شرکت ثبت شده
 • ارائه خدمات ترخیص از گمرکات کشور
 • داشتن تجربه کاری در گمرکات کشور
 • معرفی شرکت های بیمه
 • توانایی دریافت کمیسیون ماده یک برای کالاهای مستعمل

ثبت سفارش گمرکی چگونه انجام می‌شود؟

ثبت سفارش برای کالاهای وارداتی سخت و زمان بر است از این رو شرکت‌ها با دریافت هزینه بیشتر روند کار را سرعت می‌بخشند و کالاهای مشتریان خود را ثبت می‌کنند البته توجه داشته باشید قیمت ترخیص کالا از گمرک در شرکت ها متفاوت است. شما با کمک گرفتن از گروه تجاری آربی می‌توانید تمامی امور به خصوص واردات، صادرات، ترخیص کالا و انجام تمامی خدمات و امور بازرگانی به بهترین شکل ممکن با ارائه کد اقتصادی، گواهی ارزش افزوده و فاکتور فروش رسمی ارائه می‌گردد.

چه شرکتی را به عنوان کارگزار ترخیص انتخاب کنیم؟

شرکتی می‌تواند به عنوان یک کارگزار خوب عنوان شود که دارای مجوزهای حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی و همچنین کارت بازرگانی باشد. شرکتی که دارای حجم بالایی از کالاها باشد می‌تواند با ایجاد روابط خوب ترخیص کالا را راحت تر انجام دهد. پس می‌توان گفت شرکتی که دارای موارد بالا باشد و از تمامی قوانین مربوطه پیروی کند به عنوان بهترین کارگزار شناخته می‌شود.

گروه تجاری آربی ارائه دهنده واردات و ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور

همیشه از مهم ترین عملیات کشورها، صادرات و واردات است. رد و بدل شدن کالاها باعث می‌شود نیازهای جامعه تامین شود. بنابراین شرکتی که طبق قوانین و شرایط کشور پیش برود و همزمان بتواند خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه دهد می‌تواند به عنوان بهترین ها شناخته گردد. در نظر داشته باشید آربی از هزینه های شما تا حد زیادی می‌کاهد و به مراحل ترخیص سرعت می‌بخشد. گروه آربی دارای سابقه درخشان است که با 35 سال حضور در صحنه توانسته است محبوبیت بسیاری را کسب کند. گروه تجاری آربی خدمات صادرات، واردات، ترخیص کالا، ترخیص کالا از گمرکات تهران، حمل بار هوایی، دریایی و زمینی وارداتی از کلیه کشورها به ایران، حمل بار صادرات هوایی از ایران به کلیه کشورها، خدمات ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور، ترخیص کالا از گمرک بندرعباس، مشاوره بازرگانی، تخصیص ارز بصورت مبادله ای، ترخیص کار گمرک، اخذ مجوز سفارش کالا، واردات و ترخیص کالا از چین، هند، روسیه، اروپا، ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، ترخیص کالا از گمرکات تهران، ترخیص کالا از گمرک بندرعباس، واردات و ترخیص کالا از ترکیه، مشاوره بازرگانی، ترخیص کالا از امارات متحده عربی به عهده دارد.