به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چکیده : یکی از پر کاربردترین و جذاب ترین تابلو ها تابلوهای تبلیغاتی هستندکه در کاربری های مختلف به طورگسترده مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین کاربری های آن استفاده در تبلیغات محیطی است. تابلو های تبلغاتی انواع بسیار زادی را شامل می شوند که تابلو لایت باکس یکی از انواع آن ها است.

 

یکی از پر کاربردترین و جذاب ترین تابلو ها تابلوهای تبلیغاتی هستندکه در کاربری های مختلف به طورگسترده مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین کاربری های آن استفاده در تبلیغات محیطی است. تابلو های تبلغاتی انواع بسیار زادی را شامل می شوند که تابلو لایت باکس یکی از انواع آن ها است.

تابلو لایت باکس چیست؟

در تابلو تبلیغاتی لایت باکس محتوایی در یک باکس شیشه ای و یا طلقی قرار می دهند. تابلو لایت باکس را می توان به عنوان المان تبلیغاتی در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار داد. در مدل های فضای خارجی ضخامت مورد استفاده درر متریال مصرفی تابلو های لایت باکس با توجه به نوع کاربرد آن عددی بین 7 تا 13 سانتی متر است.

این نوع تابلو به خاطر زیبایی منحصر به فرد خود مورد توجه خیل زیادی از مشتریان قرار گرفته است. تابلو لایت باکس به صورت ترکیب چند متریال از جمله آلومینیوم ، ام دی اف و پلکسی گلس  در ابعاد گوناگون و هم چنین ضخامت های متفاوت ساخته و نصب  می شود.

تابلو لایت باکس قابلیت اجرا و نصب به صورت آویز و ایستاده و سقفی دارد که به فرا خور کاربری آن متفاوت است.  همچنین در دو حالت با نود و بدون نور نیز به صورت یک طرفه و دو طرفه تولید می شود. که هر کدام بنا به نیاز مشتری انجام می شود. برای تولید محتوای تبلغاتی داخل لایت باکس از انواع متریال های چاپی استفاده می شود. که با توجه به سلیقه نوع کار و بودجه مشتری دارای متریال متفاوتی است.

قیمت تابلو لایت باکس

اگر به طور کلی ما بخواهیم کاربرد های تابلو لایت باکس را دسته بندی کنیم می توان به سه شیوه کاربرد زیر اشاره کرد:

  1.   استفاده در تبلیغات محیطی و نصب در فضا های خارجی
  2.  استفاده در فضا های تبلیغات سالنی
  3.  استفاده در فضاهای دکوراسیون های داخلی

به دلیل نیاز به مقاومت بیشتر در لایت باکس هایی که در فضای بیرونی به کار می روند ، به نسبت هم با توجه به ضخامت کار هم نوع متریال چاپ آن قیمت بالاتری نسب به لایت باکس های داخلی دارد. یک نته دیگری که باعث می شود لایت باکس داخلی دارای قیمتی پایین تر باشد این است که بسته به نوع کاربری و طراحی لایت باکس می توان از تابلویی استفاده کرد که قاب ندارند.

در کل برای تعیین قیمت های انواع لایت باکس ها عوامل زیر تعیین کننده هستند:

  1.  نوع تابلو های لایت باکس
  2.  ابعاد و اندازه تابلو لایت باکس
  3.  متریال مورد استفاده در آن برای چاپ محتوای تبلیغاتی
  4.  داخلیindoor یا بیرونی outdoor بودن تابلو لایت باکس
  5.  استفاده از نور و همچنین نوع نور به کار رفته در تابلو لایت باکس
  6.  دیواری بودن آویز بودن و یا ایستاده بودن
  7.  نحوه نور پردازی و نوع لامپ و حجم به کار رفته در تابلو لایت باکس

به طور مثال اگر بخواهیم محتوای تبلیغاتی تابلو را روی پارچه چاپ کنیم نسب به انواع پلکسی آن قیمتی به مراتب ارزان تر تمام خواهد شد .

