به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

میزان درد کاشت مو چقدر است؟

افرادی که قصد کاشت مو را دارند، معمولاً زمان زیادی را صرف تحقیق و تماشای ویدیوهای زیادی در مورد کاشت مو قبل از عمل می کنند. حتی اگر آنها ممکن است قادر به تجسم و درک مفاهیم کاشت مو باشند. احساس واقعی انجام عمل تنها زمانی قابل درک است که تجربه شود.دکتر مرجان همتی در این مقاله سعی می کند به یکی از رایج ترین سوالات بسیاری از افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند پاسخ دهد. "آیا عمل کاشت مو دردناک است؟" برای اینکه درک واضحی از کاشت موی بدون درد (کاشت موی بدون درد، کاشت موی بدون سوزن) داشته باشید، اولین چیزی که باید بدانید مناطقی است که در معرض درد قرار خواهند گرفت. این به نوبه خود مستلزم درک اصول اولیه روش کاشت مو است.

بدون درد ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

 از آنجایی که روش FUE اساساً با حداقل مداخله جراحی انجام می شود، راحت ترین روش کاشت مو در نظر گرفته می شود.اما تمام این فرضیه ها به شرطی قابل انجام است که توسط متخصص انجام شود.شاید سخت ترین کار برای انجام عمل پیوند مو به روش fue,پیدا کردن بهترین کلینیک کاشت برای انجام این عمل است.بیشتر زیباجویان از طریق صفحات مجازی کلینیک خود را پیدا می کنند.اما این کافی نیست.باید خیلی از نکات را در نظر داشته باشید.مراقبت های قبل و بعد از عمل باید توسط متخصص انجام شود.کلنیک زیبایی آدینا از معدود مجموعه هایی است که برای همین مراقبت ها خیلی معروف شده.

 

روش های مختلف انجام عمل کاشت FUE

DHI (پیوند مستقیم مو)، فرآیند پیوند پیوندهایی است که بر اساس تکنیک FUE و با استفاده از قلم choi (کاشته کننده) استخراج شده اند. سایر تکنیک های فرعی عبارتند از Robotic FUE، Sapphire FUE، Micro Motor FUE، کاشت مو با تکنیک Percutaneous،

U-Graft FUE و بسیاری از نام های دیگر را می توان اضافه کرد. چند نمونه؛

در میان اصطلاحات مربوط به روش FUE، به احتمال زیاد شما کاشت موی تراشیده نشده، کاشت موی بدون درد و کاشت موی بدون سوزن را بشنوید. اگرچه هر یک از آنها ویژگی های متمایز خود را دارند، این زیرگروه ها همه بر اساس اصول FUE ساخته و توسعه یافته اند. 

هدف اصلی این پیشرفت های فنی، انجام عمل کاشت مو به گونه ای است که کمترین ناراحتی و درد را در بیمار ایجاد کند. در روش کاشت مو FUE، اساساً دو ناحیه وجود دارد که باید بر روی آنها عمل کرد. این مناطق تحت یک فعالیت جراحی جزئی قرار می گیرند.

 فرآیند انجام عمل کاشت به روش FUE

فرآیند برداشت پیوندهای فولیکولی منفرد از ناحیه اهداکننده با کمک میکرو موتورها. ایجاد سایت های گیرنده برای قرار دادن پیوند.هر دو فرآیند نیاز به بیهوشی دارند.همین مورد می تواند وجه تمایز کلینیک ها باشد.این مورد به اندازه ای مهم است که نتایج تا 40 درصد متفاوت است.

فرآیند انجام برداشت 

این فرآیند شامل استخراج واحدهای فولیکولی با کمک میکرو موتور و نوک میکرو پانچ است. فرآیند جداسازی گرافت ها از بافت دهنده اطراف به طور طبیعی با استفاده از یک پانچ تیز متصل به دستگاه موتوردار انجام می شود. به همین دلیل فرآیند استخراج نیاز به بی حسی موضعی دارد.

علاوه بر بیهوشی برای بیمار، عنصر دیگری که باعث افزایش سطح راحتی در حین عمل کاشت مو می شود، به حداقل رساندن سرعت چرخش پانچ ها و مهمتر از آن، استفاده از پانچ های تیز ساخته شده از فولاد جراحی است.

 شاخصه ی  یک کلینیک کاشت مو با کیفیت، کیفیت موجود در تجهیزات مورد استفاده است. متأسفانه، درک این موضوع در طول عملیات ممکن است چندان آسان نباشد. با این حال، می توانید کیفیت کلینیک را در مرحله بعد از عمل ارزیابی کنید.

فرآیند انجام پیوند

قبل از قرار دادن پیوند، برش هایی باید در محل گیرنده ایجاد شود. این مرحله شامل دو اصل اساسی است. اولین مورد این است؛ ساختن مکان‌های گیرنده قبل از برداشت اهداکننده مورد دوم این است؛ بارگذاری پیوند در قسمت جلویی سوزن قلم چوی، با استفاده از این سوزن برای ایجاد محل گیرنده و کاشت پیوند به طور همزمان. روش DHI نیاز به استفاده از سوزن های فولادی دارد. بار دیگر، کیفیت گرید فولادی (سوزن) با کیفیت کلینیک یا اهمیتی که به کار انجام شده داده می شود، نسبت مستقیم دارد.

 با این حال، در روش‌های مشتق‌شده از تکنیک کلاسیک FUE، جایی که محل‌های گیرنده قبل از استخراج پیوند ایجاد می‌شوند، می‌توان به جای استفاده از تیغه‌های فولادی، برش‌هایی با تیغه‌های یاقوت کبود ایجاد کرد.این به نوبه خود باعث راحتی بیمار در طول دوره پس از عمل می شود. دلیل اصلی این است که تیغه های یاقوت کبود در مقایسه با تیغه های فولادی سطح صاف تری دارند و این امر خطر عوارضی مانند آسیب پوست یا بافت را کاهش می دهد.

.منبع اصلی این خبر سایت تخصصی مجموعه زیبایی آدینا در تهران می باشد