به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

شرکت حسابداری یا همان شرکت خدمات مالی و مالیاتی از شغل­های نسبتا جدید است که به متقاضیان این امور خدمات رسانی می­کند و به خاطر شخصیت حقوقی که دارد از اعتبار نسبتا خوبی می­تواند برخوردار باشد.

این شرکت­ها از متخصصان و مدیران در حوزه های مختلف تشکیل شده است و مکان مشخصی به عنوان محل کار دارند. این مراکز با توجه به نیاز مشتری و با توجه به بودجه آنها خدمات خود را ارائه می دهند و در عین حال سعی بر آن دارند که کیفیت خدمات را فدای هزینه و دستمزد نکنند. شما نیز اگر هزینه انجام حسابداری و کیفیت برایتان اهمیت دارد می­توانید به یک شرکت حسابداری همکاری کنید و امور مالی خود را برونسپاری نمایید. برای اطلاعات بیشتر با ما در ادامه مطالب همراه باشید.

شرکت حسابداری

حسابداری و محاسبات مالی از زمان های قدیم وجود داشته و با توسعه یافتن اقتصاد و رشد کسب و کارها در دنیا، امور مالی و حسابداری از اهمیت ویژه ای برخوردار شده اند. به همین موجب مجموعه هایی تحت عنوان شرکت حسابداری به عنوان یک شغل در زمینه مالی و حسابداری تاسیس شده اند و به مردم و نیازمندان در این حوزه خدمات ارائه می­کنند. یک شرکت حسابداری با نام های دیگری همچون شرکت های خدمات مالی و مالیاتی نیز شناخته می­شوند زیرا امور حسابداری با سایر امور مالی مانند مالیات و بیمه و حسابرسی رابطه مستقیمی دارد و به همین ترتیب آنها برای حفظ کیفیت و تنوع خدمات خود باید سایر حوزه­های را نیز تا حد امکان پوشش دهند.

2

شرکت­های حسابداری معمولا دارای دپارتمان های مختلفی از قبیل حسابداری، حسابرسی، مالیاتی، بیمه و... هستند و برای هرکدام از آنها یک نفر مدیر یا سرپرست مشخص می شود که مسولیت آن بخش را به عهده دارد همچنین این قسمت ها از کارشناسانی مربوط به آن حوزه مورد نظر تشکیل شده اند که بیشتر امور اجرایی مربوط به خود را انجام می دهند و در نهایت تحت نظارت و مدیریت سرپرست یا مدیر خود هستند. این به معنای آن است که اگر یک کسب و کار با شرکت حسابداری قرارداد همکاری برای انجام امور امضا کند علاوه بر داشتن کارشناس مربوطه یک مدیر مالی نیز به طور غیر مستقیم همراه خود خواهد داشت.

اشخاص حقیقی که خدمات مالی ارائه می دهند به گونه ای هم تراز شرکت های حسابداری هستند اما شرکت های حسابداری به دلیل داشتن مشتریانی با انواع و اقسام کسب و کارهای مختلف و به دلیل بالا بودن تعداد مشتریان، از تجربه بیشتری برخوردار هستند. از جهاتی نیز معمولا شرکت حسابداری و خدمات مالی برای مشتریان خود فاکتور رسمی صادر می کند و کسب و کارها می توانند آن هزینه را در صورت های مالی خود نشان دهند و به عنوان هزینه ثبت کنند اما سایرین شاید نتوانند یا نخواهند فاکتور رسمی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی صادر کنند که این موضوع به نفع کسب و کارها نمی باشد.

3

مشاوره مالیاتی

با توجه به اهمیت بالای مالیات و دریافت خدمات مالیاتی از سوی مودیان و کسب و کارها، مشاوره مالیاتی یکی از خدمات مورد نیاز و کاربردی برای استفاده کنندگان خدمات مالی محسوب می شود که توسط کارشناس و مشاور مالیاتی ارائه می شود. برای داشتن یک مشاور مالیاتی خوب و خبره بهتر است که مهارت آن فرد محک زده شود و به نحوی از حسن عملکرد ایشان آگاه شد . مشاوره مالیاتی از روش های گوناگونی قابل انجام است.

سه روش و حالت رایج برای ارتباط با مشاور مالیاتی به صورت زیر است:

مشاوره مالیاتی تلفنی : مشاوره مالیاتی تلفنی یکی از راحت ترین و سریعترین روش ها است. بر این اساس شخص دریافت کننده مشاوره مالیاتی با مشاور مالیاتی مورد نظر با تلفن در ارتباط می شود.

