به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

سیلیکات سدیم مایع که معمولا به عنوان «آب شیشه» شناخته می شود، ماده معدنی کم هزینه بی رنگ است.  قیمت چسب سیلیکات سدیم بسیار مقرون به صرفه است و دارای ویژگی های زیر است:

 • به طور قابل توجهی هزینه کم
 • تطبیق پذیری و
 • سهولت دست زدن

 

کاربرد اصلی چسب سیلیکات سدیم برای چسباندن بسترهای متخلخل مانند کاغذ و مقوا است که در آن چسب ارزان قیمت و پردازش سریع مورد نیاز است. سایر کاربردهای چسب برای سیلیکات های سدیم شامل چسباندن چوب، ورق های فلزی یا شیشه به بسترهای متخلخل، اتصال عایق الیاف شیشه و همچنین ساخت قالب های ریخته گری و چرخ های ساینده است. سیلیکات سدیم به دلیل ماهیت معدنی خود به سیمان های صنعتی با مقاومت فوق العاده بالا در برابر دما و مواد شیمیایی فرموله می شود.

چسب سیلیکات معمولا به صورت سیلیکات سدیم مایع عرضه می شود.

مراحل پیوند و قیمت چسب سیلیکات سدیم

پیوند چسب به صورت زیر ایجاد می شود:

 • تبخیر آب یا
 • واکنش شیمیایی

 

سیلیکات سدیم مایع اغلب مستقیما به عنوان یک چسب اصلاح نشده استفاده می‌شود، اما می‌توان آن را با افزودنی‌های پلیمری نیز برای بهبود خواص خاص مانند چقرمگی مخلوط کرد. قیمت سیلیکات سدیم همچنین مقرون به صرفه است و ممکن است به عنوان یک افزودنی کم هزینه و اصلاح کننده در سایر چسب های موجود در آب استفاده شود. این چسب ها با درجه چسبندگی متوسطی نمایش داده می شوند و فشار نگه دارنده باید تا زمانی که چسب به اندازه کافی خشک شود اعمال شود. خوشبختانه سیلیکات سدیم مایع به سرعت خشک می‌شود و در نتیجه می‌توان از آن‌ در بسیاری از عملیات‌هایی که نیاز به سرعت بالای ماشین دارند، استفاده کرد.

مزایای چسب های سیلیکات

مزایای اصلی چسب سیلیکات سدیم عبارتند از:

 • قیمت چسب سیلیکات سدیم بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه است.
 • مقاومت کلی در برابر احتراق
 • مناسب برای اعمال پوشش سریع و آب بر بسیاری از بسترهای متخلخل

 

قیمت چسب سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم مایع از مواد خام ارزان قیمت و در دسترس تهیه می شود و بنابراین در مقایسه با بیشتر چسب های مبتنی بر پلیمرهای آلی مصنوعی قیمت چسب سیلیکات سدیم ارزان است. چسب های سیلیکات سدیم نیز در برابر دماهای بسیار بالا بسیار مقاوم هستند. برخی از آن ها در برابر دمای 1100 درجه سانتیگراد مقاومت می کنند. به دلیل ماهیت معدنی، کاملا مقاوم در برابر شعله و مقاوم در برابر حمله میکروبی یا حیوانی می باشند و در نتیجه اغلب از چسب های سیلیکات سدیم در ساختمان استفاده می شود.

چسب های سیلیکات سدیم: فرمولاسیون و کاربردها

چسب سیلیکات سدیم بیشترین کارایی را روی سطوح تمیز و آبدوست دارد. بنابراین، آن ها قادر به اتصال به بسیاری از محصولات متخلخل مانند کاغذ، چوب، سیمان و حتی بسیاری از بسترهای غیر متخلخل مانند فلزات و شیشه هستند.

در اتصال به زیرلایه های فلزی، چسب سیلیکات باید بستر را به خوبی خیس کند. بنابراین، یک سورفکتانت اغلب در محلول سیلیکات سدیم گنجانده می شود. در آن تا 2 درصد وزنی از موادی مانند روغن کرچک سولفونه، اسیدهای چرب، صابون های رزین یا اسیدهای نفتالین سولفونیک استفاده شده است.

به طور کلی، عامل محدود کننده در اتصال به فلز، انعطاف ناپذیری پیوند سیلیکات و تفاوت در ضریب انبساط حرارتی است.

با این حال، سیلیکات سدیم مایع برای بسترهای متخلخل ایده‌آل است، زیرا اشباع و در هم‌بستگی مکانیکی در درجه اول چسبندگی را تعیین می‌کنند. این بسترها را می توان با چسب سیلیکات سدیم به لایه های فلزی نیز لمینت کرد.

 • کاربرد عمده سیلیکات سدیم در زمینه تبدیل کاغذ، تولید لوله، هسته و درام فیبر است. 
 • یکی دیگر از کاربردهای رایج چسب سیلیکات سدیم، مهر و موم کردن ظروف راه راه قبل از حمل یا نگهداری آن ها است.
 • محلول های سیلیکات سدیم به طور گسترده ای برای ساخت بسیاری از انواع سیمان استفاده می شود. 

2

خرید چسب سیلیکات

 • محلول‌های سیلیکات سدیم همچنین به عنوان یک ماده اشباع برای ریخته‌گری‌های فلزی که تمایل به ایجاد حفره‌های میکروسکوپی و مویرگ‌ها در مرز دانه‌ها دارند، استفاده شده است. آنها به ویژه در آب بندی تخلخل در ریخته گری شن و ماسه مفید هستند. آنها به دلیل عملکرد عالی، هزینه کم و ویژگی های ایمنی و بهداشتی مرتبط با مواد در این برنامه محبوب باقی می مانند.

فروش چسب سیلیکات

افراد و صنعتگرانی که به دنبال خرید چسب سیلیکات صنعتی و تجاری با عیار بالا هستند، می توانند بهترین محصولات را برای این منظور در سیلیکات گستر اصفهان بیابند. محصولات شرکت سیلیکات گستر اصفهان برای مقاصد صنعتی ایده آل و کاملا  قابل اعتماد هستند.

 این محصولات ارائه شده در سایت نه تنها قابل اعتماد و خالص هستند بلکه بسیار کارآمد و ایمن هستند. همچنین این محصولات دارای گواهی استانداردهای لازم هستند که آن ها را برای مقاصد تجاری متمایز ایده آل می کند و از کیفیت بالایی برخوردار است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چسب سیلیکات سدیم از وب سایت شرکت سیلیکات گستر اصفهان بازدید کنید.

https://silicategostar.com/