به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

بازاریابی اینترنتی یکی از روش های بازاریابی است که با گسترش اینترنت مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته است؛ بازاریابی آنلاین پتانسیل بالایی در جذب مشتری و افزایش فروش دارد؛ چرا که می توانیم با افرادی بیشتر از روش بازاریابی سنتی در ارتباط باشیم و طبیعتا افراد بیشتری را به مشتری خود تبدیل کنیم؛ ما در این مقاله تلاش می کنیم انواع بازاریابی اینترنتی را برشمریم و شما را با اینترنت مارکتینگ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی آنلاین چیست؟

قبل از اینکه نحوه بازاریابی اینترنتی را شرح دهیم، بهتر استدر همین ابتدا به شما بگوییم اصلا بازاریابی اینترنتی چیست؟ و چه دلیلی دارد از روش سنتی به سمت این نوع بازاریابی حرکت کنیم؟

به صورت کلی، تعریف بازاریابی اینترنتی به این شرح است:

استفاده از ابزارها و کانال های مختلف در بستر اینترنت، به منظور افزایش فروش و آگاهی از برند.

امروزه تعداد زیادی از کاربران، بیشتر وقت خود را در فضای مجازی خصوصا شبکه های اجتماعی و وب سایت ها می گذرانند و اگر نیازی پیدا کنند، قبل از اینکه به صورت حضوری به دنبال رفع نیازشان بروند، به راحتی با وصل شدن به اینترنت و جستجوی محصول مورد نظرشان (خدمات و یا هر نیاز دیگری) به دنبال یافتن و به دست آوردن آن هستند؛ با توجه به حجم زیاد کاربران در اینترنت، بهتر است ما برای ارائه خدمات و محصولات خودمان، این طیف گسترده را مورد هدف خود قرار دهیم و کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنیم؛ احتمالا تا اینجا به اهمیت موضوع پی برده اید. در ادامه مقاله بازاریابی اینترنتی، به سراغ انواعروش های بازاریابی اینترنتی می رویم و موارد مهم آن را به شما معرفی می کنیم.

راههای بازاریابی اینترنتی

ما در بازاریابی اینترنتی انواع روش ها را در اختیار داریم و با توجه به شرایط مان، می توانیم یک یا چند مورد مناسب برای کسب و کارمان را انتخاب کنیم؛ در بازاریابی آنلاین ما توانایی این را داریم که کانال های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم و به این نتیجه برسیم که کدام کانال، برای ما بازدهی بیشتری را به همراه داشته است؛ ما در آنلاین مارکتینگبه عنوان صاحب کسب و کار، دسترسی سریع و راحتی به مشتری داریم و در مقابل مشتریان هم دسترسی راحت تری به محصول و خدمات مورد نیازشان دارند؛ در این شیوه از بازاریابی ما می توانیم دقیق تر مشتریان خود را مورد هدف قرار دهیم؛ مزایای این نوع بازاریابی بیشتر از این چند مورد است که ما به همین موارد اکتفا می کنیم؛ اگر برای بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود نیاز به مشاوره داشتید، می توانید از آقای محرابی در این زمینه مشاوره بگیرید.

5

بازاریابی اینترنتی با موتورهای جستجوگر (SEM)

بخش قابل توجهی از ترافیکی که به سمت وب سایت ما هدایت می شود می تواند از طریق موتورهای جستجو باشد؛ ما از طریق سئو می توانیم ترافیک طبیعی را به وب سایت مان جذب کنیم که یک فرایند بلند مدت ولی پایدار است؛ علاوه بر سئو می توانیم از طریق سرویس های تبلیغاتی موتورهای جستوگر مثل Google Adwords با پرداخت یک مبلغ به ازای هر کلیک، در صفحه نتایج قرار گیریم.

آنلاین مارکتینگ از طریق شبکه های اجتماعی

در این نوع بازاریابی ما علاوه بر بحث فروش، می توانیم برندمان را به کاربران زیادی معرفی کنیم و همچنین اعتماد کاربران را به دست آوریم تا در آینده به مشتریان مان تبدیل شوند؛ اعتماد سازی و آگاهی از برند یکی از عوامل مهم در فروش می باشد که به راحتی به دست نمی آید؛ پس اگر می خواهید برندینگ خود را تقویت کنید و اعتمادسازی کنید، لازم است در شبکه های اجتماعی به صورت مستمر فعالیت داشته باشید.

بازاریابی محتوایی

ما در این نوع از بازاریابی به دنبال این هستیم تا با انتشار مطالب سرگرم کننده، آموزشی و... کاربران را جذب کنیم. در بازاریابی محتوایی ما نباید هیچ فشاری به کاربر برای خرید وارد کنیم و طرفا باید با دادن اطلاعات و راهنمایی های لازم، کاربران را جذب و آنها را به مشتری خود تبدیل کنیم. به عنوان مثال می توانیم مقاله ای در مورد بهترین لپ تاپ ها ارائه دهیم و در آن مقاله، محصولات خودمان را به کاربران معرفی کنیم؛ در اینجا هیچ اصراری به خرید از طرف ما صورت نگرفته است و برای کاربر ارزش آفرینی هم کرده ایم و با دادن اطلاعات درست برای انتخاب بهترین لپ تاپ کمک کرده ایم.

6

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از ارزان ترین و بهترین روش های بازاریابی اینترنتی است که از طریق ایمیل با ارسال پیغام به مخاطبان هدف خودو با هدف جذب مشتری و یا ارتباط با مشتریان قدیمی انجام می شود. تبلیغات ارزان به معنی کم تاثیر بودن آن نیست و گاهی با ایمیل مارکتینگ به نتایجی قابل قبولی می رسیم که نشان از قدرت این روش بازاریابی است. با ایمیل مارکتینگ می توانیم برند خود را به دیگران معرفی کنیم؛ کاربران را به خرید ترغیب کنیم؛ مشتریان قدیمی را حفظ کنیم و سایر مواردی که این روش پتانسیل آن را دارد.

7

سایر روش های بازاریابی اینترنتی:

  • اینفلوئنسر مارکتینگ
  • بازاریابی ویدئویی
  • بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش
  • بازاریابی ویروسی
  • اپلیکیشن های موبایلی
  • پادکست
  • و...

 

در این مقاله به سوال " آنلاین مارکتینگ چیست" پاسخ دادیم وبهترین روش های بازاریابی اینترنتی را معرفی کردیم. ما در این مقاله صرفا روش های مختلف را ذکر کرده ایم و هرکدام از انواع روش های بازاریابی نیازمند آموزش های تخصصی است. امیدواریم در پایان این مقاله شناخت بیشتری از بازاریابی اینترنتی پیدا کرده باشید.