به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

در طی چند سال اخیر موضوع مالیات و قوانین جدید آن مانند تراکنش کارت خوان ها و تراکنش های مشکوک بانکی کسب و کارها را به چالش کشیده است. اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی فعال به عنوان واحد اقتصادی در برابر قانون مالیات ها تکالیفی را بر عهده دارند که در صورت عدم انجام صحیح و به موقع آنها مشمول جرائم مالیاتی و محرومیت از معافیت­ها می­شوند. به همین موجب توصیه می شود از دانش متخصصان حوزه مالیاتی و مشاور مالیاتی بهره­مند شوید و راهنمایی آنها در کسب و کار خود استفاده نمایید.

مباحث مالیاتی نیز مانند بسیاری از موضوعات دیگر امری تخصصی است و نمی­توان آن را نادیده گرفت. مدیران باهوش سازمان ها و کسب و کارها می دانند که پیشگیری از و جلوگیری از مشکلات مالیاتی بهتر و از نظر هزینه هم به صرفه تر از زمانی است که شرکت دچار مشکلات و جرایم مالیاتی شده است که نیاز به درمان دارد. همراه تکس یک مجموعه فعال و متخصص در امور مالیاتی است که به متقاضیان و مجموعه های تجاری و غیر تجاری خدمات مشاوره مالیاتی و در صورت نیاز اجرای امور مالیاتی را به عنوان حسابدار مالیاتی ارائه می دهد.

مجموعه همراه تکس با طراحی سامانه هوشمند مشاوره تخصصی قوانین مالیاتی با روش های مختلفی بسته به نیاز کاربران خدمات مشاوره مالیاتی ارائه می دهد و برای این کار فقط کافی است ابتدا در سامانه یا وب­سایت همراه تکس ثبت نام نمایید و سپس با توجه به بسته های موجود خدمات یا مشاوره خود را دریافت نمایید.

پلتفرم همراه تکس برای حمایت از کاربران خود در راستای سلامتی مالیاتی آنها امکان مشاوره مالیاتی رایگان را نیز فراهم آورده است که بعد از ثبت نام و ورود به پروفایل خود می توانید از آن استفاده نمایید. برای استفاده از مشاوره رایگان مالیاتی به قسمت مربوطه باید رفت و سوال مالیاتی خود را مطرح نمایید تا از مشاوران مالیاتی مجموعه همراه تکس در کمترین زمان ممکن پاسخ مد نظر خود را دریافت نمایید.

2

مشاوره مالیاتی تلفنی

دریافت مشاوره مالیاتی تلفنی یکی از سریعتر و راحت ترین روش ها می باشد و آن شخص می تواند با برقراری تماس تلفنی با مشاور خود به گفت و گو کاری بپردازد و مشکلات و سوالات خود را مطرح کند. مشاوره مالیاتی تلفنی ار نظر هزینه بر بودن نیز برای طرفین به گونه ای به صرفه است و دیگر نیازی به هزینه ایاب و ذهاب هم ندارد. اما قبل از تماس با مشاور باید در نظر گرفت که آیا مشاوره مالیاتی تلفنی برای ایشان مناسب است ؟ یعنی به برقراری تماس تلفنی مشکلات خود را به نحو مطلوب می تواند بیان کند یا خیر.

برای داشتن یک مشاوره مالیاتی تلفنی خوب می بایست مشاور مالیاتی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اینکه چه کسی را انتخاب کنید موضوع دشواری است. امکان دارد شما با اشخاص مختلفی در این راه آشنا شوید یا به شما معرفی شوند پس بهتر است تا حد ممکن از مهارت و اعتبار ایشان در موضوع مالیاتی اطمینان خاطر کنید. به هرحال این کار ارائه یک جسم یا کالا نیست که قابل لمس باشد.

