به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

شرکت فن گستر پویا ارائه دهنده انواع خطوط برش ورق، تجهیزات نفت و پالایش، اتوماسیون برشکاری و پرسکاری است. این مجموعه علاوه بر دستگاه های صنعتی در زمینه فروش انواع فیدر و ارائه لیست قیمت آن نیز خدمات ارائه می دهد. در اینجا قصد داریم با انواع فیدر به طور کامل آشنا شویم. برای آشنایی با این دستگاه با ما همراه باشید.

 

فیدر

فیدر چیست؟ فیدر به عنوان یک فراهم کننده پاور تغذیه عمل می کند. این دستگاه در ابزار و تجهیزات سنگ شکن برای تامین انرژی استفاده می شود. به عبارت دیگر این دستگاه سبب می شود که تغذیه ابزارها و دستگاه های سنگین سنگ شکن آسان گردد. این دستگاه علاوه بر ماشین های سنگ شکن در دامداری ها، معادن، جایگاه های تولید شن و ماسه نیز استفاده می شود.

وجود دستگاه فیدر در تسریع کار بسیار مفید است. به نحوی که نبود آن سبب مختل شدن کار نیز می شود. قابل توجه است وجود این دستگاه، جریانات نامنظم برق را به حداقل می رساند. در نتیجه می توان از ماشین‌آلات با عمر مفید بیشتری استفاده کرد. این دستگاه در سایزهای متنوعی طراحی و ساخته می شود. اما در حالت عادی سایز دهانه خروجی این دستگاه از ۸۰ سانت شروع می شود و تا ۱۲۰ ادامه دارد.

15

انواع فیدر

فیدر دستگاهی است که در انواع مختلفی ساخته می شود. برخی از انواع فیدر سنگ شکن شامل موارد زیر می شود:

●فیدر گریزلی

فیدر گریزلی در دستگاه های سنگ شکن استفاده می شود و به دلیل وجود میله های زاویه دار این دستگاه نام گریزلی را بر روی آن گذاشته اند. این میله ها در آخر این دستگاه نصب شده است و وظیفه جدا کردن مواد را بر عهده دارد. این دستگاه بیش از یک موتور لرزنده دارد. نحوه عمل ویبره ای این دستگاه بدین گونه است که مواد از قسمت بالای دستگاه که سیلو نام دارد روی میله ها ریخته می شود. در این دستگاه تسمه ای برای جابه‌جایی مواد وجود ندارد با لرزشی که این دستگاه دارد مواد به سمت سنگ شکن حرکت می کنند. از ویژگی های این دستگاه می توان به جا به جایی آسان از میله به سنگ شکن و امکان جدا کردن مواد در سه اندازه ریز، متوسط و درشت اشاره کرد.

●فیدر شاتونی

فیدر شاتونی در کارگاه های تولید شیشه و معدن های زغال سنگ استفاده می‌شود. همچنین به دلیل امتیاز حرکت از مبدا به مقصد و بازگشت دوباره به مبدا به اسم شاتونی شناخته شده است. فیدر شاتونی از سیستم نصب بسیار ساده ای برخوردار است. سیلوی تعبیه شده در این دستگاه نسبت به بقیه سیلوها بزرگ تر است. نحوه عمل این دستگاه به این گونه است که مواد بر روی سینی که حالت شیب دار است ریخته می شود و روانه سنگ شکن می شود. قابلیت رفت و برگشت سینی این دستگاه به دلیل نیروی شاتونی است. از ویژگی های این نوع دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مواد به سرعت به داخل سنگ شکن ریخته می شود.
  • هزینه و مخارج این دستگاه بسیار پایین است.
  • عمر مفید این دستگاه نسبت به انواع فیدرها بیشتر است.

16

فیدر لرزان

دستگاه فیدر لرزان گریزلی یا دستگاه لرزان بیشتر در کارگاه شن و ماسه، بازیافت ضایعات و معادن استفاده می شود. از مزایای دستگاه لرزان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به دلیل لرزانده بودن دستگاه، مواد ریز و درشت به آسانی از یکدیگر جدا می شود.
  • وجود ویبره سبب کاهش فرسایش دستگاه سنگ شکن می شود.

فیدر سیلودار

فیدر سیلودار مابین دستگاه سنگ شکن و سیلوی بزرگی قرار گرفته است. سیلو به این دستگاه متصل شده است. مواد برای خرد شدن و رسیدن به اندازه مورد نظر از سیلوی متصل به فیدر خارج می شود. سپس این مواد وارد دستگاه سنگ شکن می شود.

دستگاه فیدر زنجیری

در این مدل از دستگاه فیدر، قطعه به حرکت درآوردن مواد از فلز ساخته شده است. دستگاه زنجیری نسبت به انواع دیگر خود از همه سنگین تر است و دارای سیستمی متفاوت است. در ابتدای دستگاه، قیفی تعبیه شده است. مواد ابتدا از طریق قیف وارد دستگاه می شود. سپس این مواد به کمک زنجیره های این دستگاه به طرف جلو به حرکت در می آیند. زنجیره به وسیله دو قطعه به نام درام حرکت می کند.

مجموعه فن گستر پویا مجموعه ای معتبر و شناخته شده در سراسر کشور است که انواع متنوعی از دستگاه فیدر را با قیمت های مقرون به صرفه به مشتریان خود در اقصی نقاط کشور عرضه می کند. در صورتی که قصد خرید هر یک از انواع فیدر را دارید می توانید با اطمینان خاطر از این مجموعه خرید کنید.