به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

شاید این سوال ذهن خیلی از شما مصرف کنندگان لباسشویی را درگیر کرده باشد که، آیا در صورت بروز مشکل برای لباسشویی خودمان می توانید مشکلات را در ماشین های لباسشویی برطرف کنیم. در جواب این سوال باید شما بدانید که با توجه به فناوری بالایی که در لباسشویی به کار رفته است تعمیرات این دستگاه راه به کاری تخصصی تبدیل کرده است. اما برخی از این مشکلات بسیار پیچیده نمی باشند، به عنوان مثال شما در صورتی که با مشکل تخلیه نکردن لباسشویی روبرو شوید می توانید به راحتی و با کمی دقت این مشکل را در منزل خودتان بدون پرداخت هزینه های اضافی برطرف نمایید. در این مطلب به بررسی برخی از این مشکلات می پردازیم. در صورتی که شما عزیزان با این مشکلات و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید می توانید خودتان تعمیرکار لباسشویی خودتان باشید.

خودت تعمیرکار لباسشویی خودت باش!

همانگونه در قسمت گفته شد، برخی از مشکلات لباسشویی را می توان با کمی دقت و آشنا بودن با برطرف کرد. به همین منظور در ادامه این مطلب به بررسی این مشکات می پردازیم، با آن ها آشنا می شویم و نحوه برطرف این مشکلات را در لباسشویی یاد میگیریم. در صورتی که شما مصرف کنندگان لباسشویی با این مشکلات آشنا شوید خودتان می توانید در منزل خودتان این مشکلات را برطرف کنید و نعمیرکار لباسشویی خود باشید.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از این مشکلات و چگونگی برطرف کردن آن ها آشنا شوید تا در صورت بروز این مشکلات به برطرف کردن آن ها بپردازید.

مشکلاتی متداولی که امکان بروز آن ها در لباسشویی زیاد می باشد

برق داشتن بدنه لباسشویی                                                           تخلیه نکردن لباسشویی

لرزش و تکان خوردن لباسشویی                                  روشن نشدن لباسشویی

و ... که در این قسمت با چند مورد از این مشکلات و نحوه برطرف کردن برطرف کردن آن ها آشنا می شویم.

اما توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید به برطرف کردن و تعمیر لباسشویی بپردازید اول ایمنی را رعایت کنید و بعد از آن به برطرف کردن مشکل در لباسشویی بپردازید.

علت برق داشتن بدنه لباسشویی چیست

برق داشتن بدنه لباسشویی یکی از مشکلاتی می باشد که بیشتر مراجعه کنندگان به تعمیرگاه مجاز با آن روبرو می شوند. اما در این قسمت از مقاله می خواهیم دلایل بروز این مشکل را برای شما بازگو نماییم تا در صورت بروز این مشکل بتوانید این مشکل را برطرف نمایید. هنگامی که با این مشکل روبرو می شوید باید به بررسی مواردی که گفته می شود بپردازید:

در اولین مورد باید بررسی نمایید که اتصالات لباسشویی دچار مشکل نشده باشند. بعد از آن هیتر یا المنت دستگاه را نیز بررسی نمایید زیرا این امکان وجود دارد که به علت فرسوده شدن خطر برق گرفتی را داشته باشند. خازان پارازیت گیر لباسشویی را نیز بررسی نمایید زیرا امکان دارد این قطعه دچار اتصالی شده باشد. موتور لباسشویی را نیز بررسی نمایید زیرا امکان نیم سوز شدن را دارد که باعث برق دار شدن بدنه لباسشویی می شود. و عواملی دیگر از این قبیل، اما توصیه ما به شما این است در صورت نداشتن تخصص کافی از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید و مشکل لباسشویی خود را برطرف نمایید.

علت عدم تخلیه لباسشویی چیست

یگی دیگر از مشکلات شایع لباسشویی عدم تخلیه درب آب داخل لباسشویی می باشد. این مشکل، دلایل بروز زیادی دارد اما ما در این قسمت از مقاله به بررسی دلایل اصلی بروز این مشکل می پردازیم:

از آنجا که تخلیه نکردن لباسشویی یکی از مشکلاتی می باشد که اکثر شما عزیزان با آن روبرو شده اید و نتوانستید آن را برطرف نمایید، به این قسمت از مقاله توجه کنید تا بتوانید در صورت بروز این مشکل خودتان آن را برطرف نمایید.

