به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

به نقل و قول از نمناک: آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه محسوب می‌شود. دیواره‌های آشپزخانه همیشه با آب و رطوبت در تماس است. و به علت آشپزی با مواد های روغن خوراکی و... امکان کثیف شدن سریع دیواره های اطراف، وجود دارد، این موارد؛ در طولانی مدت به رنگ دیواره‌‌ها آسیب زده و اگر به این مورد، رسیدگی نشود، امکان دارد در بعضی مواقع، خسارت های پرهزینه‌ای را شامل شود.

14

رنگ مناسب برای دیوار های آشپز خانه

همانطور که گفتیم؛ رنگی که مناسب دیواره های آشپزخانه باشد، باید در مقابل انواع آلودگی‌‌ها، رطوبت، آب و... مقاوم باشد. رنگ مخصوصی که در این باره مخصوص دیواره‌های آشپز‌خانه باشد؛ طبق گفته شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند، رنگ نانو است.

رنگ نانو

رنگ نانو یکی از جدید‌ترین و بهترین نوع رنگ برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است. رنگ نانو دارای موادی به اندازه نانو متری است که باعث می‌شود سطح مورد نظر کاملا آبگریز شود.

بنا به گفته بعضی از فروشنده‌ها مواد نانویی که داخل رنگ‌های نما وجود دارد به سطح رنگ نفوذ کرده و باعث می‌شود که هرگونه رطوبت و آب به سطح داخل رنگ نفوذ نکند و به شکل آبگریزی، خود تمیز شونده شود. یعنی توسط این رنگ می‌توانید آلودگی‌های موجود، بر دیواره‌های آشپزخانه را، با یک شستشوی ساده و راحت، سطح مورد نظر را کاملا تمیز کنید.

ویژگی رنگ نانو

رنگ نانو، مناسب و مخصوص نمای داخلی و بیرونی یک ساختمان است که با قابلیت آبگریزی که دارد، یکی از شناخته شده‌ترین؛ از نظر کیفیت و مقاومت، در برابر رنگ‌های دیگر نما است.

  • ترتیب مدت زمان ماندگاری رنگ نمای نانو نسبت به سایر رنگ ها، از قدرت و ماندگاری بالا‌تری برخورد دار است.
  • امکان نقاشی بهتر با رنگ نمای نانو، در داخل و خارج ساختمان نسبت به رنگ معمولی
  • از بین نرفتن پوشش رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر
  • چسبندگی بالا رنگ نانو به سطوح مورد نظر
  • رنگ نانو نما، دارای بافت آبگریز
  • عدم ایجاد پوسته 

 

15

 

انواع رنگ نانو نما ساختمان

 

 رنگ ساختمانی نانو: این رنگ دارای مقاومت بالایی است و به مرور زمان کیفیت خود را از دست نمی‌دهد. رنگ نانو ساختمان با داشتن قابلیت عایق بودن، علاوه بر رنگ آمیزی سطوح، آن را کاملا عایق می‌کند و هزینه های ساختمان را کاهش می دهد.

 رنگ استخری نانو: رنگ‌های استخری نانو مزیت و ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارند. رنگ نانو استخری دارای مقاومت سایشی بالا در برابر ضربه و همچنین مقاومت در برابر کلر و سولفات‌ها دارد.

رنگ عایق رطوبتی: از مزایا مهم رنگ عایق رطوبتی نانو، داشتن خاصیت کشسانی بالای این رنگ است. رنگ نانو با داشتن خاصیت کشسانی بالا به مرور دچار ترک های ریز نمی‌شود.

رنگ عایق حرارتی:  با داشتن خاصیت  عایق در برابر حرارت و جلوگیری از اتلاف انرژی و تحمل دمای بالا روی سطوح قابل اجرا است. این رنگ با عدم انتقال حرارت تا ۲۰ درجه سانتی گراد و همچنین ایجاد یک لایه عایق به تعادل دمای محیط و داخل سازه کمک می کند.

