به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چکیده : موضوعی که در این مطلب بررسی شده است، تبلیغاتی با عناوین زرد هستند. در این مطلب به بررسی این موضوع که آیا ترک اعتیاد فوری یا یک روزه امکان پذیر است یا خیر صحبت کرده ایم.

مدت زمانی که طول می کشد بیماری که در دام اعتیاد گرفتار شده است و تصمیم به ترک اعتیاد دارد، معمولاً به دلیل بالا بودن آن و زمان بر بودن این مقوله، افراد معتاد خیلی تمایلی به ترک اعتیاد ندارند علاوه بر زمان بر بودن این موضوع، سخت بودن ترک اعتیاد نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود این بیماران تمایلی به ترک اعتیاد نشان ندهند و معمولا زمانی که در رابطه با این موضوع صحبت می شود، ترک کردن را به آینده موکول می کنند.

اما اینجاست که برخی از مراکز ترک اعتیاد که شامل کمپ ها و کلینیک های ترک اعتیاد می شوند، با وعده هایی مانند ترک فوری اعتیاد یا ترک اعتیاد یک روزه، اقدام به جذب بیماران میکنند. در این مطلب می خواهیم به بررسی صحت و سقم این موضوع بپردازیم که آیا ترک اعتیاد فوری حقیقت دارد؟!

ترک اعتیاد فوری و یک روزه با استفاده از داروهای جدید

معمولاً زمانی که به این مراکزی این چنین تبلیغ هایی با همچین عناوینی منتشر می کنند تماس می گرفته می شود صحبت از استفاده از داروهای جدید برای بیماری اعتیاد است که با استفاده از این داروها شما میتوانید سم زدایی و ترک اعتیاد را به صورت فوری انجام دهید. در وهله اول شاید کمی وسوسه برانگیز باشد اما اگر مقداری فکر کنید و در رابطه با این موضوع آگاهی داشته باشید می توانید به این موضوع پی ببرید که این این شیوه یا روش حتی اگر وجود هم داشته باشد میتواند بسیار خطرناک و غیر اصولی باشد.متاسفانه برخی از مراکز ترک اعتیاد با سوء استفاده از وضعیت روحی بیماران گرفتار در دام اعتیاد سعی در فریب آنها با استفاده از عباراتی مانند ترک اعتیاد یک روزه یا دو روزه دارند.

آیا ترک اعتیاد فوری، یک یا دو روزه امکان پذیر است؟

اگر کمی در رابطه با تبلیغات اطلاع داشته باشید معمولاً به این نوع تیتر ها و عناوین با عنوان تبلیغات زرد یاد می شود. عباراتی مانند ترک اعتیاد یک روزه یا ترک اعتیاد فوری نیز یکی از این عناوین است و باعث گمراه شدن بیمارانی است که قصد ترک اعتیاد را دارند این موضوع که به صورت فوری اعتیاد را ترک کنید بسیار وسوسه انگیز است و متاسفانه در برخی از مواقع دیده شده که بیماران به دامین تبلیغات می افتند. موضوع مهمی که در مقوله ترک اعتیاد باید توجه شود عدم لغزش و ماندگاری در رهایی از اعتیاد است علاوه بر این موارد ترک اعتیاد بسیار چالش برانگیز و حساس می باشد و گاهی برای هر بیمار می تواند پروسه متفاوتی داشته باشد.

استفاده از اصول مناسب در هر کاری بهترین نتیجه حاصل می کند کمپ ترک اعتیاد و در کل ترک اعتیاد به مواد مخدر نیز از این قاعده مستثنا نیست.

ترک اعتیاد هم مانند خود اعتیاد زمان‌بر است

از سخت ترین قسمت های ترک اعتیاد قطعاً می توان به سم زدایی اشاره کرد. چالشی ترین احوالات را بیمار در زمانی که در مرحله سم زدایی است خواهد داشت و با توجه به نوع ماده مصرفی و مدت زمانی که اعتیاد داشته است این دوره میتواند درجه سختی متفاوتی داشته باشد با توجه به مطالبی که تا این لحظه گفته شد به یک نتیجه می رسیم و آن هم این است که ترک اعتیاد یک روزه یا به اصطلاح فوری امکان پذیر نیست و در ادامه به دو دلیل عمده این موضوع می پردازیم.ترک اعتیاد هم مانند خود اعتیاد زمان بر است

دو مورد بسیار مهم در زمانی که بیمار اقدام به ترک اعتیاد می کند وجود دارد سلامت جسم و سلامت روح آن است. که متخصصین، روانشناسان و پزشکان برای بالا بردن سطح جسمانی و سطح روحی بیمار در زمان ترک اعتیاد کمک می کنند.

با توجه به وضعیت هر بیمار روش و برنامه ترک اعتیاد برای آن می‌تواند متفاوت باشد و برخی مواقع سم زدایی بدن بهتر است با توقف مصرف مواد مخدر به صورت تدریجی باشد و برخی مواقع با تشخیص پزشک می توان به یکباره مصرف را متوقف نمود. وجود برنامه مشخص و مطلوب و البته اصولی میتواند بیمار را در راه ترک اعتیاد خود یاری کند این برنامه می تواند رفتار درمانی و ثبات در زمان ترک اعتیاد باشد برنامه می تواند آموزش هایی برای شناخت بیشتر خود جامعه و اعتیاد باشد همچنین می‌توانند جلساتی برای خانواده ها در رابطه با چگونگی رفتار با بیمارانی که در حال طی کردن دوره نقاهت خود هستند باشد. پس از ترک اعتیاد مراکز ترک اعتیاد معمولاً بیمار را تحت نظر می گیرند تا در صورت ایجاد مشکل و یا وسوسه هایی برای بازگشت به مصرف مواد مخدر از این کار جلوگیری کنند.

کمپ ترک اعتیاد خوب را چگونه پیدا کنیم؟

یکی از اصلی ترین چالش هایی که خانواده های بیماران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند پیدا کردن کمپ ترک اعتیاد مناسب است. یک کمپ ترک اعتیاد خوب باید شرایط بیمار را به خوبی ارزیابی کند و با امکانات و خدمات مناسبی در جهت ترک اعتیاد به مواد مخدر در بیمار قدم بردارد.

افراد بسیاری با جستجو کردن “کمپ ترک اعتیاد در تهران” یا “بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران” سعی در پیدا کردن کمپ ترک اعتیاد خوب در تهران دارند. اما بررسی های زیادی برای معیار های انتخاب یک کمپ خوب باید انجام شود که در این صفحه این کار انجام شده است. اگر در ایران یا تهران حضور دارید، وب سایت کمپ ها به همین دلیل تاسیس شده است. شما میتوانید با مراجعه به این وب سایت مراکز ترک اعتیاد مختلفی را ببینید ویژگی های آنها را بشناسید و راه های ارتباطی با آنها را مشاهده کنید و در نهایت مرکز ترک اعتیاد خود را بسته به شرایطی که دارید انتخاب کنید.

اما اگر در خارج از کشور هستید، پیشنهاد میکنیم از مجموعه hazeldenbettyford برای ترک اعتیاد به مواد مخدر و الکل استفاده کنید.

 

برچسب ها : اعتیاد,معتاد,مواد مخدر,موادمخدر,معتادان,کلینیک های ترک اعتیاد,کمپ ترک اعتیاد,اعتیاد به مواد مخدر