به گزارش پایگاه خبری نشان :

در دنیای رقابتی امروز، تبلیغات نقش مهمی در موفقیت کسب و کار ها و حیات تجاری آنها دارد و به نظر می رسد بیشتر کسب و کار های موفق فعالیت های تجاری خود را بر اساس یک استراتژی منسجم و قدرتمند تبلیغاتی پیش می برند. یکی از اصول اصلی مارکتینگ و بازاریابی که بیشتر شرکت های تجاری و صنعتی به آن توجه می کنند تبلیغات چاپی و فیزیکی است. کارت ویزیت از ساده ترین ابزار های تبلیغات چاپی است که بصورت گسترده در کسب و کار های کوچک و بزرگ از یک فروشگاه کوچک پوشاک مردانه گرفته تا یک شرکت و موسسه تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. کارت ویزیت ها در عین سادگی و کم هزینه بودن نقش پر رنگی در رونق تجاری شرکت ها، برندنیگ کسب و کار ها و افزایش فروش دارد.

امروزه کم و بیش همه افراد با کاربرد کارت ویزیت آشنا هستند و بصورت گسترده در محیط کسب و کار، گشت و گذار در مراکز خرید و قرارداد های کاری و در نمایشگاه ها با کارت ویزیت سر و کار دارند. سالانه تعداد زیادی از کارت ویزیت ها در شکل و طرح های مختلف طراحی و چاپ می شود و در مراکز خرید به مخاطبان ارائه می گردد و بصورت گسترده در اماکن پر تردد توزیع می شود اما تعداد کمی از آنها موفق می شود که رسالت تبلیغاتی خود را به خوبی به انجام برساند و ارتباط همیشگی بین مخاطب و مدیران شرکت برقرار سازد.

امروزه نیز با گذر زمان، آشنایی و شناخت ما از تبلیغات و ابعاد مختلف آن بیشتر شده است و بیشتر از قبل نیاز به آن را برای گسترش کسب و کارمان را حس می کنیم. از تاثیرات اقلام چاپی علل خصوص کارت ویزیت بر کسب و کار و مزایای استفاده از کارت ویزیت برای معرفی خود و کسب و کارمان آگاه شده ایم. اشاره به مزایای داشتن کارت ویزیت و گفتن بیشتر، از آن جهت است که کارت ویزیت ها همانند شیئی جادویی و سخن گو کسب و کار و شغل شما را معرفی می کند. به همین جهت تهیه و استفاده از آن، ارائه و توزیع کارت به مخاطب و مشتری و از همه مهم تر طراحی و چاپ کارت ویزیت آداب و اصولی دارد که باید به شکلی اصولی و حرفه ای و جذاب و گیرا انجام بگیرد تا بتواند توجه و ذهن مخاطب را به خود جلب کند. ما در این مقاله قصد داریم با ارائه اطلاعات و دیتای مفید در مورد طراحی کارت ویزیت لایه باز صحبت کنیم و از چگونگی مراحل طراحی کارت ویزیت برای مشاغل سالن زیبایی، موبایل و وکالت سخن بگوییم.

کارت ویزیت لایه باز

به دلیل گسترس کسب و کار ها و جا افتادن کارت ویزیت در بین عموم مردم حجم بالایی از کارت ویزیت ها طراحی و چاپ می شود. به دلیل بیشتر شدن حجم سفارش طراحی کارت ویزیت شکل دیگری از فایل های گرافیکی با عنوان کارت ویزیت لایه باز بین کاربران و طراحان محبوبیت یافت و مورد استقبال عمومی قرار گرفت. دلیل این محبوبیت چگونگی طراحی، فرم و کارایی کارت ویزیت لایه باز بود، برای آشنایی بیشتر با این نوع از فایل های گرافیکی و دلیل محبوبیت آن، بهتر است به مفهوم طرح لایه باز بپردازیم.

طرح لایه باز به فایل های گرافیکی گفته می شود که امکان ویرایش و تغییر برای همه امکان پذیر باشد، طرح لایه باز در واقع فایل گرافیکی است که توسط یک طراح در برنامه گرافیکی فتوشاپ و در فرمت های رایج psd و thiff خلق می گردد و همه ی لایه های کارت ویزیت اعم از عناوین و موارد چاپی، تصاویر و المان ها، رنگ بندی و چیدمان لایه ها قابل ویرایش می باشد.

