به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

به نقل و قول از نانو پارس گرجی: با اجرای پوشش محلول نانو آجر نما NP-220 روی سطح آجرنما، یک لایه محافظتی نامرئی به عمق ۳ میلیمتر داخل بافت آجرنما ایجاد می‌شود. این پوشش مانع از نفوذ هرگونه رطوبت و گرد و غبار به داخل بافت آجرنما می‌شود و باعث تمیز ماندن آجرنما به مرور زمان می‌شود. مواد نانو مناسب آجر نما با اندازه ذرات در حد نانو متر، بین مولکول های آجرنما، قرار می‌گیرد.

علاوه بر حفظ خاصیت تنفس آجرنما، مانع از جذب هرگونه رطوبت، توسط آجرنما می‌شود. مزیت اصلی آجر نانو شده بر روی نمای ساختمان، عدم تغییر رنگ مصالح و عدم خاصیت رزینی و براقیت است. پوشش های رزینی به مرور زمان توسط تابش آفتاب از بین می‌روند و دوام بالایی ندارند. عایق نانو ضدآب آجر نما، به بافت مصالح آجر، نفوذ می‌کند و همچنین برعکس محصولات رزینی، از ماندگاری بسیار بالایی برخورد دار است.

2

 

نانو نما چیست؟

به صورت خلاصه و علمی؛ کلمه نانو نما اصطلاحی است که در میان بازاریان، جا افتاده است، و برای هر قسمتی از نمای ساختمان مثل: (آجر، سنگ، سیمان، بتن و…) که بخواهند، آن سطح مورد نظر را آبگریز کنند، به اصطلاح می‌گویند که مواد نانو نما باید، بر روی آن سطح اجرا شود، اما در واقع نانو نما از نظر کارایی و ماندگاری، انواع مختلفی دارد.

امروزه علم نانو توانسته پیشرفت‌های قابل‌توجهی در صنعت ساختمان داشته باشد، که در نهایت با به وجود آمدن، پوشش نانو نما در این صنعت تحول بزرگی را تا به امروز داشته است. محصولات نانو نما بهترین موادی هستند که برای عایق بندی و محافظت از نمای بیرونی و داخلی ساختمان در برابر رطوبت، دوده، گردوغبار و… به کار برده می‌شوند.

خرید محصولات نانو نما، یک فرصتی برای بالا بردن طول عمر و کیفیت یک ساختمان معمولی به نسبت یک ساختمان نو و مقاوم است. از دیگر کاربرد‌های پوشش‌های نانو نما، جلوگیری از نفوذ باکتری‌ها در سطوح ساختمان بوده و می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی ساختمان شود. در کل می‌توان گفت پوشش نانو به سه دسته تقسیم می‌شوند که به‌صورت زیر است:

  • ذرات نانو چسبیده شده بر روی سطوح ساختمانی
  • روکش‌های بلوری با ساختار نانو متری
  • لایه‌های نازک

 

«محصولات نانو نما برای دو دسته از افراد، اهمیت بالایی دارد، دسته اول افرادی هستند که به کیفیت و زیبایی نمای ساختمان خود اهمیت می‌دهند و دسته دوم، مدیران پروژه های ساخت و ساز که به عنوان نمونه کار، کار حرفه ای خود را به نمایش قرار می‌دهند. پوشش نانو نما ساختمان برای بخش های مختلف یک ساختمان و نمای آن کاربرد فراوانی دارد. از جمله کاربرد اصلی این مواد عایق کردن بخش هایی که در مقابل حرارت و رطوبت مقاومت بالایی لازم دارد. عایق نانو نما ساختمانی برای ایجاد یک ساختمان مجهز از اهمیت بالایی برخورد دار است. خرید و قیمت محصولات نانو نما نسبت به تمام محصولات شوینده، رزینی، پاک کننده و… بسیار مقرون‌به صرفه‌تر  و مقاوم‌ تر است.»

تفاوت نانو آجر نما و رزین آجر نما

استفاده از رزین نما روی سطح آجر باعث می‌شود علاوه بر حفظ تنفس، سطح کار براق شده و جلا پیدا کند؛ اما رزین باعث می‌شود تا تنفس زیر سطح از بین برود. این مواد بهتر است برای نما هایی که از سنگ مصنوعی استفاده می‌کنند و جذب آب ندارند، استفاده شود؛ بنابراین در مناطقی که دارای آب‌وهوای مرطوب است بهتر است از نانو آجر استفاده شود.

