به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

سوربیتول چیست؟

سوربیتول یک الکل قند است که در مراقبت از پوست به عنوان یک عامل آبرسان و مرطوب کننده استفاده می شود. سوربیتول همچنین به عنوان یک غلیظ کننده عمل می کند و بافت فرمولاسیون را بهبود می بخشد. سوربیتول همچنین به عنوان یک ماده پربیوتیک عمل می کند و به تغذیه باکتری های طبیعی روی پوست کمک می کند. پوست دارای یک میکروبیوم طبیعی است که به محافظت از پوست در برابر باکتری های مضر و عفونت کمک می کند. هنگامی که تعادل میکروبیوم تحت تأثیر شستشوی بیش از حد، محصولات قدرتمند یا بیماری قرار می گیرد، با ضعیف شدن سد پوستی و کاهش انعطاف پذیری در برابر عفونت مرتبط است.

 

سوربیتول برای پوست شما چه می کند؟

سوربیتول مزایای گوناگونی دارد که بصورت زیر است.

مرطوب کننده

سوربیتول همچنین به عنوان یک مرطوب کننده یا مرطوب کننده در فرمولاسیون های مراقبت از پوست استفاده می شود. مرطوب کننده یک ماده جذب کننده آب است که آب را به داخل پوست می کشد و آن را مرطوب و ابرسان می کند. سوربیتول به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی، یک ماده مفید برای کسانی است که پوست کم آب دارند.

برای خرید سیترات سدیم به بازارگانی پارسیان شیمی طهران مراجعه کنید 

ضد پیری

سوربیتول همچنین ممکن است برای پیری پوست مفید باشد. با افزایش سن، پوست ما به آرامی توانایی حفظ آبرسانی مبتنی بر آب را از دست می دهد. چند لایه بالایی پوست حاوی مرطوب کننده های طبیعی یا عوامل مرطوب کننده طبیعی است. NMF آب را در داخل سلول های پوست جذب و حفظ می کند تا به هیدراته نگه داشتن پوست کمک کند. به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری، کاهش قابل توجهی در مقدار NMF موجود در پوست وجود دارد که منجر به خشکی و در نهایت به تشکیل چین و چروک می شود. بنابراین، استفاده از محصولات حاوی مرطوب کننده های مرطوب کننده می تواند پوست را هیدراته نگه دارد در حالی که برای کاهش علائم پیری کار می کند.

بافت لوازم ارایشی

یکی دیگر از عملکردهای سوربیتول در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست به عنوان یک عامل غلیظ کننده. ضخیم کننده ها بخش مهمی از فرمولاسیون هستند زیرا کمک می کنند تا محصول صاف و یکنواخت در سراسر پوست اعمال شود. کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مواد اصلی محصول شما در جایی که باید کار کنند پخش می شوند. ضخیم کننده ها همچنین به بهبود احساس محصول کمک می کنند. این ویژگی بیشتر یک اثر حسی است اما باعث می شود محصول احساس خوبی روی پوست داشته باشد.

میکروبیوم

ممکن است با اصطلاح میکروبیوم در رابطه با سلامت روده آشنا باشید. میکروبیوم در واقع به تعادل باکتری های خوب طبیعی اشاره دارد که می تواند روی پوست نیز یافت شود. میکروبیوم برای سلامت پوست مهم است و از پوست در برابر از دست دادن آب، آسیب و عفونت محافظت می کند. میکروبیوم طبیعی پوست می تواند در اثر شستشوی بیش از حد، استفاده از محصولات ضدعفونی کننده و فرمولاسیون های خشن آسیب ببیند. یکی از راه‌های کمک به سلامت میکروبیوم پوست، تغذیه باکتری‌های خوب روی پوست است. اینجاست که سوربیتول وارد می شود، سوربیتول می تواند به عنوان یک پری بیوتیک عمل کند، باکتری های روی پوست را حفظ کرده و تعادل را حفظ کند.

در مورد استفاده از سوربیتول چه باید بدانید؟

یک مشکل در مورد مرطوب کننده ها مانند سوربیتول وجود دارد، آنها باید با مواد مسدود کننده فرموله شوند. مواد انسدادی موادی هستند که به تشکیل یک سد محافظ روی پوست کمک می کنند. در هنگام فرمولاسیون با مرطوب کننده ها مهم است زیرا بدون آن مانعی که رطوبت آب را حفظ می کند در هوا از بین می رود. در محیط‌های خشک بسیار مهم است، زیرا اگر رطوبت در هوای اطراف وجود نداشته باشد، مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند رطوبت بیش از حد را از لایه‌های زیرین پوست بیرون بکشند و پوست خشک به نظر برسد. هنگام جستجوی محصولات حاوی سوربیتول، این را در نظر داشته باشید.

برای خرید اسید سیتریک به بازارگانی پارسیان شیمی طهران مراجعه کنید 

کاربردهای دیگر سوربیتول چیست؟

سوربیتول در درجه اول به عنوان یک جایگزین قند عمل می کند. حدود 60 درصد به شیرینی ساکارز یا شکر است. سوربیتول را می‌توانید در غذاهای رژیمی، شربت‌های سرفه، نعناع، ​​آدامس‌های بدون قند، دهان‌شویه و خمیردندان پیدا کنید. شیرینی سوربیتول باعث می شود این ماده برای محصولات لب مانند برق لب و بالم لب نیز مفید باشد.

آیا سوربیتول بی خطر است؟

سوربیتول به مدت پنجاه سال به عنوان یک ماده ایمن در صنایع آرایشی و بهداشتی و غذایی استفاده می شود. سازمان غذا و داروی ایالات متحده سوربیتول را در لیست مواد غذایی مستقیم که به عنوان عمومی شناخته شده به عنوان ایمن (GRAS) تایید شده است، گنجانده است.

سوربیتول همچنین به عنوان یک ماده ایمن برای فرمولاسیون های مراقبت از پوست و آرایشی شناخته شده است. سوربیتول باعث تحریک یا بدتر شدن حساسیت نمی شود و هیچ گونه مسمومیت ایجاد نمی کند.