پرایمر ضد آب نانو:  این پوشش باعث افزایش پوشش دهی رنگ نانو و همچنین و کاهش مصرف رنگ می‌شود.

 

چگونه رنگ نانو مناسب دیواره های آشپزخانه را پیدا کنیم؟

درباره پیدا کردن رنگ نانو اصلی، برای نقاشی دیواره آشپزخانه خود، کاملا دقت داشته باشید، که این رنگ را با کیفیت اصلی آن خریداری کنید. یک سری عوامل وجود دارد که می‌تواند، در خرید رنگ نانو نمای اصلی با قیمت مناسب، به شما کمک کند.

  • اول) سعی کنید که همیشه این نوع محصولات را از شرکت یا مغازه‌ای تهیه کنید که آدرس و جایگاه آن‌ها کاملا مشخص باشد.
  • دوم) شما می‌توانید از فروشنده رنگ نانو درخواست نمونه محصول یا تست محصول را بدهید.
  • سوم) برای اطمینان بیش‌تر می‌توانید، از فروشنده مورد نظر، درخواست گواهی نامه‌های معتبر مثل، گواهی تاییدیه نانو را بدهید.

این موارد برای اطمینان بیش‌تر از فروشنده‌هایی است که هیچ گونه شناختی بر روی آن‌ها ندارید. بعد‌ها که شما به مشتری ثابت آن فروشنده تبدیل شوید، با خیال راحت می‌توانید رنگ نانو نما را با کیفیت و ماندگاری بالا، از جایی که قبلا خریداری کرده ایدو اطمینان حاصل کرده اید، هر دفعه، تهیه کنید.

« برای این که بتوانید، توجه مخاطبین خود را به رنگ آمیزی یک ساختمان جلب کنید: استفاده از رنگی که، آب و رطوبت به داخل رنگ نفوذ نکند، بعد یک سال ترک نخورد، کیفیت و کشسانی رنگ به راحتی عوض نشود و همچنین به عنوان یک عایق محافظتی برای نمای ساختمان عمل کند را، لازم دارید. رنگ نانو تمام این قابلیت هارا دارا است. افرادی که از رنگ نانو نما استفاده می‌کنند، به مراتب یک پله بالا تر از افرادی هستند که از رنگ های معمولی استفاده می‌کنند. رنگ نانو نمای ساختمان، یک پدیده جدید است که به واسطه فناوری نانو برای رنگ آمیزی نما و بخش های گوناگون یک ساختمان استفاده می‌شود. با توجه به شرایط اقتصادی قدرت خرید برای هزینه کردن یک پوشش محافظتی و آبگریزی یک ساختمان بین افراد، پایین آماده است، اما افرادی که در این حوزه علاقه مند به فناوری های جدید هستند، قیمت محصولات رنگ نانو مخصوص نمای ساختمان را یک هزینه به‌صرفه در نظر می‌گیرند.»

 

خرید رنگ نانو مناسب دیواره آشپزخانه

 

باتوجه به فروشنده های زیاد رنگ نانو، ما نمی‌توانیم به شما بگوییم که بهترین رنگ نانو مورد نظر خود را از کدام شرکت پیدا کنید، اما با کمی تحقیق و سرچ، مطمئنا؛ با توجه به مطالب فوق می‌توانید رنگ نانو نمای مورد نظر خود را پیدا کنید. شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت دارند، یکی از این شرکت‌‌ها؛ شرکت نانو پارس گرجی است، که با توجه به گفته این شرکت، 15 سال سابقه در اجرا و ارائه انواع محصولات نانو نمای ساختمانی و رنگ نانو نما فعالیت دارد.

جمع بندی

مطالب قوق به نقل و قول از نمناک: به تصمیم گیری شما در رابطه با تهیه خرید رنگ نانو نمای مورد نظر شما، کمک خواهد کرد. اگر شما تجربه خرید رنگ نانو نما را داشته اید می‌توانید تجربه خود را در قسمت نظرات همین صفحه؛ برای افرادی که قصد خرید رنگ آبگریز نما را دارند بازگو کنید.

منبع: مجله اینترنتی نمناک