 

پوشش نانو به‌گونه‌ای است که حالت آب‌گریز دارد و قطرات آب از روی سطح می‌غلتند و پایین می‌افتند؛ بنابراین هنگام بارش باران، آلودگی‌های روی سطح نمای ساختمان توسط باران شسته می‌شود و می‌ریزد.

 

این یکی از مزایای استفاده از نانو آجر به جای رزین آجر است. چراکه دیگر آلودگی‌های محیطی به داخل سطح نفوذ نمی‌کند و مصالح ساختمانی به راحتی امکان تنفس دارند. استفاده از نانو نما باعث می‌شود تا چسبندگی گرد و غبار بر روی سطح نمای ساختمان کمتر شود و نما به‌هیچ‌وجه پوسته پوسته نشود.

عدم نفوذ اشعه‌های مضر خورشید و مقاومت نانو نما در برابر باران‌های اسیدی، مواد غیر ارگانیک و یا مواد ارگانیک باعث می‌شود تا مقاومت ساختمان بالا رفته و به سادگی تمیز شود.

 

تبدیل آجر نما به آجر نانو نما

مراحل تبدیل آجر نما به آجر نانو نما برای حفظ و ماندگاری طول عمر نمای ساختمان بسیار راحت است. استفاده از پوشش نانو بر روی انواع نمای آجری ساختمان، که از جنس های مختلف آجر هست؛ طی چند مرحله انجام می‌شود:

  • مرحله اول: تمیز و خشک کردن کامل سطوح سیمان یا آجر روی نما
  • مرحله دوم:ظرفی که دارای محلول آبگریز آجر و سیمان است را به خوبی تکان دهید.
  • مرحله سوم: این محلول را با استفاده از ابزارهای مخصوص می توان بر روی سطح پاشید و تمام سطح را به این مواد آغشته کرد.
  • مرحله چهارم: پس از گذشت ۲۴ ساعت کامل، سطوح دارای خاصی آبگریزی پیدا می‌کند و آجر نمای شما به آجر نانو شده تبدیل می‌شود و علاوه بر مانع  ورود رطوبت و آب به داخل سطح آجر، مقاومت آجر نما را هم بالا می‌برد.

آجر نانو نمای یک ساختمان در حفظ زیبایی، مقاومت بالای نما و کاهش هزینه‌های احتمالی، که در آینده، با آن مواجه هستید، جزع مزایا و ویژگی، نمای ساختمان به حساب می‌آید. با ما همراه باشید تا در رابطه با ویژگی های نانو آجر نما بیش‌تر آشنا شوید.

3

«برای زیبا دیده شدن نمای آجر خود، قبل از نصب آجر نما، می‌توانید نمای خود را، با محصول نانو آجر نما آبگریز کنید. همچنین با استفاده از این کار از باران های اسیدی، گرد و غبار و هر گونه آلودگی که می‌تواند بر روی نمای آجر ساختمان شما بنشیند و نمای ساختمان شما را کثیف و زشت بکند، جلوگیری کنید. عده زیادی از افرادی که نانو مخصوص آجر نسوز نما را خریداری کرده اند، بسیار از روند کار رضایت کامل رو داشته اند. قیمت نانو آجر نما، هیچ وقت، در بازار رنج ثابتی ندارد، اما نسبت به سایر محصولات پاک کننده آجر، مقرون به صرفه تر هستند. نانو برای آجر نما یک پدیده نوین است که بتوانیم شهر خود را با نمایی زیبا تر جلوه کنیم. محلول نانو آجر نما یک تکنلوژی بی نظیر برای افرادی که به زیبایی محل زندگی خود، اهمیت می‌دهند.»

جمع بندی

این محتوا بنا به نقل و قول از شرکت نانو پارس گرجی: برای درک بهتر متقاضیانی است که، به دنبال موادی هستند که بهترین کاربرد را برای محافظت از رنگ اصلی آجر نما، در برابر انواع آلودگی‌ها، شوره و سفیدک است. این شرکت بنا به ادعایی که دارد؛ 15 سال سابقه در ارائه انواع مواد نانو نما و نانو آجر نما، در ماندگاری‌های متفاوت، بنا به درخواست مشتری ارائه می‌شود. بنا به گفته مدیر عامل این شرکت؛ مشتریانی که قصد اطمینان از کیفیت محصول را دارند، می‌توانند به صورت حضوری؛ جهت تست کیفیت محصول، به دفتر تهران مراجعه کنند.