به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

هود آشپزخانه یکی از لوازم مهم است که وجود آن برای هر آشپز امری ضروری محسوب می‌شود. زمان آشپزی به‌خصوص زمان‌هایی که برای مهمان‌ها غذاهای زیادی تهیه می‌شود، میزان بالایی از بو و ذرات غذا در هوا معلق می‌شوند که در اغلب مواقع ترکیب آن‌ها با یکدیگر شرایط نامطلوبی را ایجاد می‌کند. پس علاوه بر خرید فر توکار، گاز صفحه‌ای و شیر روشویی باکیفیت، به خرید هود مناسب هم نیاز است. از این رو باید با انواع و برندهای برتر آشنایی پیدا کرد.

انواع هود آشپزخانه

مدل‌ها و نمونه‌های بسیار زیادی از هود آشپزخانه تولید و عرضه شده‌اند اما در مجموع انواع هود بر اساس نوع نصب و طراحی در ۵ مدل تقسیم‌بندی می‌شوند. هر ۵ نوع دارای مدل‌های مختلفی هستند که با توجه به کیفیت و مکش می‌توانند میزان قابل‌توجهی از ذرات، بو و آلودگی را از بین ببرند. آشنایی با انواع هود آشپزخانه، یکی از مهمترین نکات پیش از خرید هود محسوب می‌شود و می‌تواند تاثیر بسزایی در انتخاب صحیح شما داشته باشد.

هود شومینه ای

به وجود آوردن و خلق یک دکوراسیون زیبا در آشپزخانه کار هر کسی نیست اما بسیاری از افراد با استفاده از ظاهر جذاب و مدرن هود شومینه ای می‌توانند این کار را به انجام برسانند. مدل‌های این نوع از هودهای آشپزخانه به شکل یک T برعکس هستند و به زیبایی بالای گاز و موازی با فضای آن نصب می‌شوند.

به طور معمول هود شومینه ای در ابعاد ۶۰ تا ۹۰ طراحی و تولید می‌شود و ظاهر به نسبت بزرگ آن باعث جذابیت خاصی می‌شود. ضمناً نوع قرارگیری و موازی بودن با گاز باعث مکش مطلوبی می‌شود. بسیاری از افرادی که به شکل و ظاهر محصول اهمیت زیادی می‌دهند، بین دو راهی انتخاب هود شومینه و هود مورب قرار می‌گیرند.

هود مورب

هود مورب یکی از مدل‌های مدرن و شیک است که از لحاظ زاویه قرارگیری با سایر انواع دارای تفاوت‌هایی می‌باشد. این محصول با داشتن شیب یا زاویه ۴۵ درجه طراحی می‌شود و برای آشپز امکان دید بیشتری بر روی گاز به وجود می‌آورد.

همچنین نوع نصب و قرارگیری آن موجب می‌شود تا امکان برخورد سر با لبه هود آشپزخانه از بین برود و آشپزی تا حدودی سهولت بیشتری پیدا کند. البته در برخی موارد میزان مکش هود مورب در مقایسه با هود شومینه کمتر است.

هود مخفی یا هود توکار

هود مخفی یا هود توکار یک انتخاب عالی برای فضاها و آشپزخانه‌های کوچک به حساب می‌آید. به انضمام این مزیت، نوع قرارگیری و پنهان بودن آن یک ظاهر مینیمال و منظم را ایجاد خواهد کرد. این هود آشپزخانه موازی با اجاق گاز و در درون کابینت نصب می‌شود. به عبارتی از دید پنهان است و در مقایسه با سایر مدل‌ها از جمله هود شومینه ای، فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کند. این مدل هم در ابعاد و نمونه‌های متنوعی طراحی شده تا متقاضیان مختلف امکان خرید مدل دلخواه را داشته باشند. اگر هود مخفی انتخاب شماست، مطالعه مقاله بهترین مارک های هود مخفی را که در آن علاوه بر معرفی مارک های برتر هود مخفی، به 6 پرسش اساسی پیش از خرید هود مخفی پاسخ می‌دهد، به شما پیشنهاد می‌دهیم.

هود جزیره ای

3

انواع مدل‌های هود جزیره ای از نمونه‌هایی هستند که امکان نصب آن‌ها برای تمام آشپزخانه‌ها وجود ندارد و برای مواردی با دکور و طراحی خاص تولید شده‌اند. این هودهای آشپزخانه از نظر ظاهری تا حدودی مشابه هود شومینه ای هستند با این تفاوت که کنار دیوار متصل نمی‌شوند. در واقع برای آشپزخانه‌هایی با طراحی و اجاق گاز جزیره هستند و از طریق اتصال به سقف در بالای گاز قرار می‌گیرند.

این طراحی خاص و زیبا یک انتخاب منحصر به فرد است که یک ظاهر کاملاً جدید و متفاوت ایجاد می‌کند. همچنین هودهای جزیره ای به دلیل قرارگیری موازی با اجاق گاز، میزان مکش بالایی را ارائه می‌دهند.

هود زیر کابینتی

مدل‌های مختلف هود زیر کابینتی همان نمونه‌هایی هستند که اکثر افراد حداقل یک بار از آن‌ها استفاده کرده‌اند. این نوع هود آشپزخانه دارای تنوع و گستردگی فراوانی است و به عبارتی رایج‌ترین نمونه موجود به حساب می‌آید. قیمت مناسب، نصب آسان و ظاهری ساده از اصلی‌ترین دلایلی هستند که باعث جذب خریداران به آن‌ها شده است.

هود زیر کابینتی موازی اجاق گاز و زیر کابینت نصب می‌شود و به‌طبع مکش مناسبی خواهد داشت. البته به دلیل تنوع بالا در تولیدات آن باید هنگام انتخاب دقت زیادی را به خرج داد.

در نهایت انتخاب هر یک از ۵ مدل انواع هود یک تصمیم‌گیری شخصی است که باید بر اساس ترجیح و متناسب با نیاز آشپزخانه انجام شود.

معرفی ۳ برند برتر هود

4

با توجه به اینکه هود آشپزخانه یکی از لوازم پرمصرف و ضروری است، بسیاری از برندهای ایرانی و خارجی به تولید انواع آن پرداخته‌اند. با این وجود می‌توان ۳ برند کن، بیمکث و اخوان را به عنوان بهترین برندهای هود ایرانی معرفی کرد.

هود کن

هود کن در ۵ نوع هود جزیره ای، شومینه ای، مورب، مخفی و زیر کابینتی تولید می‌شود. محصولات این برند ساخت ایران هستند و از تنوع کافی برخوردار می‌شوند. قیمت هود کن یک قیمت مناسب محسوب می‌شود و کارایی مطلوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین کمترین میزان تولید صدا توسط این هودها ۵۸ دسی دبل است که به عنوان یک میزان متعادل به حساب می‌آید.

هود بیمکث

برند بیمکث یک برند معروف در زمینه تولید لوازم آشپزخانه به‌خصوص هود می‌باشد که حدود ۶۰ مدل مختلف را به بازار عرضه کرده است. همچنین قیمت محصولات آن یک قیمت منصفانه در کنار کیفیت مرغوب محسوب می‌شود و در ۵ نوع مورب، شومینه ای، جزیره ای، زیر کابینتی و مخفی تولیدات زیبایی را ارائه کرده است.

هود اخوان

اخوان یکی از تولیدکنندگان ثابت شده در زمینه لوازم خانگی است که هود آشپزخانه آن در حدود ۸۰ مدل مختلف عرضه می‌شود. از لحاظ قیمت تعرفه‌های متنوعی در میان آن‌ها وجود دارد که باعث انتخابی آسان‌تر برای مشتریان خواهد شد. در ضمن محصولات مدرن این برند در انواع هود توکار، شومینه ای، زیر کابینتی، جزیره ای و مورب تولید شده‌اند.

در نهایت به دلیل استفاده از استانداردهای لازم و ارائه گارانتی توسط این ۳ برند برتر، می‌توان به محصولات آن‌ها برای کارایی مفید اعتماد کرد. البته به این موضوع حتما توجه نمایید، برای خرید هود از این 3 برند، باید به نمایندگی ها یا فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا ضمن اطمینان از اصالت کالا، از بهترین قیمت و بیشترین تنوع بهره مند شوید.