به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

اگر از مکمل‌هایی مثل آمینو وی ژن استار، آمینو انرژی دوبیس و آمینو ای ای ای ترک استفاده می‌کنید، احتمالاً دوست دارید بدانید برای رسیدن به عضله‌هایی خوش‌فرم و خوش‌ترکیب چقدر باید صبر کنید؟ در این مطلب می‌خواهیم درباره این موضوع و تاثیرهای مکمل‌های آمینو وی ژن استار بر حجم عضله‌ها صحبت کنیم.

چرا برای افزایش حجم عضله‌ها به آمینو اسید احتیاج داریم؟

عامل اصلی افزایش حجم عضله‌ها پروتئین است. آمینو اسیدها هم مادة اصلی تولید‌کننده پروتئین‌ها هستند. این مادة مغذی در بسیاری از مواد غذایی مثل لبنیات و گوشت وجود دارد؛ ولی ورزشکارها به دلیل فعالیت بدنی به پروتئین بیشتری احتیاج دارند.

در واقع، رژیم غذایی به تنهایی برای تامین آمینو اسید و پروتئین کافی نیست و برای اینکه به عضله‌هایی خوش‌فرم برسید به مکمل‌های آمینو اسید احتیاج دارید. به‌علاوه، پروتئین‌های موجود در مواد غذایی برای هضم و جذب فرایندی طولانی را طی می‌کنند؛ بنابراین بهترین گزینه، مصرف مکمل‌های آمینو اسید از جمله آمینو وی ژن استار است. این مکمل‌ها از آمینو اسیدها و پروتئین‌های زود هضم ساخته شده‌اند

افزایش حجم عضله‌ها با آمینو وی ژن استار

ورزشکارها با هدف افزایش حجم عضله‌هایشان آمینو وی ژن استار مصرف می‌کنند. در واقع، مکمل‌های آمینو اسید هم به رشد توده‌های عضلانی بدن معروف هستند. آمینو اسید لوسین باعث تولید پروتئین در عضله‌ها می‌شود و پروتئین هم به رشد ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

در یکی از مطالعات انجام‌شده، کسانی که بعد از ورزش مقاومتی ۵.۶ گرم آمینو اسید مصرف کرده بودند، پروتئین بیشتری در ماهیچه‌هایشان تولید شده بود. برای افزایش حجم عضله‌ها با مکمل‌های آمینو اسید، باید به این نکته دقت کنید که مکمل شما باید تمام آمینو اسیدهای لازم و منابع پروتئین را داشته باشد. آمینو وی ژن استار تمام آمینو اسیدهای لازم را دارد.

آمینو وی ژن استار

آمینو وی ژن استور حاوی آمینو اسیدهای ضروری و پروتئین وی است و از تحلیل عضلانی بعد از فعالیت ورزشی جلوگیری می‌کند. با مصرف این مکمل به طور مداوم، قبل و بعد از تمرین می‌توانید به عضله‌سازی برسید و حجم عضله‌هایتان را افزایش دهید. بهترین روش مصرف، ۴ عدد قرص قبل از تمرین و ۴ عدد قرص بعد از تمرین است.

این مکمل از ۹۰ درصد پروتئین تشکیل شده است و پروتئین وی هیدرولیزات و کنستانتره را دارد. پروتئین وی هیدرولیزات پیش هضم است و روند جذب پروتئین را راحت‌تر می‌کند. آمینو وی ژن استار تمام آمینو اسیدهای ضروری و غیرضروری را دارد. مهم‌ترین آمینو اسیدها برای عضله‌سازی، ایزولوسین، لوسین و والین هستند که در آمینو وی ژن استار موجود است.

علاوه‌بر این‌ها، در ترکیب این مکمل، گلوتامین و آرژنین هم وجود دارد. این دو آمینو اسید، هورمون رشد را تحریک کرده و به عضله‌سازی کمک می‌کنند. برای اینکه به حجم و تودة عضلانی موردنظرتان برسید، باید هرروز از این مکمل مصرف کنید. فراموش نکنید که افزایش حجم عضلات با مکمل آمینو اسید باید همراه با برنامة ورزشی و رژیم غذایی مشخص باشد. همراه با مصرف این قرص آب بخورید و مقدار دوز مصرفی را افزایش ندهید.

10

مکمل آمینو ای ای ای ترک

مکمل آمینو ای ای ترک از اسیدهای آمین ضروری، ال سیترولین، تائورین و کافئین تشکیل شده است و در فرمولاسیون آن، عصاره گیاهی گوارانا، چای سبز، قهوه سبز، ویتامین ب ۶ و کوآنزیم ویتامین ب ۱۲ هم وجود دارد. این مکمل بعد از تمرین‌های سنگین استفاده می‌‌شود و به ساخت تودة عضلانی کمک می‌کند. در روزهای تمرین به دو وعده از مکمل آمینو ای ای ای ترک احتیاج دارید. نیم ساعت قبل از تمرین و بعد از تمرین، از این مکمل استفاده کنید.

در روزهای غیر تمرینی هم، اولین وعده را صبح زود بخورید و دومین وعده را بین وعده‌های غذایی مصرف کنید. عضله‌سازی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بعد از تمرین شروع می‌شود؛ بنابراین مکمل‌ها را بعد از تمرین مصرف کنید. اگر مکمل آمینو اسید حین تمرین مصرف کنید، بدن شما هیدراته می‌ماند و بازدهی هم افزایش می‌کند. مصرف آمینو ای ای ای ترک قبل از تمرین هم بدن‌درد و خستگی را کم می‌کند.

عضله‌سازی چقدر طول می‌کشد؟

برای افزایش حجم عضلات به تمرین ورزشی، رژیم غذایی و مکمل‌ها احتیاج دارید. مدت‌زمان عضله‌سازی در همه ورزشکارها یکسان نیست؛ ولی به طورکلی، این اتفاق در چند هفته یا چند ماه رخ می‌دهد. جالب است بدانید که عضله‌سازی در افرادی که تازه ورزش را شروع کرده‌اند، با سرعت بیشتری رخ می‌دهد.

اگر تمرین‌های قدرتی خودتان را طبق برنامه انجام دهید و مکمل‌ها را هم با توصیه مربی مصرف کنید، به نتیجه می‌رسید. این مسئله به سن، نوع رژیم غذایی و وزنه‌های شما هم بستگی دارد. از روزی که تمرین را شروع می‌کنید، عضله‌های شما تحت فشار قرار می‌گیرند.

هفت روز بعد از شروع تمرین، عضله‌های شما قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند. در شش تا هشت هفته اول، می‌توانید تغییرات رشد عضله‌ها را ببینید. فراموش نکنید که برای رسیدن به عضله‌های دلخواهتان باید به رژیم غذایی، تمرین ورزشی و مصرف مکمل‌ها پایبند باشید و استراحت بین تمرین‌ها را جدی بگیرید.

سخن پایانی

افزایش حجم عضله‌ها به عوامل مختلفی از جمله نوع تمرین ورزشی، مکمل‌های مصرفی، سن و نوع فیزیک شما بستگی دارد؛ بنابراین مدت‌زمان مشخصی برای رشد عضله‌ها وجود ندارد و این زمان برای هر کسی فرق می‌کند. در نهایت، اگر نکاتی مثل برنامه غذایی، فاصله جلسه‌های تمرینی، استراحت و خواب منظم را رعایت کنید، در یک سال می‌توانید ۵ کیلوگرم عضله‌سازی کنید.