به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

صرف نظر از اینکه زندگی ما با اینترنت چقدر آسان شده است، خرید قطعات یدکی خودرو هرگز نباید یک تصمیم عجولانه باشد زیرا می تواند منجر به اتلاف پول، زمان و تلاش شود. بنابراین توجه به نکاتی قبل از خرید لوازم یدکی خودرو ضروری است.

چند بار تا به حال محصولی را خریداری کرده اید که بلافاصله پس از آن متوجه شده اید که فاقد برخی ویژگی های مهم است یا دارای ایرادات جزئی است که در صورت اطلاع بیشتر می توانستید به راحتی از آنها اجتناب کنید؟ خوب، همه ما حداقل یک بار در زندگی این کار را انجام داده ایم.

فروشنده خود را بشناسید

قبل از خرید یک قطعه یدکی خودرو، دانستن تمام اطلاعات مهم در مورد فروشنده و همچنین اعتبار او بسیار مهم است، زیرا هزاران فیشر در آنجا وجود دارند که سعی دارند شما را فریب دهند.  با خرید آنلاین، جایی که از بین سایت‌های تجارت الکترونیک فراوان  ، تشخیص فروشندگان واقعی از فروشندگان تقلبی دشوار است، اطمینان از اینکه با وب‌سایت مناسب سروکار دارید، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

از این رو، خرید محصول نه تنها از یک وب سایت کاربر پسند که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود، بلکه از یک شرکت معتبر با سابقه آزمایش شده نیز بسیار مهم است.

اگر گیر کردید و گیج شدید، همیشه می توانید به دوستان خود مراجعه کنید یا از طریق بازخوردها یا نظرات مشتریان، از خریداران دیگری که همان فروشنده به آنها چشم دوخته اند، بروید و بررسی کنید.

قیمت ها را مقایسه کنید

شما در حال برنامه ریزی برای خرید قطعه ای برای وسیله نقلیه خود هستید (مانند لوازم یدکی کیا )، اما قیمت آن را نمی دانید. خوب، پس بلافاصله قیمت ها را به صورت آنلاین مقایسه کنید! .همیشه خوب است که کمی وقت بگذارید و در چندین فروشگاه لوازم یدکی خودرو گشت بزنید و یادداشت کنید که هر فروشنده چه چیزی را برای قطعه خودروی خاصی که به دنبال آن هستید ارائه می دهد.

قاعده نهایی این است که به اولین گزینه ای که می بینید بسنده نکنید زیرا این احتمال وجود دارد که گزینه دیگری از همه جنبه ها بهتر و سودآورتر باشد. همه قیمت ها را مقایسه کنید و همه ملاحظات را بسنجید تا بهترین معامله را به دست آورید. همچنین، یک سوء تفاهم جدی در بین مشتریان در مورد هزینه تحویل یک محصول وجود دارد. اگر فکر می کنید برای تحویل قطعات خودرو هزینه ای ناچیز از شما دریافت می شود، خب، در اشتباهید!

قطعات خودرو بر خلاف یک موبایل ساده یا محصولات خوش دست، بسیار بزرگ هستند و وزن حجمی آنها تا 70 کیلوگرم می رسد. برای ارائه چنین محصولاتی، فروشندگان باید روی بسته بندی آنها و غیره سرمایه گذاری کنند که بابت آن هزینه زیادی از شما دریافت می کنند. پس برای این وضعیت آماده باشید.

از اصل بودن لوازم یدکی خودرو اطمینان حاصل کنید

قبل از خرید هر گونه قطعات یدکی، مهمترین چیز این است که از اصل بودن قطعه مطمئن شوید که آیا در شرایط کار مناسب است یا خیر یا احتیاج  مورد نیاز شما را برآورده می کند.

بهترین راه برای اینکه بدانید قطعه تقلبی یا اصل میباشد این است که حتما به برچسب اطمینان و کد فنی آن دقت کنید . تمام قطعات اصل دارای برچسب و کد فنی جنیون پارت میباشند که میتوانید در سایت سازنده از طریق بارکد آن را رهگیری کنید

 همیشه به یاد داشته باشید که جزئیات محصول (مانند شماره قطعه)، توضیحات، اطلاعات سازگاری و غیره را بررسی کنید زیرا در خرید قطعات یدکی نمی توان این جنبه ها را فراموش کرد

همچنین مراقب باشید، اگر یک محصول تخفیف سنگینی دارد. احتمال تقلبی بودن محصول وجود دارد. زیرا فقط یک فروشنده قطعات تقلبی تخفیف های بسیار بالا قرار میدهد

وارانتی/گارانتی/سیاست استرداد

نکته دیگری که هنگام خرید قطعه یدکی باید در نظر داشته باشید این است که بررسی کنید که آیا قطعات دارای دوره وارنتی/گارانتی هستند یا خیر، زیرا به شما امکان می دهد اگر محصول دارای مشکل باشد یا اینکه در هنگام کار خراب شود ، شماب توانید آن قطعه را استرداد یا عوض کنید

هرگز چیزی را که بدون گارانتی عرضه می شود نخرید زیرا در صورت خرابی محصول، نمی توانید آن را برگردانید و پس از آن باید یک محصول جدید بخرید. بنابراین، برای جلوگیری از چنین وضعیتی، بهتر است فقط محصول تضمینی/ضمانتی خریداری کنید.

اگر قطعه یدکی را به صورت آنلاین خریداری می کنید، فراموش نکنید که خط مشی استرداد وب سایت را که از آن قطعات یدکی را خریداری می کنید، مرور کنید.

گزینه رهگیری قطعه

این ویژگی برای خریداران آنلاین قطعات خودرو است. در برخورد با فروشندگان آنلاین، باید فاصله بین انبار فروشنده و خانه خود را در نظر داشته باشید.

صرف نظر از اینکه قطعه خودرو خود را از کدام فروشگاه آنلاین خریداری می کنید، حتماً مراحل ارسال و هزینه کلی ارسال محصول خریداری شده خود را بررسی کنید. داشتن نوعی سیستم رهگیری بسیار مهم است تا همیشه بدانید که قطعات تازه خریداری شده شما در هر لحظه کجا هستند.

نتیجه نهایی خرید لوازم یدکی خودرو

با نکاتی که برای خرید لوازم یدکی خودرو گفته شد همیشه باید بدانید که از قطعات اصل و با کیفیت استفاده کنید و هرگز فریب افرادی که یک قطعه را بیش از حد ارزان میفروشند نخورید ، چرا که ممکن است این نوع قطعات بسیار خطرآفرین باشند و صدمه جانی و مالی به شما بزنند . اگر با خودت بپرسید چرا ، چون هزینه تولید یک قطعه به دلیل محاسبه نرخ دلاری آن در نهایت ممکن است گران تمام شود بخصوص در خودرو های خالرجی مانند لوازم یدکی هیوندای ، که به صورت وارداتی در داخل بازار ایران عرضه میشود