به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چکیده : مبل کلاسیک انواع مختلفی دارد که سبک مبل چستر فرانسوی یکی از پرطرفدارترین اونهاست.

 

آیا در مورد مبلمانی که این روزها در بسیاری از چیدمان‌ها چه در فضاهای اداری و رسمی و چه در منازل و فضاهای دوستانه و غیررسمی به چشم می‌خورد، اطلاعی دارید؟ حتما عنوان مبل چستر بارها به گوش شما هم رسیده است. اما آیا از تمامی جزئیات و انواع مدل‌های آن اگاهی دارید؟

اگر علاقه‌مند به دریافت اطلاعاتی بیشتر در این زمینه هستید، می‌توانید با ما همراه باشید.در این مطلب با استفاده از دانش و تجربه‌ی کارشناسان گروه مبلمان فیدار و ارائه‌ی نکاتی درباره مبل چستر فرانسوی با شما هستیم.

معرفی مبل چسترفیلد

بهتر است در ابتدا و قبل از پرداختن به نکاتی که درمورد مبل چستر کلاسیک فرانسوی درنظر داریم، تعریف کلی از انواع مبلمان چستر را مرور کنیم تا متوجه شویم چه ویژگی‌‌هایی این مدل را از سایر مدل‌‌های موجود متمایز کرده است؟

مبلمان چستر از انواع مبلمان طراحی شده هستند که هم در سبک کلاسیک و هم به صورت مبل راحتی با ایجاد جزئیات و تغییراتی اندک تولید و عرضه می‌شوند.طراحی و شناسه اصلی مبلمان چستر در اغلب مدل‌های آن هم ارتفاع بودن پشتی و بازوهای مبل است.

مورد دیگر نیز مربوط به فرورفتگی‌های متعددی است که در بدنه‌ی پارچه‌های آن ایجاد شده است که به آن لمسه‌کاری می‌گویند.با حفظ این ویژگی‌ها در تولید مبلمان و ایجاد نشان و نمادهای بیشتر در سایر سبک‌ها می‌توان به مدل‌‌های متنوع مبل چستر رسید.

مبل چستر فرانسوی

همانطور که گفته شد مبلمان چستر در انواع گوناگونی طراحی، تولید و عرضه می‌شوند.یکی از انواع مدل‌های آن هم مبل چستر کلاسیک فرانسوی است.

شاید برایتان جالب باشد که مبلمان چستر از سال‌های دور تولید می‌شدند اما جز آن دسته از طراحی‌هایی هستند که همیشه مطابق مد روز بدون تغییر در اصالت خود پیش رفته و هنوز موجود هستند.مبل چستر کلاسیک فرانسوی از خاص‌ترین مدل‌ها هستند.

این نوع از مبلمان معمولا با 4 نوع جنس پارچه از جمله چرمی، مخمل، جیر و کتان تولید می‌شوند.همچنین این مبلمان در ارتفاع‌های مختلفی از لحاظ اختلاف ارتفاع پشتی و بازو ساخته می‌شوند که می‌توانید بنابر کاربرد خود آن‌ها را انتخاب نمایید.

میل چستر کلاسیک فرانسوی همچنین دارای وزن بالاتری نسبت به نمونه‌‌های مشابه خود است. دلیل آن نیز استفاده از فوم سرد و یا اسفنج‌های ویژه‌ی اچ آر می‌باشد.

مبل چستر کلاسیک فرانسوی

نگهداری مبلمان چستر

هریک از انواع مبلمان با توجه به متریال به کار رفته در ساخت آن دارای روش‌های نگهداری و مراقبت ویژه‌ی خود است.

مبلمان چستر نیز از این قاعده مستثنی نیستند.اگر مبل چستر شما از جنس چرمی است بهتر است چیدمان آن را به گونه‌ای انجام دهید که اصلا در معرض نور مستقیم خورشید و یا گرمای بیش از حد استاندارد نباشد و زیرا این موارد کیفیت چرم مبل را پایین می‌آورند.

مورد دیگر درباره‌ی برخورد اشیا نوک تیز است که باید در هنگام نشست و برخاست روی مبل چستر به آن توجه داشت تا مبل دچار پارگی نشود.از دراز کشیدن‌ روی مبل نیز پرهیز نمایید و البته این امر فقط درمورد مبل چستر چرمی نیست و لازم است درمورد انواع مبلمان رعایت شود. زیرا در اثر دراز کشیدن‌های مداوم فوم مبل شکل اصلی خود را از دست خواهد داد.

برای تمیز کردن قسمت‌های پارچه‌ای مبل نیز حتما این کار را با استفاده از شوینده‌های ملایم و مخصوص پارچه مبلی انجام دهید. اگر درمورد تاثیر ماده‌ای هم شک دارید می‌توانید هنگام خرید مبل از فروشنده نمونه‌ای از پارچه مبل را بگیرید و بر آن امتحان کنید. همچنین می‌توانید در این مورد از فروشندگان نیز راهنمایی بگیرید.

تولید مبل چستر فرانسوی در ایران

مبلمان چستر در انواع مدل‌هایی که ارائه شده است در ایران توسط کارگاه‌های تولیدی و شرکت‌های تولید مبلمان تهیه و عرضه می‌شود.این مبلمان بر اساس آنچه در اصالت طراحی آن درنظر گرفته شده، طراحی و عرضه می‌شوند. از انواع مبل چستر تولید شده در ایران نیز می‌توان به نمونه‌های مبل چستر فرانسوی، مبل کلاسیک به سبک فرانسوی، مبل چستر کلاسیک، میل چستر مدرن، مبل چستر راحتی و ... اشاره داشت.