به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

تصور کنید تور کیش را برای تعطیلات آخر تابستان انتخاب کرده اید و حالا می خواهید آن را به دوستتان پیشنهاد کنید. یکی از لذت بخش ترین کارهایی که عموما گردشگران خیلی به انجام آن علاقه دارند، توصیه ی نقاط جذاب و دیدنی در سرتاسر دنیا به دوستانشان است.

آنها این فرصت را داشته اند تا یک بار زیبایی ها و مناظر چشم نواز و سواحل درخشان یک کشور را ببینند و حالا دوست دارند تا عزیزانشان هم چنین تجربه ای داشته باشند.

اگر به عنوان مثال تور کیش را به شما پیشنهاد دهند حتما به شما می گویند که بهتر است بلیط دو مقصدی کیش را از وبسایت مجموعه گردشگری طاهاگشت خریداری کنید، یا کدام هتل را رزرو کنید یا برای خرید به کدام مجموعه تجاری سری بزنید.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که زیبایی های طبیعی بسیار زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد و سوالی که پیش می آید این است که چگونه به عنوان مثال می توانیم بگوییم یک ساحل جذاب و دیگری معمولی است؟ در این نوشته به این سوال پاسخ می دهیم که چه معیارهایی برای تشخیص یک ساحل جذاب وجود دارند؟!

رنگ شن و ماسه ساحلی

یکی از اصلی ترین ویژگی های متمایز کننده ی یک ساحل شگفت انگیز از یک ساحل معمولی رنگ شن و ماسه ساحل است. سواحل مختلف در اقصی نقاط جهان رنگ ماسه های شگفت انگیزی دارند و هر یک بو نوبه ی خود زیبایی و جذابیت منحصربفردی دارند. به عنوان مثال در تور کیش شما می توانید از سواحل مرجانی و نقره فام که در زیر نور آفتاب درخشندگی خیره کننده ای پیدا می کنند لذت ببرید.

آژانس های مسافرتی مانند tahagasht.com سعی دارند تا با معرفی این ویژگی های منحصربفرد در سواحل شما را مجذوب زیبایی های مقصد مورد نظرتان کنند. به عنوان مثال سواحلی که شن و ماسه سفید رنگ دارند بسیار نایاب هستند و این موضوع می تواند جذابیت سفر به آن ساحل خاص را دوچندان و تجربه ی حضور در آن را فراموش نشدنی کند.

شفاف و زلال بودن رنگ آب

حتما تصاویر پست کارتی دوستانتان که با تور کیش به خلیج فارس سفر کرده اند دیده اید. برعکس آب دریای خزر در عموم سواحل شمالی، آب خلیج فارس بسیار زلال و شفاف است. این یکی از ویژگی های متمایزکننده برای یک ساحل باکیفیت محسوب می شود و گردشگران عموما ترجیح می دهند به سواحلی بروند که آبی شفاف دارد.

6

یکی از اصلی ترین دغدغه های فعالان حوزه ی گردشگری در مناطقی مانند تایلند و هاوایی همین مورد است و آنها در تمیز و زلال نگه داشتن آب سواحل پر گردشگر مناطق نامبرده تمام تلاش خود را می کنند، اگر چه حالا دیگر خیلی سخت می شود رنگ واقعی آب را در نقطه ای از زمین پیدا کرد چرا که هر جا انسان ها روی آن قدم می گذارند اصالت طبیعت خود را از دست می دهد.

تمیز بودن ساحل و امکانات محلی

هیچ کس دوست ندارد وقتی برای تعطیلات ساحل زیبایی را در هر نقطه ی جهان انتخاب کرده و بعد از طی مسافتی طولانی حالا انشگتهای پاهای خود را بر روی شن و ماسه ی گرم ساحل فشار میدهد و از نفوذ نور خورشید به درون منافذ پوستی خود لذت می برد، جلوی چشمانش بطری نوشابه یا تکه های پلاستیک ببیند. معضلی که بر خلاف سواحل تور کیش باز هم در شمال کشور ما اصلا جدی گرفته نمی شود و گردشگران هم خودشان اهمیتی به این موضوع نداده و آشغال ها در محیط ساحل رها می کنند.

7

سواحل تور کیش اما عموما به صورت خصوصی اداره می شوند و این موضوع باعث می شود تا تمیزی و چشم نوازی خاصی در آنها پیدا کنید. از طرفی کیش منطقه ی آزاد محسوب می شود و رسیدگی به سواحل و همینطور امکانات موجود در سواحل نقره فام خلیج فارس می تواند تجربه ی خوبی برای شما رقم بزند. در همه جای دنیا تمیزی محیط ساحل شرط اصلی پر ترافیک بودن و تبدیل شدن آن به یک قطب گردشگری به شمار می آید.

مناظر قابل مشاهده در ساحل

وقتی به هاوایی فکر میکنید معمولا اولین چیزی که به ذهنتان می آید سواحل درخشان، نارگیل و البته درختان بسیار بلندی است که در دستان باد تکان تکان  میخورند. با خرید بلیط هواپیما و سفر به کیش، سواحل مناظر خیره کننده ای دارند. از انعکاس نقره فام نور خورشید تا کشتی یونانی و تفریحات آبی متنوع. در تمام دنیا سواحلی که در افق دید گردشگران چیزی جز آب و ساحل دارند پرطرفدار تر هستند.

درخت های بلند سرکشیده بر آسمان، جزیره های کوچک و بزرگ و همینطور بازمانده های جنگی و تاریخی و فرهنگی که در برخی سواحل در دنیا قابل بازدید هستند. از طرفی وجود یک کارخانه و یا حتی منطقه ای که پسماندهای کارخانه ای در آن ریخته می وند و هر چیز صنعتی در نزدیکی یک ساحل شدیدا یک ویژگی منفی محسوب می شود.