به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

در عمل لیپوماتیک زانو ابتدا پزشک حفره هایی کوچک به قطر 2 تا 5 میلی متر روی پوست  زانوی شما ایجاد می کند. لوله کانولا لوله مخصوصی است که وارد این سوراخ ها می شود. دستگاه لیپوماتیک با ایجاد لرزش داخلی در زانو باعث از بین رفتن بافت چربی شده و ذوب شدن چربی ها با حرارت شدید ناشی از لرزش می شود. به علاوه، این دستگاه حاوی ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن است. دستگاه لیپوماتیک جوری طراحی شده که به بافت هایی به جز بافت چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل در این روش خطر آسیب زدن به اندام های داخلی بدن کمتر خواهد بود.

چه کسانی از لیپوماتیک زانو بهترین نتیجه را می گیرند؟

بهترین نتیجه از این عمل را کسانی می گیرند که عدد bmi آنها بین 25 تا 31 باشد. بنابراین شما قبل از انجام عمل باید عدد bmi خود را اندازه گیری کنید. اگر شاخص توده چربی شما بیش از این باشد ممکن است پزشک روش های دیگری برای لاغری به شما پیشنهاد کند. در زانوی که تنها دچار چاقی زانو هستید و نمی خواهید سایر قسمت های بدنتان لاغر شود، بهتر است برای دانستن نتیجه احتمالی عمل خود از قبل با پزشک مشورت کنید. در زانو تائید پزشک حتی با عدد bmi کمتر از 25 نیز می توانید این عمل را انجام دهید.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک زانو را انجام دهند؟

 • کسانی که در سن بلوغ قرار دارند یا سن آنها بالای 50 سال است
 • افراد زیر 20 سال (این افراد اکیداً باید از انجام این عمل خودداری کنند.)
 • آن دسته از افرادی که پرخوری می کنند و علاقه ای به تغییر عادت های غذایی خود ندارند
 • افرادی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی قرار دارند.
 • کسانی که به استعمال دخانیات عادت دارند
 • کسانی که از داروهای بر پایه کورتون یا داروهای خاص دیگر استفاده می کنند و نمی توانند مصرف آن را متوقف کنند
 • کسانی که از بیماری های خاص رنج می برند.
 • کسانی که می خواهند لاغری دائمی بدون هیچگونه فعالیت بدنی داشته باشند حاضر به داشتن روتین ورزشی منظم نیستند

عمل لیپوماتیک زانو چقدر طول می کشد؟

 

2


بسیاری از بیماران که در تمام اندام های خود چاقی را تجربه می کنند، به جز زانوی خود سایر اندام هایشان را هم جراحی لیپوماتیک می نمایند. بنابراین مدت زمان عمل لیپوماتیک با توجه به این که می خواهید کدام اندام های خود را جراحی کنید مشخص می شود. به طور مثال در زانوی که بخواهید به همراه زانو، عمل لیپوماتیک کمر یا بازو را هم انجام دهید، مدت زمان جراحی شما طولانی تر خواهد بود. این عمل اغلب بین دو و نیم تا پنج ساعت و حداکثر 6 ساعت به طول می انجامد. البته بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد. پس اگر تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید بهتر است این کار را در چند نوبت مختلف انجام دهید.

 

 

 

ماساژ بعد از لیپوماتیک زانو

باید به یاد داشته باشید که یکی از بهترین مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک، ماساژ گرفتن است. این کار باید دو هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک انجام شود. ماساژ گرفتن، از روش های بسیاری به شما برای رسیدن به هدف نهایی کمک می کند، مانند:

 • به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک می کند
 • حس سطحی شما را باز می گرداند
 • خونابه و مایعاتی که زیر پوست تجمع یافته را سریع تر خارج می کند
 • به از بین رفتن تورم در ناحیه جراحی شده کمک می کند

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک زانو

چه زمانی تغییرات حاصل از لیپوماتیک زانو را می بینیم؟ خیلی زود. شما به محض پایان عمل می توانید ببینید که چطور چربی های زانوتان از بین رفته و لاغر شده است. با این حال به یاد داشته باشید که این نتیجه اصلی جراحی لیپوماتیک شما نیست. ورم حاصل از عمل به حدود 6 هفته زمان نیاز دارد تا به طور کامل درمان شود.

برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید باید یک رژیم غذایی با پروتئین بالا داشته باشید و آب فراوان بنوشید. ورزش سبک مثل قدم زدن در کم کردن ورم و خروج مایعات باقی مانده از بدن موثر است. با گذر زمان، شما متوجه خواهید شد که زانوی شما در حال کوچک تر شدن و و زانوی شما در حال لاغر شدن و زاویه گرفتن است.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک زانو

برای این که چربی های زانوی شما دچار بازگشت نشود، باید سعی کنید نتیجه عمل را ثابت نگه دارید. ورزش یکی از بهترین راه ها برای نگه داشتن نتیجه جراحی ورزش کردن است. جراحان زیبایی توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل هیچگونه فعالیت بدنی شدید انجام ندهید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این زمان باشد. 6 هفته پس از لیپوماتیک زانو، شما به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید. تا آن زمان سختی ورزش خود را آهسته و به مرور بالا ببرید و از هرگونه ورزش شدید که به زخم ها فشار وارد کند دوری کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک زانو

اگر می خواهید چربی های زانوی شما بازنگردد و بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید، لازم است یک برنامه ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی زانو می شود را پیش بگیرید. بهترین ورزش های ترکیبی برای شما عبارتند از:

 • شنا
 • ایروبیک
 • دوچرخه سواری
 • یوگای زانو

انتخاب دکتر خوب برای لیپوماتیک زانو

هیچ قسمتی از بدن به اندازه زانو در زیبایی تاثیر ندارد و دلیل شما برای انجام این عمل زیباتر شدن است. بنابراین باید برای انتخاب پزشک خود، دقت به خرج بدهید. پزشکی که تبحر و تخصص کافی را در جراحی زیبایی، ترمیم و لیپوماتیک نداشته باشد، ممکن است آسیب های غیر قابل جبرانی به زیبایی شما وارد کند. همه کسانی که به دلیل انتخاب پزشک اشتباه زیبایی خود را از دست داده اند، از این که زمان بیشتری برای آن صرف نکرده اند پشیمان هستند. برای انتخاب پزشک لیپوماتیک زانو، این موارد را رعایت کنید:

 • نمونه های موفقیت آنها را ببینید
 • در زانوی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید
 • نتایج پزشک خود را با سایر پزشک های زیبایی مورد نظرتان مقایسه کنید

 

3

 

 

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک زانو

اکثر جراحان زیبایی در حال حاضر از طریق پلتفرم های اینترنتی نمونه های عمل خود را در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید پیش از صرف وقت و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، ابتدا نمونه لیپوماتیک های زانو پزشک مورد نظر خود را در فضای مجازی ببینید.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند.جهت مشاوره و رزرو نوبت از طریق سایت drkambizizadpanah.com اقدام نمایید.