جنس بدنه تابلو لایت باکس

تابلو های لایت باکس را در مدل های مختلفی می توان ساخت که به طور کل در تولید آن ها از متریال آلومینیوم استفاده می شود. آلومونیوم آنادایز شده. در مرحله بعد محتوای تبلیغاتی چاپ شده روی بک لایت در لایت باکس و داخل قالب آن قرار داده می شود.

در همین مرحله روی محتوای چاپ شده برای محافظت از آن یک لایه محافظتی از نوع اکرولیک و پلکسی قرار داده می شود.  فلکسی فیس ، پی وی سی ، بک لایت  و هم چنین پارچه از جمله متریال چاپی برای محتوای تبلغاتی داخل قاب لایت باکس هستند.

مراحل ساخت تابلو تبلغاتی لایت باکس

همانطور که گفته شد در ساخت بدنه لایت باکس ها از متریال های متعدی استفاده می کنند که آلومینویم جز پرطرفدار ترین آن ها است. در ابتدای کار طراح حروف برجسته ای را آماده می کند و در گام بعدی متریال مورد نظر توسط دستگاه برش لیزری به صورت دقیق برش می خورد.

برای مونتاژ تمام قطعات آماده شده به دقت در کنار هم دیگه قرار میگیرند و نهایاتا روی بک لایت تعبیه شده روی قاب لایت باکس سوار می شوند تا آماده بهره بردی جهت استفاده مشتری ها شوند .

تابلو سازی آرکاگرافی

انواع شیوه چاپ بک لایت تابلو لایت باکس

بک لایت تابلو لایت باکس به سه روش چاپ جوهر فشان ، چاپ لیزری و چاپ اسکرین قابل اجرا می باشد. که هر کدام می تواند با توجه به طرحی که توسط طراحان آماده شده  است به زیبایی ساخته  شود و در محل نصب خود قرار بگیرد.

انواع تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس آلومینیومی

همان طور که از اسمش پیداست بخش اصلی این تابلو از متریال آلومینیوم تشکیل شده است. هم چنین محنوای چاپی لایت باکس آلومینیو از طریق چاپ روی گلس ، چاپ استیکر و همچنین نصب آن روی پلکسی و چاپ لایت که مابین پلکسی گنجانده می شد به مشتریان تحویل داده می شود.

از مزیت های تابلو لایت باکس آلومینیومی می توان به مقومت بالای آن ، ضد آب بودن و قابلیت اجرای دو طرفه و یکطرفه اشاره کرد.

تابلو لایت باکس کریستالی

در این نوع تابلو تولید کننده از دو ورق پلکسی گلش و هم چنین از یک گلس شفاف ما بین آن دو استفاده می کند. این نوع تابلو دارای نوردهی بسیار مناسب می باشد. هم چنین تبلغات چاپی آن نیز در زمان نیاز بدون حضور افراد متخصص هم در کوتاه ترین زمان قابل تعویض است . که این مورد خود یکی از مزایای بزرگ این نوع تابلو به حساب می آید.

نصب تابلو لایت باکس کریستالی روی انواع سطوح گچی و سنگی ام دی اف نصب و طراحی کرد.

تابلو لایت باکس مگنتی

در این نوع از تابلو از آهن ربا به عنواه متریال استفاده می شود. لایت باکس مگنتی با ضخامت 2 سانتی متر و هم چنین با استفاده از فریم های آلومینیومی تولید می شود.  از جمله مزیت های این نوع تابلو ضخامت کم آن است که در عین حال استحکام بالایی نیز دارد.  تابلو لات باکس به صورت جعبه ای دو تا دور فریم و سپس آهنربا احاطه می شوند. از فیبر هم برای ساخت پشت قاب استفاده می شود.

 سفارش تابلو لایت باکس

 تابلو سازی هخامنش به عنوان یکی از اولین سازنده انواع حروف برجسته با سابقه ای طولانی تجارب گسترده ای در زمینه ساخت حروف برجسته را دار می باشد که در رزومه این گروه تابلوسازی موجود است رضایت اکثریت مشتریان از کیفیت و قیمت این گروه نشان دهنده حرکت به جلوی این گروه تابلوسازی می باشد. 

 

 

 

برچسب ها : تابلو لایت باکس,تابلوسازی هخامنش,تابلوسازی آرکا گرافی