به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

کسب و کارهای نیز برای دریافت خدمات حسابدار بهتر است اول نیاز خود را شناسایی کنند و مطلع باشند که حسابدار آنها قرار است به چه کارهایی بپردازد. به عبارتی از نوع و حجم فعالیت خود آگاه باشد و با توجه به نیازهای خود حسابدار را انتخاب کند.

شرکت حسابداری

حسابداری و محاسبات در امور مالی از زمان های گذشته وجود داشته است و با توسعه اقتصاد و رشد کسب و کارها در کشورها، مباحث مالی و حسابداری از اهمیت خاصی برخوردار شده اند. به همین دلیل مجموعه هایی تحت نام شرکت حسابداری به عنوان یک شغل و تشکل تاسیس شده اند و به مردم و خواهان خدمات در این حوزه خدمت ارائه می کنند. یک شرکت حسابداری با عناوین دیگری مانند شرکت های خدمات مالی و مالیاتی نیز شناخته می شوند چون عملیات حسابداری با سایر موضوعات مالی مثل مالیات و بیمه و حسابرسی ارتباط مستقیمی دارد و به همین صورت آنها برای حفظ کیفیت و تنوع خدمات خود بهتر است بقیه حوزه ها را تا حد ممکن پوشش دهند.

افرادی که به عنوان شخصیت حقیقی خدمات مالی ارائه می دهند به گونه ای هم تراز یا همکار شرکت های حسابداری هستند ولی موسسات حسابداری به خاطر داشتن مشتریانی با انواع و اقسام کسب و کارهای گوناگون و به دلیل متعدد بودن مشتریان، از تجربه بالاتری برخوردار هستند. از طرفی هم معمولا شرکت حسابداری و خدمات مالی برای مشتریان خود فاکتور رسمی صادر می کند و کسب و کارها می توانند آن هزینه را در حساب های خود نشان دهند و به عنوان هزینه ثبت کنند اما بقیه شاید نتوانند یا نخواهند فاکتور رسمی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی صادر کنند که این موضوع به نفع کسب و کارها نیست. کسب و کارها و مدیران محترم شرکت ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام امور مالی و مالیاتی و... با شرکت حسابداری تضمین حساب تماس حاصل نمایند و از خدمات این شرکت بهره­مند شوند.

17

خدمات مالیاتی

مالیات یکی از مباحث خیلی مهم در عرصه کسب و کارها می باشد و به عنوان یکی از عوامل موثر در اقتصاد کشورها به حساب می آید. مالیات سهم دولت ها از درآمد و سود واحدهای اقتصادی محسوب می شود و یکی از ابزارهای درآمدی دولت ها است. در کل مالیات از مردم به دلیل فعالیت ها اقتصادی آنها در کشور اخذ می شود و طی مراحلی دوباره به چرخه اقتصادی بازگشت داده می شود و به گونه ای برای توسعه و آبادانی کشور به مصرف می رسد. امروزه کسب و کارها چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی زیر ذره بین سازمان امور مالیاتی بابت محاسبه و پرداخت مالیات می باشند و به همین خاطر دریافت خدمات مالیاتی از طرف مردم و مودیان بسیار بازار داغی دارد.ببشسسب

قوانین مالیاتی و تکالیف مشخص شده از سوی قوانین می بایست به وسیله کسب و کارها انجام شود و در صورت انجام ندادن و رعایت نکردن قوانین مشمول جریمه مالیاتی علاوه بر اصل مالیات می شوند. مبحث مالیات در حدی با اهمیت است که برخی از کسب و کارها به خاطر جرایم مالیاتی هنگفت ورشکست شدند و عواقب غیر قابل جبرانی برایشان رقم خورده است. اشخاص حقوقی و حقیقی در راستای اجرای قوانین مالیاتی و رعایت آن خدمات مالی و مالیاتی از متخصصین این امر دریافت می کنند. کارشناسان این امر می توانند افراد معمولی یا همان اشخاص حقیقی باشند و یا برای دریافت خدمات مالیاتی می توان به شرکتهای خدمات مالیاتی که به صورت تخصصی و سازماندهی شده خدمات مالیاتی ارائه می دهند مراجعه نمود. این شرکت ها به خاطر داشتن شخصیت حقوقی از اعتبار مناسبی برخوردار هستند.

