به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید ساندویچ پانل دیواری باید به آن توجه داشت نصب و زیرسازی کامل آن است. به دلیل عایق بندی مناسب، قیمت به صرفه، تنوع بالا و ویژگی های منحصربه فردی که این سازه های ساختمانی دارند طرفداران بسیاری پیداکرده اند و استفاده از آنها روز به روز در حال افزایش است.

اگر قصد خرید این مصالح ساختمانی را دارید باید اطلاع کاملی از قدم به قدم تا نصب و زیر سازی کامل ساندویچ پانل دیواری داشته باشید. ما را تا پایان این نوشتار همراهی کنید تا اطلاعات کاملی در ارتباط با  مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

قبل از آنکه به سراغ مبحث قدم به قدم تا نصب و زیر سازی کامل ساندویچ پانل دیواری برویم بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که برای بازدهی و نتیجه گیری بهتر در هنگام نصب از نصابان و افرادی که در این زمینه تجربه و تبحر کافی دارند کمک بگیرید زیرا نصب صحیح مساوی است با طول عمر بالا و مفید ساختمان و کاهش آسیب های احتمالی خواهد شد.

چگونگی نصب و زیرسازی پانل ساندویچ دیواری

 از مهم ترین نکاتی که در زمان احداث یک ساختمان باید به آن توجه داشته باشید استحکام و مقاومت بدنه ساختمان است و درصورتی که مقاومت بالایی ساختمان نداشته باشد کارایی لازم خود را از دست خواهد داد؛ استفاده از پانل ساندویچ دیواری به دلیل استحکام، مقاومت و عایق بینظیری که در برابر حرارت و رطوبت و شرایط جوی دارند گزینه بسیار مناسبی هستند که میتوان برای بالا بردن مقاومت ساختمان از آنها استفاده کرد.

ساندویچ پنل دیواری به دلیل مزایای بیشماری که دارد برای بسیاری از مکان ها از جمله سوله، ورزشگاه و در برخی مواقع ساخت خانه کاربردهای بسیاری دارد و به دلیل قیمت به صرفه ای که دارد میتوان را جایگزین مصالح ساختمانی  قدیمی که هزینه بالایی برای فرد به دنبال داشت کرد.

اجرا و نصب پانل ساندویچ دیواری بسته به مدل، نوع خم و ورق به کار رفته در آن و کاربردی که از آن انتظار میرود متفاوت است. شیوه نصب ساندویچ پانل با توجه به ابعاد و حجم پروژه بستگی دارد و در برخی از مدل های آن نصاب ها برای اتصال پانل ها از واشر استفاده میکنند.

زیر سازی پانل ساندویچ دیواری

قبل از هرچیز بهتر است از پروفیل هایی متناسب با نوع سازه برای آهن کشی استفاده کنید. پروفیل ها دارای ابعاد 90 در 90 یا 80 در 80 وجود دارند که بعد از اجرای آهن کشی نوبت به اجرای پانل ها است و فاصله میان این پانل ها با هم دیگر 1.30 سانتی متر است که بهتر است به حالت افقی در کنار همدیگر قرار بگیرند. در صورتی که برای ساخت سوله از پانل ساندویچ دیواری استفاده میکنید بعد از قرارگیری پانل ها باید هرکدام را بر روی آهن کشی که قبلا برای زیرسازی استفاده شد با کمک پیچ های پرچ متصل کنید.

قدم به قدم نصب و زیر سازی کامل ساندویچ پانل دیواری

از اولین گام ها برای نصب ساندویچ پانل باید اطلاع دقیق از ابعاد، محل نصب پروژه، نوع ساندویچ پانل و کاربردی که از آن در نظر دارید  داشته باشید عدم آگاهی از این موارد مشکلاتی را در روند اجرای پروژه به وجود میآورد.

از دیگر گام ها برای نصب ساندویچ پانل، باید نقشه برداری و پلان بندی به صورت دقیق انجام شود و سپس باید مواردی چون تاسیسات برق، شرایط فنی و زمانی، آب به صورت کامل تامین شود.

در مرحله بعد برای آنکه مقاومت سازه افزایش پیدا کند باید ارتفاع آن را به میزان 30 الی 50 سانتی متر از سطح زمین را بیشتر در نظر گرفت (چاه فاضلاب در این مرحله حفر میشود).

بعد از طی کردن مراحل گفته شده نوبت به اجرا و نصب ساندویچ پانل میرسد که باید اسکلت سازی انجام شود و ابعاد ساندویچ پانل و اندازه آن بسته به ابعاد بنا و ضخامت پلان بستگی دارد.

5

پروفیل ها و نبشی ها با کمک جوش به همدیگر متصل میشوند. بعد از تایید ناظر کیفیت نوبت به اسکلت بندی ساندویچ پانل میرسد و در آخر ساندویچ پانل دیواری با کمک پیچ و واشرهای مخصوص که برای این کار در نظر گرفته شده است در محل مورد نظر نصب میشود.

نکاتی که در زمان زیرسازی و نصب ساندویچ پانل دیواری باید آن توجه کنید به شرح زیر است:

بهتر است از پیچ‌های مخصوص که از نوع واشر دار هستند استفاده کنید .

فاصل بین پانل ها باید رعایت شود .

محل مناسبی برای آبروها و فلاشینگ ها در نظر بگیرید

بعد از نصب پانل ها بهتر است از پیچ‌های گالوانیزه بر روی آنها استفاده کنید.

سخن پایانی

ساندویچ پانل دیواری مدل های مختلفی دارد که همین تنوع موجب میشود نصب آن نیز به روش های متفاوت انجام شود. بهتر است از نصاب های حرفه ای برای این کار کمک بگیرید. ما در این نوشتار مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری و نکاتی که باید در زمان نصب رعایت کنید را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دادیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در وبسایت رسمی دنیای ماموت به mammutworld.com با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید.