به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

 

برای سالیان متمادی، چوب اولویت ایده آل در ساخت و ساز بوده است. پس از سنگ، چوب مصالح ساختمانی محبوبی است که برای ساخت سازه‌های متعدد استفاده می‌شود. استفاده از چوب، تاریخچه‌ای غنی دارد و آن را به یکی از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی حتی امروزه تبدیل کرده است. ساخت سازه با چوب مزایای بی‌شماری دارد. بسیاری از مردم از سقف‌های چوبی برای دکوراسیون فضای منزل خود استفاده می‌کنند.

آیا شما نیز با کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون آشنایی دارید؟! اگر هنوز به طور دقیق با این محصول آشنا نیستید بهتر است این مطلب را دنبال کنید. تایل چوبی در ابعاد و اندازه‌های کوچکی ساخته می‌شود. در صورت تمایل به استفاده از تایل چوبی، باید مکان موردنظر را اندازه‌گیری کنید و تایل چوبی را به همان اندازه تهیه کرده و در کنار هم بچینید. در زیر هر کدام از تایل‌های چوبی، فاق‌هایی تعبیه شده که باعث می‌شود که این تایل‌های چوبی به هم چفت شوند، بدون این که هیچ فضای خالی در بین آن‌ها باقی نماند. خبر خوب این است که خرید و نصب تایل چوبی سقف بسیار آسان است و شما به صورت آنلاین نیز می‌توانید اقدام به این کار کنید.

2

کاربرد تایل چوبی در دکوراسیون

همانطور که می‌دانید تایل ترموود و به طور کلی تایل چوبی برای پوشاندن سطوح مختلف استفاده می‌شود. شما می‌توانید خودتان به تنهایی نصب تایل چوبی را انجام دهید. کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون داخلی متنوع است. نکته مثبت تایل چوبی این است که قابل استفاده مجدد است و شما می‌توانید  از تایل چوبی در جای دیگر نیز استفاده کنید. نکته دیگر این است که نصب آن آسان است. البته گاهی نیاز است قسمت‌هایی از تایل چوبی را برش دهید. این کار را می‌توانید با اره دستی انجام دهید.

سقف‌های چوبی عملکرد آکوستیک و عایق صوتی بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. این یک گزینه عالی برای فضاهای اجتماعی است که شامل فضاهای عمومی یا اداری می‌شود. این به گونه ای طراحی شده است که به صداها اجازه می‌دهد در داخل و اطراف فضا حرکت کنند بدون اینکه نویز از دیوارها خارج شود. سقف‌های چوبی به دلیل توانایی استثنایی خود در کاهش نویز شناخته شده اند.

در طول قرن‌ها، چوب به عنوان یک عایق عالی استفاده می‌شود. بنابراین، بسیاری ترجیح می‌دهند از سقف‌های چوبی استفاده کنند و محبوبیت آنها را افزایش دهند. سقف‌های چوبی دارای حفره‌های هوایی هستند که به طور طبیعی در دانه‌های چوب قرار دارند. تایل چوبی سقف می‌تواند سرما و گرما را حفظ می‌کند. چوب در مقایسه با فولاد بیش از 400 برابر و از نظر خواص عایق بیش از 1500 برابر در مقایسه با آلومینیوم بهتر است. بنابراین، چوب یک ماده عالی برای ساخت سقف است.

یکی از عوامل دیگر در کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون داخلی، عمر بالای آن است. چنان چه تایل چوبی دارای کیفیت کافی باشد به راحتی دچار آسیب و خراش نمی‌شود. بنابراین هنگام خرید تایل چوبی باکیفیت بهتر است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

3

تایل چوبی سقف

مهم‌ترین امتیازی که باعث کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون داخلی می‌شود تنوع بالای آن است که با توجه به خواسته شما می‌تواند متفاوت باشد.

تایل چوبی سقف در اشکال مربع، مستطیل، دایره است و به عنوان سقف کاذب، زیر سقف نصب می‌شود که جلوه بهتری به سقف می‌دهد. همچنین در صورت تمایل میتوانید با نصب لامپ‌های مخصوص در پشت تایل‌های چوبی، نور از بین آن بیرون میزند و زیبایی آن دوچندان می‌شود. کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون داخلی منازل، محل کار، مغازه، اداره، پارکینگ قابل استفاده است. علاوه بر زیبایی تایل چوبی، می‌توانید برای پوشاندن سیم و کابل، عایق سرما و گرما از آن استفاده کنید. با این امتیاراتی که تایل چوبی سقف دارد خیلی از افراد به استفاده از این محصول علاقمند هستند.

تایل چوبی باکیفیت از کجا بخریم

تایل سقف چوبی گرما و ظرافت را به ارمغان می‌آورد و هرگز از مد نمی‌افتد. صدها مدل، طرح و پرداخت وجود دارد تا تمامی ساختمان‌ها دارای مناسب ترین سقف‌های چوبی باشند. چوب؛  منبعی است که همیشه در طبیعت در دسترس است تا زمانی که از آن مراقبت شود و از علاوه بر این، به راحتی قابل بازیافت است.

 در این مقاله با کاربرد تایل چوبی سقف در دکوراسیون داخلی آشنا شدید. اگر قصد خرید تایل چوبی را دارید؛ توصیه می‌‌شود از وب سایت آوا چوب، انواع تایل چوبی سقف را مشاهده کنید.

در صورت تمایل به خرید تایل چوبی سقف، برای دریافت مشاوره با کارشناسان آوا چوب تماس بگیرید. قیمت تایل چوبی سقف با توجه به متراژ آن متفاوت است. انواع تایل از نظر جنس هم متفاوت هست.  به طور کلی باید گفت قیمت تایل چوبی سقف بر اساس نوع جنس،متراژ، اندازه، رنگ مصرف شده، ضخامت چوب متغیر است.