به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

یک آشپزخانه شلوغ و در برهم یا یک آشپزخانه مرتب و منظم؛ شما کدام یک از این دو را می پسندید؟ به نظر شما چیدمان وسایلی که در آشپزخانه وجود دارد، تا چه حد مهم است؟ آیا نیاز است ما به برخی نکات مهم در چیدمان آشپزخانه مان توجه داشته باشیم؟ آیا می دانید نکات مهم در چیدمان ظروف آشپزخانه چیست؟ آیا دلتان می خواهد یک آشپزخانه مرتب، زیبا و منظم داشته باشید؟ پس در ادامه این متن با ما همراه باشید تا چند نکته جانانه و قدرتمند برای قرار دادن ظرف ها در داخل آشپزخانه به شما بگوییم.

در ضمن، اگر نمی دانید برای خرید وسایل و خرده ریزهای آشپزخانه باید به کجا مراجعه کنید، مقاله‌ی "خرید ظروف آشپزخانه" را مطالعه کنید.

5 نکته طلایی برای چیدن ظرف ها داخل آشپزخانه؛ به ساده ترین روش، جادوگری کنید

اگر می خواهید یک آشپزخانه مرتب داشته باشید، نکاتی را که در ادامه ذکر می کنیم مو به مو اجرا کنید:

1- وسایل مورد نیاز را دم دستتان بگذارید

وقتی حرف از نظم و ترتیب زده می شود، برخی ها فکر می کنند که تمام ظرف های آشپزخانه باید داخل کمدهای کابینت قرار داده شوند. درست است؛ این یک راهکار برای ایجاد نظم بسیار موثر است، اما آیا شما دوست دارید برای برداشتن هر وسیله ای درب کابینت را مرتبا باز و بسته کنید؟ مسلما، خیر. پس سعی کنید وسایلی که در طول آشپزی به آنها خیلی نیاز دارید، در یک جای مشخص و دم دست قرار دهید تا سرعت انجام کارها افزایش پیدا کند.

8

2- نظم دهی در آشپزخانه را فراموش نکنید

در آشپزخانه یک کدبانوی حرفه ای و همه چیز تمام که وارد می شوید، از نظمی که در آن به چشم می خورد، حیرت می کنید. خانم های با سیلقه هر وسیله ای را بعد از استفاده در جای خود قرار می دهند. کار کردن در چنین آشپزخانه هایی لذت بخش و دوست داشتنی است.

3- وسایل چند کاره بخرید

اگر آشپزخانه ای که دارید، کوچک است و شما نمی توانید بسیاری از وسایل مورد نظرتان را خریداری کنید، چرا به وسایل چند کاره فکر نمی کنید؟ این وسایل علاوه بر آنکه بهتان کمک می کنند تا کارهایتان را به خوبی انجام دهید، از اشغال کردن فضای آشپزخانه توسط تعدد وسایل برقی جلوگیری می کنند. برخی برندهای مطرح تولیدکننده وسایل برقی، خدمات خوبی در این حوزه ارائه می کنند.

4- شلف و آویزهای دکوری بخرید

باز هم روی صحبت ما با خانم هایی است که آشپزخانه خانه شان کوچک است و فضای زیادی در اختیار ندارند. این گروه از خانم ها می توانند از وسایل مدرن و بروزی، چون شلف و آویزهای دکوری به نفع خود استفاده کنند. این شلف ها بهترین وسایل و ابزار برای قرار دادن برخی خرده ریزها به شمار می روند. آویزهای دکوری آشپزخانه، نه تنها باعث ایجاد نظم می شوند، بلکه دکور را نیز به شکل دوست داشتنی و جذابی تغییر می دهند.

5- نظم دهنده بخرید

نظم دهنده ها نیز ابزارهای خوبی برای چیدمان ظروف در آشپزخانه هستند. برخی از این نظم دهنده ها برای قرار گرفتن در داخل کشو مناسب بوده و برخی دیگر نیز مناسب قرار گرفتن در داخل کمدهای کابینت هستند. با کمک نظم دهنده ها می توانید بشقاب ها، کاسه ها و ظروف این چنینی را منظم و مرتب در داخل کابینت قرار دهید.