با گسترش چنین مفهومی و استقبال طراحان و چاپخانه ها، مجموعه های گرافیکی زیادی در زمینه طراحی انواع کارت ویزیت لایه باز برای کسب و کار ها شروع به فعالیت کردند و کیفیت چنین فایل هایی با گذر زمان شکل مطلوب به خود گرفت. سفارش روزانه طراحی کارت ویزیت، زمان بر بودن ایده پردازی مناسب و طراحی طرح جذاب برای کارت ویزیت یکی از چالش های مهم طراحان و چاپخانه ها بشمار می آید. تصور کنید یک طراح با تعداد زیادی سفارش طراحی کارت ویزیت روبرو است و باید همه سفارش ها را طی یک روز کاری آماده و تحویل مشتری بدهد، در چنین شرایطی که با کمبود زمان مواجه هستیم، کیفیت طرح ها افت خواهد کرد یا موفق به اتمام همه سفارش ها نخواهیم بود و مشتری از کیفیت طرح ها و از به تاخیر افتادن سفارش ناراضی خواهد بود. در این شرایط طرح لایه باز این امکان را برای کاربران و طراحان فراهم آورده است تا یک فایل گرافیکی لایه باز را بر حسب سفارشی که دریافت کرده اند به راحتی تغییر دهند و مطابق با نیاز و سلیقه مشتری طراحی کنند و یا از گرافیک طرح های لایه باز الهام بگیرند.

امروزه در سطح فضای وب، مجموعه سایت های زیادی بصورت حرفه ای در زمینه طرح لایه باز فعالیت دارند و طرح های لایه باز بیشماری را بصورت فایل آماده در اختیار کاربران قرار می دهند. یکی از رسالت های مهم این وبسایت ها فراهم کردن بستری است که افراد مبتدی و کسانی که بصورت حرفه ای طراحی و کار با نرم افزار های گرافیکی را بلد نیستند بتوانند با پیدا کردن طرح کارت ویزیت مورد علاقه شان و خرید فایل لایه باز آن از یکی از این سایت ها بتوانند آن را بدون نیاز به دانش فنی خاصی تغییر دهند و اطلاعات کسب و کارشان را در طرح لایه باز کارت ویزیت پیاده و طرح دلخواه خود را آماده کنند. هزینه کم و بصرفه یکی از دلایل محبوبیت این نوع از فایل ها بین کاربران و طراحان می باشد. از طرفی نیز فایل لایه باز کارت ویزیت قابلیت چندین بار استفاده را دارد و کاربران تنها با تغییر عناوین و جایگزین کردن تصویر مرتبط با موضوع می توانند طرح لایه باز کارت را برای کسب و کارهای دیگر نیز استفاده کنند.

با همه این تعاریف همه ی ما کم و بیش از مزیت های استفاده از کارت ویزیت لایه باز آشنا شدیم، اما با این حال تعداد کمی از سایت ها استاندارد های لازم را برای طراحی کارت ویزیت در طرح های آماده خود رعایت می کنند که این امر سبب بروز مشکل فنی در فرآیند چاپ و کیفیت نهایی کارت ویزیت می شود، برای پیشگیری و اجتناب از این مورد پیشنهاد ما انتخاب سایت های معبتر و حرفه ای است که سابقه فعالیت چندین ساله دارند.

در ادامه مقاله به بررسی روند طراحی کارت ویزیت لایه باز برای مشاغل سالن زیبایی، موبایل و وکالت می پردازیم تا با مراحل طراحی آنها آشنا شوید.

کارت ویزیت سالن زیبایی

یک کارت ویزیت سالن زیبایی حرفه ای و منحصربفرد مزیت های زیادی برای هویت و میزان درآمد آن دارد و سبب گسترش دایره مخاطبان و مشتریان یک سالن زیبایی و آرایشی می شود. در طول دوران کرونا و وضع محدویت های رفت و آمد بسیاری از کسب و کار ها مخاطبان خود را از دست دادند و در معرض آسیب شدید قرار گرفتند. بیشتر کسب و کارهایی که ارتباطی خوبی با مشتریان خود داشتند و راه های ارتباطی خود را با کارت ویزیت و شبکه های اجتماعی حفظ کرده بودند ضرر اقتصادی کمی متحمل شدند و توانستند به کسب و کار خود ادامه دهند.