مشاوره مالیاتی آنلاین : برای ارتباط با مشاور مالیاتی بدون محدودیت جغرافیایی و به صورت آنلاین، مشاوره مالیاتی آنلاین بهترین گزینه است و می تواند با داشتن اینترنت و یک تبلت یا موبایل یا کامپیوتر به صورت گروهی جلسه مشاوره مالیاتی را برگزار کرد و فایل های مورد نظر نیز در محیط برگزاری جلسه به صورت آنلاین بین طرفین منتقل شود.

مشاوره مالیاتی حضوری : انجام مشاوره مالیاتی به صورت حضوری یکی از رایج ترین و معمول ترین مشاوره مالیاتی است. مشاور مالیاتی و طرف مقابل در یک زمان و مکان خاص همدیگر را ملاقات می کنند و به صورت حضوری و با همراه داشتن اسناد و مدارک می توانند اطلاعات مهم را بین یکدیگر رد و بدل کنند و برای مشکل مالیاتی راه حلی پیدا کنند.

مشاوره مالیاتی یکی از نیازهای مشتریان است برای بهبود عملکرد و سابقه مالیاتی خود، اما یک نکته مهم این است که اجراییات در مباحث حسابداری و انجام تکالیف مالیاتی به نحو صحیح نباید نادیده گرفته شود. مشاوره مالیاتی صرفا رهنمودهای مورد نظر و مسیر را نشان می دهد اما انجام این امور به صورت صحیح و کامل نیز در نقطه مقابل قرار دارد و در صورت مشکل داشتن هریک از این امور واحد اقتصادی می تواند متحمل جرایم مالیاتی شود. معمولا برای انجام امور حسابداری و مالیاتی یک حسابداری مالیاتی استخدام می شود تا در کنار امور حسابداری امور مربوط به مالیات را هم در راستای انجام آن پیگیری کند.

4

خدمات حسابداری

واحدهای اقتصادی و کسب و کارها برای انجام امور مالی و حسابداری خود نیازمند دریافت خدمات حسابداری هستند. خدمات حسابداری طیف وسیعی از امور را مد نظر دارد و همانطور که می دانید به دلیل سطح اهمیت و ارتباط آن با امور مالیاتی و گزارشاتی که استفاده کنندگان داخلی و خارجی به آن نیاز دارند برای کارفرمایان بسیار مورد توجه است. برای حسابداری و انجام آن از حسابدارانی با سطوح مختلف می توان بهره برد مانند ، کمک حسابدار ، کارشناس حسابدار، حسابدار ارشد ، و سرپرست حسابداری و رییس حسابداری و در نهایت مدیر مالی.

خدمات حسابداری می تواند با توجه به نوع کسب و کارها تقسیم بندی شود برای مثال امور حسابداری و فرآیند حسابداری در یک شرکت تولیدی با یک شرکت خدماتی یا بازرگانی در موضوعاتی با یکدیگر متفاوت است.

کسب و کارهای نیز برای دریافت خدمات حسابدار بهتر است ابتدا نیاز خود را شناسایی کنند و آگاه باشند که حسابدار آنها قرار است به چه اموری بپردازد. به عبارتی از نوع و حجم فعالیت خود آگاه باشد و با توجه به نیازهای حسابدار خود را انتخاب کند. کسب و کارها می توانند به صورت حضوری و دورکاری خدمات حسابداری دریافت کنند و همه اینها مربوط به شرایط کسب و کار و تصمیم مدیریت برای انتخاب روش است. انجام امور حسابداری به صورت حضوری هزینه بیشتری برای کارفرما دارد، هزینه حقوق و دستمزد یک حسابدار تمام وقت بیشتر از پاره وقت یا دورکاری است و هزینه های راه اندازی و مستقر کردن حسابدار یکی از هزینه های این امر است که به گونه ای هزینه پنهان برای مجموعه ها است.

برای خدمات حسابداری می توان با افراد حقیقی و فریلنسرها همکاری کرد و یا با شرکت حسابداری همکاری نمود. یک شرکت حسابداری و خدمات مالی به دلیل داشتن شناسه ملی ، شماره ثبت و ثبت شدن در اداره ثبت شرکت ها معمولا از اعتبار بیشتری نسبت به افراد حقیقی برخوردار هستند و از انسجام و یکپارچگی برخوردار هستند . این شرکت ها از نظر هزینه ای هم نسبتا برای مشتریان به صرفه تر هستند و می توانند به صورت جامع خدمات امور مالی و مالیاتی ارائه دهند.