از اصلی ترین دلایل بروز این میشکل می توان به گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی اشاره کرد که این امکان وجود دارد در اثر گیر کردن برخی از وسایل ریز مانند: سکه، زیپ و دکمه گرفته شود که در این صورت می توانید آن را بررسی نمایید و مشکل لباسشویی خود را برطرف نمایید.

2

در برخی از موارد مشاهده شده است که مشکل پیش آمده مربوط به گرفتگی شلنگ تخلیه می باشد که این شلنگ معمولا در مسیر و یا سیفون زیر دیگ قرار می گیرد که اگر دچار گرفتگی شده باشد آب لباسشویی شما تخلیه نمی شود.

همانطور که گفته شد  پمپ تخلیه، وظیفه تخلیه آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. در بعضی موارد دیده شده که اشیاء بیرون آمده از لباس از فیلتر آب تخلیه عبور کرده و به پمپ رسیده اند و باعث شکستن پره های پمپ و آسیب سنگین به پمپ تخلیه شده اند و یا خود پمپ در اثر کارکرد زیاد و فرسایش از کار افتاده اگر همچین مواردی پیش آید لباسشویی تخلیه نمیکند در چنین مواردی حتما باید پمپ تخلیه تعویض شود.

اما در بعضی از موارد تعمیرکاران ما مشاهده کردند که تکه ای از لباس یا جوراب از لبه های دیگ وارد مجاری تخلیه قبل از فیلتر شده اند و باعث گرفته شدن مسیر خروجی آب و عدم تخلیه شدن آب می شود.در صورت بروز همچین مشکلی حتما باید با تکنسین تعمیرات لباسشویی تماس و با تعمیرکار متخصص مشکل لباسشویی خود را برطرف نمایید.

اما توجه داشته باشید که تمامی این مشکلات در تمامی برندهای لباسشویی یکی می باشند که به عنوان مثال:

تخلیه نکردن لباسشویی یکی از مشکلات متداول لباسشویی می باشد که در تمامی لباسشویی ها به یک شکل رخ می دهد، این مشکل دلایل بروز مختلفی دارد که شامل: گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی، گرفتگی شلنگ تخلیه لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه، مسدود شدن مسیر خروجی زیر دیگ لباسشویی و خرابی برد یا تایمر لباسشویی می باشد. در صورتی که از لباسشویی آبسال استفاده می کنید و با این مشکل روبرو شده اید می توانید مقاله تعمیر لباسشویی آبسال را مطالعه نمایید و این مشکل را در لباسشویی خود برطرف نمایید.

3

یکی دیگر از مشکلات متداول لباسشویی که امکان دارد در بیشتر موارد آن را مشاهده نمایید و به آن برخورد کنید آبگیری نکردن یا وارد نشدن آب به لباسشویی می باشد که در این مشکل نیز در تمامی برندهای لباسشویی رخ می دهد که دلیل اصلی آن باز نبودن شیر ورودی یا خرابی شیر برقی لباسشویی می باشد. برای برطرف کردن مشکل پیش آمده برای لباسشویی خود می توانید مقاله تعمیر لباسشویی دوو را مطالعه نمایید.َ

شاید شما هم با این مشکل در لباسشویی خود روبرو شوید که لباسشویی شما خاموش می باشد اما در آن آب جمع شده است. این مشکل تنها دو دلیل دارد که اولین دلیل بروز آن می تواند برگشت آب فاضلاب به لباسشویی شما باشد و یا اینکه شیر برقی لباسشویی شما دچار اختلال شده است. در صورتی که با این مشکل در لباسشویی سامسونگ خود روبرو شده اید می توانید مقاله تعمیر لباسشویی سامسونگ را مطالعه کنید و مشکل خود را برطرف نمایید.

در صورتی که تخصص کافی را برای برطرف کردن مشکل خود ندارید می توانید به نمایندگی تعمیرگاه مجاز مراجعه نمایید و مشکل پیش آمده را برای لباسشویی خود برطرف نمایید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی با همکاری تکنسین های متخصص و با تجربه آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تعمیرات لوازم خلنگی به شما عزیزان می باشد.

برای ارتباط با تعمیرگاه مجاز می توانید با یکی از شماره های تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید تا بعد از هماهنگی های لازم تعمیرکار از نزدیک ترین نمایندگی به محل مورد نظر شما اعزام شود.

شماره تماس های نمایندگی تعمیرگاه مجاز جهت ثبت سفارش خرابی:

77166615_22737566_44287993_33812686_88592650_55810742  (021)