به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

کلینیک دندان پزشکی

وجود یک مشکل در دندان به معنای مراجعه سریع به کلینیک دندانپزشکی است هرگز مشکل‌های دندان خود را نادیده نگیرید، نادیده گرفتن باعث پیشرفته‌تر شدن آن می‌شود، از طرفی شما باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید تا از هر گونه مشکل در آینده پیشگیری کنید.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از دیرباز به عنوان درمان انتخابی برای دندان‌های از دست رفته شناخته شده‌اند. زیرا ایمپلنت‌های دندانی راه‌حلی طولانی‌مدت، دائمی و ثابت برای دندان‌های از دست رفته هستند، ایمپلنت‌ها می‌توانند دندان‌های از دست رفته را به‌طور مستقل از یکدیگر جایگزین و بازیابی کنند.

 ایمپلنت ارزان

یکی از سوالات رایج و پیگیری افراد قیمت ایمپلنت ارزان دندان است. بسیاری از افراد امروزه به جای استفاده از پروتز از ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند. در این روش پایه‌های پیچی و فلزی جایگزین ریشه دندان می‌شوند. افرادی که به خاطر پوسیدگی دندان یا هر علت دیگری دندان خود را از دست داده‌اند با این روش می‌توانند زیبایی خود را باز گردانند. قیمت ایمپلنت با توجه به فاکتور‌های بسیاری که در بالا ذکر شد متنوع است برای اطلاع از قیمت و مشاوره در کلینیک دندانپزشکی آلما با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

02166916624 - 09059471060

ساختار ایمپلنت دندان و نحوه کار آنها

بدنه ایمپلنت دندانی از سه قطعه تشکیل شده است که عملکردهای مختلفی را انجام می‌دهند:

ایمپلنت (یا پیچ) به عنوان ریشه مصنوعی دندان عمل می‌کند.

اباتمنت محل اتصال بین پیچ ایمپلنت و روکش است.

تاج دندان که در بالای اباتمنت قرار دارد. آنها با شکل و ظاهر دندان‌های طبیعی شما مطابقت دارند.

 

انواع ایمپلنت دندان

اساسا دو نوع مختلف ایمپلنت دندان وجود دارد: ایمپلنت‌های ‌اندوستال و ایمپلنت‌های زیر پریوستال. ایمپلنت‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند در یک روش تکمیل شوند. اما، برخی دیگر ممکن است چندین روش را برای تکمیل انجام دهند.

ایمپلنت ساب پریوستئال

ایمپلنت ساب پریوستئال به جای جوش خوردن در استخوان فک، مانند ایمپلنت‌های‌اندوستئال، روی استخوان فک ثابت می‌شود. ایمپلنت ساب پریوستئال بیشترین ارتباط را با ایمپلنت‌های تک مرحله ای دارد زیرا تکیه گاه ایمپلنت دندانی در معرض دید قرار می‌گیرد. این بدان معناست که برای چسباندن دندان مصنوعی نیازی به جراحی دوم نیست.

ایمپلنت‌های ساب پریوستال بیشتر برای افرادی با استخوان‌های کم عمق که قادر به حمایت از ایمپلنت نیستند استفاده می‌شود. ایمپلنت‌های زیر پریوستال معمولا کمتر تهاجمی هستند و خطر بسیار کمتری نسبت به ایمپلنت‌اندوستال دارند. این آنها را برای کسانی که مایل به انجام یک روش جراحی تهاجمی‌تر نیستند عالی می‌کند.

 

 

ایمپلنت‌های‌اندوستال

ایمپلنت‌های‌اندوستئال در استخوان فک ذوب می‌شوند، در حالی که ایمپلنت‌های ساب پریوستال به سادگی روی استخوان فک ثابت می‌شوند. پس از آن، ایمپلنت‌اندوستئال اغلب ایمن‌تر است و بیشتر از ایمپلنت ساب پریوستال دوام می‌آورد. اما، این روش ممکن است تهاجمی‌تر باشد.

ایمپلنت‌های‌اندوستال معمولاً نیاز به یک روش کاشت دو مرحله ای دارند. اولین جراحی پیوند ایمپلنت - که ساختاری پیچ مانند است - به استخوان فک است. پس از اینکه ایمپلنت با استخوان فک با موفقیت آمیخت، یک روش دوم برای نمایان شدن اباتمنت و چسباندن دندان مصنوعی مورد نیاز است. ایمپلنت‌های‌اندوستال معمولاً نیاز دارند که بیمار از سلامت کلی خوبی برخوردار باشد.

ایمپلنت‌های یک مرحله ای

ایمپلنت یک مرحله ای یک روش کاشت دندان است که تنها به یک عمل جراحی نیاز دارد. ایمپلنت یک مرحله ای معمولاً شامل کاشت ایمپلنت طولانی تری است و معمولاً گزینه ای برای ایمپلنت‌های ساب پریوستال بیشتر از ایمپلنت‌های‌اندوستال است.

