به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

زبان عربی یکی از زبان های معروفی است که شهرت جهانی زیادی دارد. این زبان بخشی از خانواده زبان سامی مرکزی است که شامل آرامی، عبری و فنیقی است. اعتقاد بر این است که زبان عربی بیش از یک هزار سال پیش در میان قبایل کوچ نشین بادیه نشین در بیابان های شبه جزیره عربستان از زبان آرامی تکامل یافته است.

در قرن هفتم، زبان عربی با فتوحات اسلامی که در سراسر خاورمیانه، شمال آفریقا، آسیای مرکزی و غربی و حتی بخشی از چین گسترش یافت. حضور اعراب بومی همراه با زبان، مذهب و فرهنگ آنها در آن سوی جهان نقش بزرگی در کاشت بذری برای جوانه زدن عربی برای قرن‌های آینده داشت.

امروزه همه عرب زبانان تنوع محاوره ای بومی خود را دارند که به 30 گویش مختلف می رسد. با این حال، عربی استاندارد مدرن - که تنوع چند مرکزی جهانی است که در رسانه ها، محل کار، ترجمه حرفه ای و قانون ترجیح داده می شود - تنها زبان عربی است که در تمام سطوح آموزشی تدریس می شود. تمام متون ادبی تألیف شده بین قرن هفتم و نهم و همچنین قرآن کریم به زبان عربی کلاسیک نوشته شده است.

 

کجای دنیا عربی صحبت می شود؟

اکثر عرب زبانان در شمال آفریقا، شبه جزیره عربستان و خاورمیانه که به عنوان جهان عرب شناخته می شود، متمرکز هستند. 25 کشور وجود دارند که عربی را به عنوان زبان رسمی یا مشترک رسمی می دانند: الجزایر، بحرین، چاد، کومور، جیبوتی، مصر، اریتره، عراق، اردن، کویت، لبنان، لیبی، موریتانی، مراکش، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سومالی، سودان، سوریه، تانزانیا، تونس، امارات متحده عربی و یمن. و سپس 6 کشور مستقل وجود دارد که در آنها عربی زبان ملی یا زبان اقلیت به رسمیت شناخته شده است: ایران، ترکیه، نیجر، سنگال، مالی و قبرس.

همچنین می‌توانید عرب زبانان را در سراسر جهان بیابید، جایی که میلیون ‌ها مهاجر عرب در چند نسل گذشته در مکان‌هایی مانند برزیل، اروپای شمالی و مرکزی، ایالات متحده و آسیای جنوب شرقی اسکان داده شدند.

 

چند نفر در جهان عربی صحبت می کنند؟

اگر همه انواع زبان عربی امروزی را با هم بشمارید، می توانید با خیال راحت تخمین بزنید که حدود 313 میلیون عرب زبان در کل جهان وجود دارد که آن را به پنجمین زبان پرگویش در سراسر جهان پس از ماندارین، اسپانیایی، انگلیسی و هندی تبدیل می کند.

 

مصر با حدود 65 میلیون نفر، رکورد بزرگترین جمعیت عربی استاندارد مدرن را در اختیار دارد. بعد الجزایر است که حدود 29 میلیون نفر دارد. سپس سودان با 27 میلیون نفر است و عراق، عربستان سعودی و مراکش در رتبه های بعدی قرار دارند.

تعداد قابل توجهی از عرب زبانان در سایر نقاط جهان مانند اروپا وجود دارند، تقریباً 4 درصد از جمعیت بلژیک، تقریباً 2.5 درصد از جمعیت فرانسه و نزدیک به 1.5 درصد از جمعیت بریتانیا به عنوان زبان مادری عربی صحبت می کنند. ایالات متحده در داخل مرزهای خود کمی بیش از یک میلیون عرب زبان دارد و در برزیل، جایی که گروه‌هایی از مهاجران عرب خانه جدید خود را انتخاب کردند، می‌توانید تعداد انگشت شماری از میلیون ‌ها عرب زبان را پیدا کنید.

 

چرا زبان عربی یک زبان مهم جهانی است؟

از آنجایی که زبان عربی زبان اسلام است، اگر به هر نقطه از دنیای اسلام ‌پرستان سفر می‌کنید، می‌خواهید عربی را بیشتر بدانید، زیرا شکی نیست که آن را در اطراف خود خواهید یافت. دانستن عربی استاندارد مدرن به شما کمک می کند با صدها میلیون سخنران در سراسر جهان صحبت کنید.

دانستن زبان عربی در حوزه توسعه کسب و کار بسیار مهم است، به ویژه در صنایع انرژی، ساخت و ساز، فناوری و املاک و مستغلات، که به بسیاری از کشورهای نیروگاه نفتی مانند عربستان سعودی که ادعا می کنند زبان عربی به عنوان یک زبان رسمی رونق اقتصادی زیادی داده است. اگر بتوانید در یک محیط حرفه ای به زبان عربی صحبت کنید، احتمالاً یک کالای داغ برای شرکت ها و سازمان هایی خواهید بود که در این نقاط کره زمین تجارت می کنند. همین امر در مورد مشاغل دیپلماتیک، دولتی و سیاسی که به سیاست در جهان عرب می پردازند و با آن سروکار دارند، صدق می کند.

وقتی صحبت از یادگیری زبان می شود، اگر بخواهید زبان عربی را یاد بگیرید، ارتباطات زبانی زیادی با سایر زبان ها خواهید یافت. عربی در طول تکامل خود بر تعداد زیادی از زبان ‌های جهانی مانند اسپانیایی تأثیر گذاشته است که تقریباً یک سوم واژگان آن از ریشه عربی ناشی از چندین قرن تماس است که با تسخیر شبه جزیره ایبری توسط مورها در قرن هشتم آغاز شد. شما همچنین می توانید عناصر تأثیر عربی را در میان بسیاری دیگر، در پرتغالی، ترکی، بوسنیایی، فارسی، عبری و حتی انگلیسی بیابید.

 

کلاس های آموزش زبان عربی در آموزشگاه زبان دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا با توجه به نیاز آموزش زبان عربی و با توجه به متقاضیان یادگیری این زبان به برگزاری کلاس آموزش زبان عربی در سطوح مختلف به صورت مکالمه محور پرداخته است.

کلاس های زبان عربی موسسه زبان دهخدا به صورت حضوری و آنلاین با استفاده از منابع بروز و اساتید مجرب به این زبان و با بهترین امکانات آموزشی برگزار می شوند.

کلاس های آنلاین موسسه در پلتفرم اختصاصی موسسه با بهترین امکانات آموزشی که شبیه سازی مناسب از کلاس های حضوری است برگزار می شوند.

تعیین سطح و مشاوره به صورت مصاحبه زنده با سوپروایزر زبان عربی به صورت رایگان برگزار می شود و شما می توانید بعد از آن به یادگیری زبان عربی بپردازید.