3

مشاوره مالیاتی آنلاین

یکی از روش های جذاب برای رفع سوالات و مشکلات مالیاتی، مشاوره مالیاتی آنلاین است. برای چنین کاری می بایست اینترنت داشته باشید و یک موبایل یا کامپیوتر یا مشابه آن که بتوان به صورت آنلاین با طرف مقابل ارتباط برقرار کرد. از ویژگی های خوب مشاوره آنلاین این است که محدودیت جغرافیایی وجود ندارد و صرفا با داشتن شرایط مذکور مانند اینترنت و موبایل می توان جلسه مشاوره را برگزار کرد. همچنین مشاوره مالیاتی آنلاین می تواند صرفا یک جلسه دو نفره نباشد بلکه چندین نفر می توانند در جلسه به صورت گروهی حضور داشته باشد و به مباحثه بپردازند. تصور کنید که اعضای هیئت مدیره یک شرکت می توانند به صورت چند نفره سوالات و ابهامات خود را مطرح و برطرف کنند و سایرین هم نظاره گر این موضوع باشند.

مشاوره مالیاتی به روش آنلاین می تواند به صورت صوتی و تصویری به طور همزمان اجرایی شود. بسته به این موضوع می بایست یک محیط نرم افزاری برای این کار انتخاب کرد که مشاوره مالیاتی آنلاین در بستر آن پیش برود که برای آن از ابزارهایی مانند واتساپ، اسکایپ، گوگل میت و... می توان استفاده کرد و حتی اسناد و مدارک را به کمک همین محیط ها برای همدیگر به اشتراک گذاشت.

4

مشاوره مالیاتی حضوری

برای دریافت مشاوره مالیاتی می توان به صورت سنتی عمل کرد و یک جلسه حضوری برگزار کرد. مشاوره مالیاتی حضوری یکی از رایج ترین مشاوره های مالیاتی است که مزایا و محدودیت هایی را به همراه دارد. از محدودیت ها و نکته های منفی آن می توان به هزینه های ایاب و ذهاب اشاره کرد و مدت زمانی که طرفین برای این کار صرف می کنند. از ویژگی های این امر می توان به ملاقات حضوری و اشتراک گذاشتن مدارک به صورت حضوری و فیزیکی اشاره کرد. این مورد را مد نظر قرار دهید که در مواقعی بهتر است که مشاوره مالیاتی با حضور خود در محل و با بررسی سیستم حسابداری و کنترل اسناد و مدارک مشاوره مالیاتی مناسب را ارائه دهد.

مشاوره مالیاتی حضوری از نظر هزینه ای نیز نسبت به آنلاین و تلفنی هزینه بیشتری دارد و معمولا از این مشاوره زمانی استفاده می شود که آن موضوع مالیاتی از حساسیت خاصی برخوردار است. برای انجام این مشاوره می بایست زمان و مکان برگزاری جلسه مشاوره مشخص شود که معمولا مکان آن همان محل کار مودی است. بعضی از مشاوره های مالیاتی برای اجرایی شدن راهی به جز حضور داشتن مشاور در محل کار ندارد.

مشاوره مالیاتی رایگان

مشاوره مالیاتی رایگان توسط برخی از مشاوران مالیاتی به هر دلیلی ارائه می شود که معمولا تلفنی یا آنلاین است. برخی از مشاوران مالیاتی و شرکت های خدمات مالیاتی برای تکریم مشتری در موضوعات اولیه و ابتدایی مشاوره مالیاتی ارائه می دهند. اگر طی این مشاوره موضوع یا مشکل مودی حل نشود نیاز به مشاوره های آتی وجود دارد که از آن به بعد برای مودی هزینه در بر خواهد داشت. البته امری طبیعی است که مشاوره های مالیاتی رایگان امکان دارد به طور عمیق و کامل ارائه نشود اما در مواردی نیز می تواند به دلیل ساده بودن موضوع کارساز باشد.

بسیاری از کارشناسان مالیاتی یا مشاور مالیاتی به شرکت ها خدمات اجرایی نیز می دهند و در همان حین نیز به آن کسب و کار مشاوره مالیاتی به طور رایگان ارائه می دهند و دستمزدی جداگانه دریافت نمی کنند. از دیگر اهداف ارائه مشاوره مالیاتی رایگان می توان به گسترده کردن شبکه ارتباطی برای ارائه دهندگان مشاور و خدمات مالیاتی اشاره کرد. در کسب و کارهای مالیاتی برای برقراری ارتباطات و توسعه آن نیاز می باشد که در مواقعی به طور رایگان خدمات مطلوبی ارائه کرد تا رضایت مودی جلب شود و به گونه ای مشتری مداری کرد