18

مشاوره مالیاتی

سه شیوه و حالت معمول برای ارتباط با مشاور مالیاتی به طور زیر است:

مشاوره مالیاتی تلفنی : مشاوره مالیاتی تلفنی یکی از آسان ترین و سریعترین مسیر ها است. بر این اساس نفر دریافت کننده مشاوره مالیاتی با مشاور مالیاتی مد نظر به وسیله تلفن ارتباط برقرار می کند.

مشاوره مالیاتی آنلاین : برای ارتباط با مشاور مالیاتی بدون محدودیت جغرافیایی و به صورت آنلاین، روش مشاوره مالیاتی آنلاین روش خوبی است و می توان با کمک اینترنت و یک موبایل یا کامپیوتر به طور چند نفره یا دو نفره جلسه مشاوره مالیاتی را شروع کرد و مورد نظر نیز در محیط برگزاری جلسه به صورت آنلاین بین اعضا رد و بدل شود.

مشاوره مالیاتی حضوری : روش مشاوره مالیاتی به شکل حضوری یکی از رایج و معمول ترین راه های مشاوره مالیاتی می باشد. شخص مشاور مالیاتی و نفر مقابل در یک زمان و مکان هماهنگ شده یکدیگر را ملاقات می کنند و به صورت حضوری و با داشتن اسناد و مدارک می توانند اطلاعات مهم را به صورت فیزیکی با هم در میان بگذارند و برای مشکل مالیاتی مباحثه کنند.

مشاوره مالیاتی یکی از نیازهای مشتریان برای بهبود عملکرد و سابقه مالیاتی خود است اما نکته مهم این است که اجرای مباحث حسابداری و انجام تکالیف مالیاتی به شکل صحیح نباید نادیده گرفته شود. مشاوره مالیاتی معمولا راهنمایی مورد نظر و راه را نشان می دهد اما انجام امور به طور صحیح و کامل هم در نقطه مقابل قرار دارد و در صورت مشکل داشتن هریک از این امور مالیاتی، واحد اقتصادی متحمل جرایم مالیاتی خواهد شد. معمولا برای امور حسابداری و مالیاتی یک حسابداری مالیاتی جذب مجموعه می شود تا در کنار موضوعات حسابداری امور مربوط به مالیات را نیز در کنار انجام آن پیگیری کند.

19

خدمات حسابداری

واحدهای اقتصادی و سازمان ها برای انجام امور مالی و حسابداری خود نیاز به دریافت خدمات حسابداری دارند. خدمات حسابداری گستره بزرگی از امور حسابداری و مالی را مد نظر دارد و همانطور که می دانید به دلیل سطح اهمیت و ارتباط آن با امور مالیاتی و گزارشاتی که استفاده کنندگان داخلی و خارجی به آن احتیاج دارند مورد توجه کارفرمایان است. برای حسابداری و انجام آن از حسابدارانی با سطوح مختلف می توان کمک گرفت مانند کمک حسابدار، حسابدار، حسابدار ارشد، سرپرست حسابداری و رییس حسابداری و در آخر مدیر مالی.

خدمات حسابداری می تواند با توجه به نوع کسب و کارها طبقه بندی گردد مثلا حسابداری و فرآیند آن در یک مجموعه تولیدی با یک شرکت خدماتی یا بازرگانی در موضوعاتی حسابداری و مالیاتی با هم متفاوت هستند. در شرکت تولیدی بهای تمام شده و بهایابی و... از موضوعات مهم محسوب می شود و از طرف دیگر حسابداری بازرگانی و واردات و صادرات فرآیند مربوط به خود را در حسابداری دارد. در کل امور حسابداری طبق استانداردهای حسابداری جلو می رود و حسابدارانی که با استانداردهای حسابداری آشنا و مسلط هستند معمولا در حسابداری مشکل خاصی ندارند و یا مشکل بزرگی جلو روی آنها قرار ندارد.

کسب و کارها می توانند به صورت حضوری و دورکاری خدمات حسابداری دریافت نمایند و تمام اینها مربوط به شرایط کسب و کار و تصمیم مدیریت برای انتخاب شیوه ها می باشد. انجام امور حسابداری به شکل حضوری هزینه بیشتری برای کسب و کار دارد، میزان هزینه حقوق و دستمزد یک حسابدار تمام وقت بیش از پاره وقت یا دورکاری می باشد و هزینه های راه اندازی و استقرار حسابدار یکی از هزینه های این موضوع است که به صورتی هزینه پنهان برای مجموعه ها محسوب می شود. ولی یک حسابدار دور کار یا پاره وقت معمولا هزینه حقوق و دستمزد پایینتری دارد و معمولا هزینه بیمه و عیدی و سنوات نیز ندارند.