به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چکیده : همان‌طور که گفته شد، این عبارت مخفف عبارت Search Engine Optimization است. ترجمه این عبارت می‌شود «بهینه سازی موتور جستجو» و در تعریف تکمیلی می‌توان گفت مقصود از آن، ارتقای سایت برای موتورهای جستجو است.

 

همان‌طور که گفته شد، این عبارت مخفف عبارت Search Engine Optimization است. ترجمه این عبارت می‌شود «بهینه سازی موتور جستجو» و در تعریف تکمیلی می‌توان گفت مقصود از آن، ارتقای سایت برای موتورهای جستجو است.

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

ما در این‌جا با فرآیندی روبرو هستیم که در آن وبسایت بهینه‌سازی می‌شود تا رنکینگ یا رتبه آن در نتایج موتورهای جستجو بیشتر شده و ترافیک بیشتری را کسب کند. از همان زمان که موتورهای جستجو متولد شدند، اهمیت این موضوع نیز برای افراد فعال در دیجیتال مارکتینگ مشخص شد. در واقع بهینه سازی سایت از بااهمیت‌ترین استراتژی‌های بازاریابی به شمار می‌آید.

هدف از سئو چیست؟

به‌طور کلی می‌توان گفت هدف از این فرآیند افزایش فروش محصول، خدمات و یا افزایش بازدید است. هرقدر وبسایت شما در صفحه موتور جستجو در رتبه بالاتری قرار بگیرد، اتفاقات بهتری هم برای کسب‌وکار شما خواهد افتاد. شما با توجه به این مورد خاص در موتورهای جستجو، می‌توانید در وهله اول میزان بازدید از صفحات خود را افزایش دهید. به این ترتیب ترافیک سایت شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین در این صورت رنکینگ بالاتری هم خواهید داشت.همه کسانی که برای کسب رتبه‌های برتر در موتورهای جستجو تلاش می‌کنند، می‌دانند که بهترین جا برای قایم کردن جنازه، صفحه دوم گوگل است. پس یکی از اهداف مهم در این مورد ورود به صفحه اول گوگل و رسیدن به رتبه‌های بالاتر است.

همچنین با کمک بهینه سازی سایت می‌توانید در ادامه تبلیغات بهتری برای کالا یا خدمات خود داشته باشید، تبدیل به یک برند شوید و در نهایت کسب‌وکار خود را بهبود ببخشید.

می‌توان به این نتیجه رسید که هدف از ارتقای سایت، افزایش کمیت و کیفیت ترافیک ورودی به وبسایت شماست. این کار هم برای مصرف‌کننده و هم برای کسب‌وکار خودتان مفید است. زیرا کاربران را با محتوایی روبرو می‌کند که در جستجوی آن هستند. این یعنی شرکت شما اطلاعات مفیدی را ارائه می‌دهد و کاربران اطلاعات مورد نظر خود را دریافت می‌کنند که به آنان کمک می‌کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند.

چرا سئو یا بهینه سازی سایت اهمیت دارد؟

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

در جهانی که مردم به‌طور روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند، نیاز نیست که توضیح دهیم که اهمیت این فرآیند در چیست. اما به‌طور خلاصه می‌توان گفت بسیار مهم است، زیرا باعث می‌شود وب سایت شما بیشتر دیده شود و این به معنای ترافیک بیشتر و فرصت‌های بیشتر برای تبدیل مشتریان بالقوه به خریدار است.

SEO ابزار ارزشمندی برای آگاهی از برند، ایجاد روابط با مشتریان بالقوه است. همچنین با کمک آن می‌توانید خود را به ‌عنوان یک متخصص معتبر و قابل اعتماد در حوزه کاری خودتان معرفی کنید. بنابراین، لازم است همه چیز را در این رابطه بدانید، چرا که برای موفقیت شما در دنیای دیجیتال امروز ضروری است.

کاربران به موتورهای جستجو اعتماد دارند و دستیابی به جایگاه برتر در رتبه بندی موتورهای جستجو به جستجوگران نشان می‌دهد که سایت شما منبع معتبری است. همچنین تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود مشتریان به خریداران مکرر تبدیل شوند. اگر با بودجه کم کار می‌کنید، استفاده از بهینه سازی روش خوبی برای هدایت ترافیک به سایت شما است.

شرکت سئوفراز: خدمات طراحی سایت و سئو سایت 

جهت انجام خدمات سئو سایت کلیک کنید.

جهت انجام خدمات طراحی سایت کلیک کنید.

آشنایی با انواع سئو

موتورهای جستجو دارای اصول، قوانین و ضوابط مشخصی هستند. بر همین اساس و نحوه انطباق تکنیک‌های بهبود وضعیت سایت با این قواعد، انواع مختلفی از این فرآیند را معرفی می‌کنیم.

 • سئو کلاه سفید (White Hat)

  زمانی که از تکنیک‌های کلاه سفید استفاده می‌کنید، درواقع بهترین راه را برای بهبود سایت خود استفاده کرده‌اید. در این نوع از بهینه سازی سایت شما به‌طور کامل طبق اصول و ضوابط موتورهای جستجو رفتار می‌کنید و مرتکب خطا و تقلب نمی‌شوید. گرچه White Hat SEO مطمئن‌ترین تکنیک است، اما برای آن‌که نتیجه کار خود را ببینید، باید تلاش زیادی کنید و عجول نباشید.

 • سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟
 • سئو کلاه سیاه (Black Hat)

  می‌توان گفت کلاه سیاه در نقطه مقابل White Hat SEO قرار دارد. این یعنی در این نوع شما برای بهینه‌سازی سایت خود اصول موتورهای جستجو را زیر پا می‌گذارید. در این روش افراد با استفاده از تکنیک‌های غیرقانونی سعی دارند موتورهای جستجو را فریب دهند. کسانی که برای رنکینگ بالا عجول هستند و نمی‌خواهند تلاش زیاد بکنند، اغلب از این روش استفاده می‌کنند. زیاده‌روی در بهینه‌سازی و کم کردن رنکینگ وبسایت رقبا از روش‌هایی است که در Black Hat SEO استفاده می‌شود. اگر دانسته یا ندانسته از این روش‌ها استفاده کرده‌اید و تا حالا جریمه نشده‌اید، خیلی خوش شانس هستید.

 • سئو کلاه خاکستری (Gray Hat)

  کلاه خاکستری یک نوع دیگری است. این تکنیک ترکیبی از کلاه سفید و کلاه سیاه است. Grey Hat SEO ریسک بیشتری نسبت به کلاه سفید دارد، زیرا از دستورالعمل های موتور جستجو برای افزایش رتبه صفحه در SERP ها استفاده می‌کند. اما به اندازه کلاه سیاه خطرناک نیست. چرا که در ظاهر عمل غیر قانونی انجام نمی‌شود.استفاده از دامنه های منقضی شده، خرید لینک، استفاده از وبلاگ خصوصی، ساخت میکرو سایت و ایجاد محتوای تکراری از تکنیک‌های Grey Hat SEO هستند.

مراحل و تکنیک‌های سئو سایت

مراحل SEO کردن سایت به ترتیب زیر است:

  • سئو تکنیکال

   این مورد به ارتقای جنبه‌های فنی وبسایت شما مربوط است. به‌منظور افزایش رتبه صفحات وبسایت در موتورهای جستجو و افزایش بازدید ارگانیک سایت پیشنهاد می‌شود که Technical SEO را در چشم‌انداز خود قرار دهید. ساختن یک وب سایت پرسرعت، قابلیت دسترسی بالا، خزیدن آسانتر، دسترسی آسان از طریق موبایل و … از ارکان سئو فنی یا تکنیکال سایت است.

  • سئو داخلی (on page)

   این مورد نیز همان‌طور که عنوان آن فریاد می‌زند، مربوط به فعالیت‌های بهینه‌سازی داخل سایت است. در on page SEO نیز هدف شما این است که رنکینگ وبسایت خود در Google را افزایش دهید. نوع محتوایی که برای وبسایت خود تولید می‌کنید، اثرگذاری on page SEO در بهینه سازی را تعیین می‌کند. اگر محتوای شما خوانا، مناسب و مرتبط باشد، می‌توانید ادعا کنید که تا بخشی در این زمینه موفق بوده‌اید.

  • سئو خارجی (off page)

   این بخش نقطه مقابل on page SEO است و مربوط به فعالیت‌ها و اقداماتی است که شما در خارج از وبسایت خود انجام می‌دهید. علی‌رغم آن که نوع خارجی این فرآیند تکنیک‌هایی در بیرون از سایت شما را دربر می‌گیرد، اما موجب بهبود شما خواهد شد. کارهایی مانند خرید بک لینک استفاده از لینک طعمه، پست مهمان و استفاده از فروم‌ها می‌تواند در بهینه سازی از طریق off page SEO به شما کمک کند.

  • سئو محلی (local)

   استفاده از سرویس‌های که توسط موتورهای جستجوگر برای local SEO‌ ارائه می‌شود نیز روش دیگری برای بهبود سایت است. تعداد کمی از کسب‌وکارهایی که در محل مشخصی خدمات خود را ارائه می‌دهند، از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند. پس بهتر است شما از اولین‌ها باشید. با استفاده از بهینه سازی لوکال می‌توانید مخاطب خود را به‌طور هدفمند تحت تاثیر قرار دهید.

بیشتر بخوانید :  آموزش استفاده از استیم والت