طرح کارت ویزیت سالن زیبایی چه ویژگی هایی دارد و بر چه معیاری طراحی می گردد؟

کارت ویزیت جذاب و حرفه ای یکی از نیاز های اساسی هر کسب و کار است، داشتن کارت ویزیت برای سالن های زیبایی و آرایشی بسیار لازم و ضروری است چرا که با ارائه کارت ویزیت، مشتریان توصیفی دقیق هر چند مختصر از دایره خدمات و امکاناتی که در اختیار آنها قرار می گیرد آگاه می شود. محتوای کارت ویزیت سالن زیبایی و اجزای تشکیل دهنده آن باید جذاب و گیرا باشد و جزئیات طراحی و ویژگی های ظاهری در آن رعایت شود. تصاویر و المان های گرافیکی، رنگ بندی پس زمینه و چیدمان لایه ها باید مرتبط با نوع فعالیت سالن های زیبایی و آرایشگاه های زنانه باشد.

کارت ویزیت موبایل فروشی

افرادی که به دنبال خرید موبایل، تبلت و لوازم جانبی هستند بیشتر به دنبال فروشگاه هایی هستند که بتواند اطلاعات تخصصی و مفید در این زمینه به آنها بدهد، استراتژی این فروشگاه ها ارائه مشاره تخصصی و جلب اعتماد مشتریان است. مدیران این فروشگاه ها با ارائه کارت ویزیت مناسب و با اشتراک گذاشتن راه های ارتباطی به مخاطبان و مشتریان خود خدمات ارائه می کنند.

کارت ویزیت فروشگاه موبایل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای طراحی کارت ویزیت موبایل فروشی جذاب، باید یک سری از نکات خاص طراحی و ویژگی های ظاهری که مختص فروشگاه های موبایل است رعایت شود، طراحان حرفه ای با انتخاب تصاویر جذاب، المان های گرافیکی و ترکیب رنگی خاص متناسب با نوع فعالیت تجاری و خواسته کارفرما طرح کارت ویزیت موبایل را طراحی می کنند. در طراحی این نوع از کارت ها طراحان از تصاویر شاخص برند های معتبر، تصاویر لوازم جانبی و محصولات خاص فروشگاه و لوگوی رنگی جذاب استفاده می کنند.

اگر شما نیز به عنوان مدیر فروشگاه موبایل قصد طراحی یک کارت ویزیت حرفه ای و جذاب برای فروشگاه تان هستید پیشنهاد می کنیم از طرح کارت ویزیت های لایه بازی استفاده کنید که گویای خصوصیات و نوع فعالیت تجاری تان باشد و بتواند با مخاطب شما ارتباط برقرار کند.

16

کارت ویزیت وکالت

طراحی و چاپ کارت ویزیت وکالت یکی از دغدغه های مهم وکلای دادگستری و موسسه های حقوقی است، چرا که اگر طراحی کارت ویزیت به درستی انجام شود تاثیر زیادی بر رشد و روند کسب و کار آنها دارد. طراحی یک کارت ویزیت حرفه ای و مناسب سبب برند شدن نام وکلا خواهد شد.

کارت ویزیت وکالت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

طراحی کارت ویزیت وکالت بر اساس معیار های خاص انجام میگیرد، طراحی کارت ویزیت وکلا بر اساس برندینگ نام وکیل انجام می شود و از تصاویر و المان گرافیکی رسمی، فونت های مناسب و رسمی استفاده می شود و از طیف رنگ های تیره، مشکی و قهوه ای، طیف رنگ های آبی که مناسب پرستیژ و شان وکالت می باشد برای پس زمینه طرح اصلی استفاده می کنند و از تصاویر و وکتور های مرتبط با مفهوم قوانین و عدالت و آرم کانون وکلای دادگستری برای تکمیل شدن طرح کارت ویزیت وکالت استفاده می کنند.

17

کلام آخر

کارت ویزیت ابزار برندینگ و نماینده هویت کسب و کار شماست، توجه به طراحی و چاپ کارت ویزیت موجب پیشرفت تجارت و سطح در آمد شما خواهد بود، بنابراین شایسته توجه و دقت شماست و باید برای تهیه آن از طراحان حرفه ای و سایت های معتبر کمک بگیرید، سایت ترنج گراف یکی از وبسایت هایی است که به کمک طراحان حرفه ای و با تجربه خود سال هاست که در زمینه طراحی کارت ویزیت لایه باز برای مشاغل ایرانی فعالیت می کند.