به گزارش پایگاه خبری نشان :
 

مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کاری است که شاید مراکز زیادی مدعی انجام آن باشند. اما قطعا پایان نامه ای دارای ارزش و اعتبار خواهد بود که به صورت کاملا تخصصی نگارش شود. نگارش تخصصی پایان نامه بایستی توسط افراد خبره در این کار انجام پذیرد. از این رو جهت دریافت مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد بهتر است از خدمات مراکزی استفاده نمایید که دارای کادری متخصص و مجرب باشند.

ما در موسسه همراه پژوه با گرد هم آوردن نخبگان علمی کشور از رشته های مختلف، خدمات مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهیم. پایان نامه نگارش شده شما بایستی مورد تایید استاد راهنما، اساتید گروه مربوطه و مسئولین تحصیلات تکمیلی دانشگاه قرار گیرد. به همین سبب رعایت اصول نگارش صحیح آن و توجه به نکات مهم در نگارش پایان نامه امری ضروری می باشد.

موضوع و ایده انجام پایان نامه

در ارائه مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اولین نکته ای که مورد تاکید قرار می گیرد، انتخاب یک موضوع و ایده کاربردی و بروز است. موضوع پایان نامه بایستی در جهت حل یک مشکل یا معضل انجام شود. این معضل می تواند مربوط به یک منطقه ای خاص یا یک کشور باشد یا یک مسئله جهانی باشد. در هر حال بایستی مفید بودن و ضرورت انجام پژوهش به اثبات برسد. در مورد تعیین موضوع پژوهش پایان نامه در دوران کارشناسی ارشد غالبا اساتید راهنما کمک زیادی به دانشجویان می کنند. در حقیقت آنها از آنجایی که تجربه کافی در فیلد تخصصی خود دارند، نسبت به مسائل روز آشنایی بالایی داشته و می توانند در تعیین موضوع پایان نامه به دانشجو کمک کنند. این کمک در دوران دکتری کمتر شده و در اغلب موارد از دانشجو خواسته می شود تا خود به دنبال یافتن ایده مناسب برای رساله برود.

تکراری نبودن موضوع پیشنهاده

در هر حال پس از تعیین موضوع، حتی توسط استاد راهنما، بایستی به دنبال این باشید که موضوع مشخص شده تکراری نباشد. اهمال کاری در این مورد می تواند منجر به اتلاف زمان و هزینه بسیاری شود. از طرفی دیگر شما بایستی گواهی تکراری نبودن موضوع پژوهش را در برگه های اول پایان نامه خود گزارش نمایید.

برای بررسی تکراری نبودن موضوع، می توانید به سراغ استفاده از سامانه هایی چون سامانه ایرانداک بروید. ایرانداک، سامانه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، کلیه پایان نامه و پیشنهاده های ثبت شده در داخل کشور را در بر دارد. با مراجعه به وب سایت این مرکز می توانید در قسمت درخواست پیشینه پژوهشی موضوع پایان نامه خود را به زبان های فارسی و انگلیسی ثبت نمایید. علاوه بر ثبت موضوع بایستی کلمات کلیدی تعیین شده را نیز هم به زبان فارسی و هم به زبان لاتین، وارد کنید.

ایرانداک پس از سه الی 10 روز کاری، نتیجه جستجو را در قالب پی دی اف به نمایش می گذارد. بعضا نتیجه جستجو به این صورت است که موضوع پیشنهادی تکراری نمی باشد اما ممکن است با مواردی از پیشنهاده های ثبت شده تا به حال مشابهت داشته باشد. در این حالت با مطالعه پیشنهاده گزارش شده می توانید اطمینان حاصل نمایید که موضوع پروپوزال شما با آن متفاوت است یا خیر. در این مورد می توانید با اساتید راهنما و مشاور خود نیز مشورت کنید.

پژوهش و تحقیق - مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به صورت تخصصی را از ما بخواهید

2

پس از تعیین موضوع و اطمینان از تکراری نبودن آن، بایستی تحقیق و پژوهش برای رسیدن به نتایج مطلوب را آغاز نمایید. آغاز تحقیق شما می تواند با مطالعات بسیاری همراه باشد. مطالعه در مورد مقالات چاپ شده در این حوزه کمک زیادی به روشن تر شدن موضوع خواهد نمود. در طی مطالعات خود ممکن است به نوآوری ها و خلاقیت هایی دست پیدا کنید که ارزش پژوهش شما را بیشتر کنند. در این زمان می توانید چند مورد از این مقالات معتبر را برای نگارش بخش پیشینه تحقیق پایان نامه خود، انتخاب کنید.

پس از انجام مطالعات، تحقیق و پژوهش عملی شما با توجه به رشته و گرایش تحصیلی تان آغاز می شود. دانشجویان دانشکده علوم انسانی غالبا تحقیقات خود را به صورت میدانی انجام می دهند در حالی که دانشجویان علوم پایه، علوم پزشکی، کشاورزی و ... بیشتر به تحقیق عملی در آزمایشگاه می پردازند. دانشجویان رشته های فنی و مهندسی، نرم افزار، فناوری اطلاعات و ... نیز ممکن است تحقیق و پژوهش های خود را با استفاده از نرم افزارهای تخصصی رشته خود به انجام برسانند.

نگارش فصول مختلف پایان نامه - مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

در جلسات مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد توضیحات کاملی در مورد نگارش فصول مختلف پایان نامه داده می شود. نگارش فصول مختلف پایان نامه بایستی با توجه به تمپلیت ارائه شده توسط دانشکده صورت پذیرد. البته اغلب اساتید تعداد فصول پایان نامه را امری سلیقه ای می دانند و کم و زیاد شدن معقول آن را امری بدون اشکال می پندارند.

3

فصل اول پایان نامه ها در اغلب رشته ها مربوط به مقدمه شامل بیان مسئله، ضرورت انجام تحقیق، هدف از انجام پروژه و پیشینه پژوهشی تحقیق می شود. در فصل دوم غالبا به معرفی تخصصی گرایش و روش انجام تحقیق می پردازند. این فصل در رشته های مختلف دانشگاهی ممکن است به شکل متفاوتی نگارش شود. فصل سوم را اغلب نمودارها، جداول و تصاویر به دست آمده تشکیل می دهند. در فصل چهارم که مهم ترین فصل نگارش پایان نامه قلمداد می شود، تفسیرها و بحث و نتایج مربوط به داده های فصل سوم آورده می شود. در نهایت فصل پنجم پایان نامه به نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات مربوطه اختصاص می یابد.

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به صورت کاملا تخصصی می توانید از خدمات ما در موسسه همراه پژوه استفاده کنید. مشاوران ما نخبگان علمی کشور در رشته های مختلف را شامل می شوند که در زمینه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری دارای مهارت و تجربه بالایی می باشند. پایان نامه سندی محسوب می شود که نام شما در آن ماندگار شده و تا سالها به عنوان یک منبع معتبر مورد استفاده قرار می گیرد. پس نهایت تلاش خود را برای ارائه یک پایان نامه جامع، کامل، علمی و مقبول نمایید.