به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

اگر نمی دانید فیوز کرکره برقی کجاست و به دنبال تعمیر کرکره برقی هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

پیشنهاد ویژه: برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت کرکره برقی و خرید پرده برقی همین حالا با ما تماس بگیرید. 02155449212 و 09122552119

آدرس وب سایت : www.hamtadoor.com

ابتدا به این سوال جواب دهید که چرا باید بدانیم فیوز کرکره برقی کجاست؟

چون بسیاری از خرابی های و مشکلات مربوط به کرکره برقی به بررسی کردن این قسمت منتهی می شود. مشکلاتی مثل:

  • قطع شدن برق ورودی
  • اتصالی یا نواسانات برقی
  • ایراد در دستگاه مرکزی و فیوز

اتصالی یا نواسانات برقی

همانطور که گفته شد، یکی از خرابی های مهم کرکره برقی برد و ریموت کرکره هست که امکان دارد بر اثر اتصالی یا نواسانات برقی فیوز کرکره برقی بسوزد حالا فیوز کرکره کجاست دقیقا داخل برد بالایی برق وروری محل فیوز هست توجه کنید که اگر فیوز را خواستید تعویض کنید  5امپر بیشتر نباشد.

قطع شدن برق ورودی

شاید باورتان شود اگر بگوییم بیش از 15 درصد از کار افتادن کرکره برقی به علت قطع شدن فیوز ورودی برق کرکره برقی است. پس یکی از اولین مواردی که باید چک شود برق ورودی ساختمان و اگر یک فیوز مجزا برای کرکره استفاده شده است چک کردن فیوز ورودی است که شاید او قطع شده باشد.

موردی که باید به آن توجه شود این است که ممکن است قطع شدن فیوز به علت خرابی در موتور یا برد باشد و اگر پس از وصل کردن فیوز دوباره آن قطع شد باید علت را از موتور یا رسیور کرکره دانست.

ایراد در دستگاه مرکزی و فیوز

برای چک کردن سلامت دستگاه مرکزی و فیوز کرکره برقی، کافی است، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و دکمه ای از ریموت کنترل را فشار دهید، اگر صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شد، به معنی سالم بودن ریموت، فیوز و دستگاه مرکزی می باشد. در صورت عدم شنیدن صدا از دستگاه مرکزی، ابتدا باید از سلامت فیوز مطمئن شویم.

اگر فیوز هم سالم بود، حتما ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد. در این موارد کرکره برقی نیاز به کارشناسی دقیق تر دارد، و بهتر است برای جلوگیری از مشکلات جدی تر، و اطمینان بیشتر، تعمیر کرکره برقی خود را به تعمیرکار کرکره برقی بسپارید.

فیوز کرکره برقی کجاست

دو نوع فیوز ممکن است وجود داشته باشد.

یکی فیوز مینیاتوری که نصاب برای حفاظت از کرکره برقی نصب میکند که معمولا در مسیر برق ورودی کرکره کشیده شده و می تواند کنار رسیور یا در جعبه مینیاتوری باشد.

دیگری فیوز داخلی شیشه ای است که می بایست درب رسیور را باز کنید تا به آن برسید. حتما قبل از دست زدن به فیوز برق ورودی را قطع کنید. چک کردن فیوز داخلی در زمان کار نکردن کرکره نیز توصیه می شود. البته ممکن است همه ی رسیور ها فیوز نداشته باشند.

این فیوز در موتورهای ساید ups دار در زیر مدار کنترل جایی نزدیک به سیم ورودی قرار دارد که به صورت پیچی وصل می شود.

پیشنهاد ویژه: برای خرید لوازم کرکره برقی، حتما بهترین فروشگاه کرکره برقی تهران را انتخاب کنید.

02155449212 و 09122552119

آدرس وب سایت : www.hamtadoor.com