ایمپلنت یک مرحله ای شامل باز گذاشتن انتهای ایمپلنت است. این بدان معنی است که اباتمنت و دندان مصنوعی را می‌توان بدون نیاز به جراحی دوم برای رفتن به لثه و نمایاندن ایمپلنت قرار داد.

ایمپلنت دو مرحله ای

یک ایمپلنت دو مرحله ای که اغلب با ایمپلنت‌های‌اندوستال مورد نیاز است به دو روش جراحی جداگانه برای تکمیل کل پروسه نیاز دارد.

اولین روش برای اتصال ایمپلنت به استخوان فک مورد نیاز است. پس از اتمام دوره بهبودی، مرحله دوم به منظور نمایان شدن انتهای ایمپلنت و چسباندن اباتمنت و دندان مصنوعی انجام می‌شود.

 

 

انتخاب بین انواع مختلف ایمپلنت دندان می‌تواند برای بسیاری گیج کننده باشد. اگر انواع مختلفی از ایمپلنت‌های دندانی را در نظر می‌گیرید، همین امروز با متخصصان ما در کلینیک آلما تماس بگیرید

مزایای ایمپلنت دندان

  • افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

  • ایمپلنت یک راه حل ثابت و طولانی مدت برای دندان‌های از دست رفته است

  • پروتزهای مصنوعی خود را برای همیشه دور بیندازید!

  • یا پروتزهای مصنوعی خود را محکم در جای خود محکم کنید تا جلوی حرکت آنها را بگیرید

  • ساختار استخوان را حفظ می‌کند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر دارد

  • بخورید، بجوید، لبخند بزنید و دوباره با اطمینان بخندید

  • زندگی اجتماعی خود را دوباره به دست آورید

تا اینجا ما سعی کردیم اطلاعات مناسبی را در مورد ایمپلنت دندان در اختیار شما قرار دهیم. در حال حاضر کلینیک‌های مختلفی ایمپلنت دندان انجام می‌دهند پیشنهاد ما به شما کلینیک آلما است در این کلینیک شما می‌توانید انواع خدمات دندانپزشکی خود را با قیمت مناسب انجام دهید.

جهت ارتباط با متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی آلما با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

02166916624 - 09059471060

سوالات متداول

آیا ایمپلنت دندان دردناک است؟

به احتمال زیاد پس از جراحی درد جزئی را تجربه خواهید کرد، اما مسکن‌های بدون نسخه می‌توانند به کاهش ناراحتی کمک کنند.

درد باید بعد از حدود یک هفته کاهش یابد. با این حال، ایمپلنت ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.

آیا ایمپلنت دندان ایمن است؟

دندانپزشکی ایمپلنت بیش از 50 سال است که انجام می‌شود.

ایمپلنت‌های دندانی زمانی که به درستی و توسط متخصصان مناسب (مثلاً پریودنتیست‌ها و جراحان دهان) انجام شوند، یک گزینه ایمن و موفق برای جایگزینی دندان هستند. اکثر افرادی که ایمپلنت انجام می‌دهند هیچ مشکلی را تجربه نمی کنند و این روش‌ها دارای درصد موفقیت بالایی هستند.

ماندگاری ایمپلنت‌های دندانی چقدر است؟

اگر از دندان جایگزین خود مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید، ممکن است بین 15 تا 25 سال و گاهی بیشتر طول بکشد. برخی از افراد به دلیل نگرانی‌های زیبایی، ایمپلنت‌های خود را زودتر تعویض می‌کنند.

شکست ایمپلنت دندان چقدر شایع است؟

تخمین زده می‌شود که حدود 5 تا 10 درصد از ایمپلنت‌های دندانی با شکست مواجه می‌شوند.

دلایلی ایمپلنت ناموفق چیست؟

شایع‌ترین دلیل شکست و ناموفق بودن ایمپلنت، یکپارچگی استخوانی ناموفق است (به این معنی که ایمپلنت به درستی با استخوان فک شما متصل نشده است). علل دیگر عبارتند از واکنش‌های آلرژیک، آسیب بافتی، عفونت، مشکلات سینوسی، سیگار کشیدن و پس زدن بدن، علائم دیگر می‌تواند شامل شل شدن یا جابجایی ایمپلنت، لثه‌های متورم، فرورفتگی لثه در اطراف ترمیم، درد شدید در نزدیکی ایمپلنت و مشکل در جویدن باشد.

در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی ایمپلنت دندان و انواع آن بپردازیم بهتر است برای اطلاعات بیشتر با متخصص دندانپزشک خود یا کلینیک دندانپزشکی معتبر مشورت نمایید، پیشنهاد ما به شما کلینیک دندانپزشکی آلما با کادر مجرب و پوشش بیمه‌ای گسترده می باشد.شماره تماس: 02166916624

 

برچسب ها : کلینیک دندانپزشکی آلما,قیمت ایمپلنت دندان,قیمت کشیدن دندان,مزایای ایمپلنت,انواع ایمپلنت,ایمپلنت ارزان,قیمت پروتز دندان,جراحی لثه