به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فوری یک فرآیند جدید در دنیای چاپ است که شامل محاسبات پیچیده ای است که به ماشین می گوید چگونه تصویر را روی کاغذ ایجاد کند. چاپگر دیجیتال این تصویر را تجزیه و تحلیل می کند و مستقیماً روی سطح انتخابی شما چاپ می کند.

درواقع نوعی چاپ برنامه ریزی شده است که برای کارهای چاپ فوری و در تعداد کم کاربرد دارد. چاپ دیجیتال چاپی است که برای خدمات فوری چاپ و تعداد کمتر از ۱۰۰۰ عدد مانند چاپ فوری کاتالوگ و چاپ سریع بروشور و چاپ دیجیتال کارت ویزیت کاربرد دارد. دستگاه چاپ دیجیتال اغلب به دو صورت چاپ دیجیتال لیزری و چاپ دیجیتال جوهر افشان هستند. قیمت چاپ دیجیتال اغلب از تعرفه چاپ افست برای چاپ فوری کاتالوگ در تیراژ پایین بیشتر است. از خدمات چاپی که با چاپ دیجیتال انجام می شوند میتوان به چاپ کاتالوگ ، چاپ بروشور ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ استند ، چاپ تراکت اشاره کرد.

مرکز چاپ نوین همچنین ارائه دهنده خدمات چاپی از جمله چاپ جزوه و قیمت چاپ کتاب ... با کیفیت با قیمت مناسب می باشد برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

02166126176- 02166938942- 02166964855

 

 

 

چرا چاپ دیجیتال؟

چاپ دیجیتال روش جدیدی برای صنعت است. انتخاب ها، ویژگی ها و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به روش های قدیمی مانند چاپ افست یا فلکسوگرافی ارائه می دهد. امروز، ما انتظار داریم که مواد چاپی دقیق و به روز باشند - مشتریان به چاپگرهایی نیاز دارند که بتوانند چاپ رنگی مقرون به صرفه، با کیفیت بالا و کوتاه مدت را در سریع ترین زمان ممکن تولید کنند. با این حال، تصمیم گیری اینکه کدام فرآیند به بهترین وجه برای کار شما مناسب است، همیشه آسان نیست، بنابراین قبل از اینکه نحوه چاپ طرح خود را انتخاب کنید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در زیر راهنمایی برای کمک به درک مزایای چاپ دیجیتال آورده شده است.

مزایای چاپ دیجیتال:

کیفیت بالا:  این کیفیت و ثبات چشمگیر را نسبت به سایر گزینه ها ارائه میدهد. رنگ ها به خوبی روی پرینت ها ظاهر می شوند و هیچ مشکلی در خطوط خشن وجود ندارد. با چاپ دیجیتال، کیفیت آخرین کارت، بروشور یا بروشور در یک دسته با کیفیت اول یکسان است.

به موقع بودن:  مراحل کمتری در فرآیند چاپ وجود دارد و در نتیجه محصول نهایی سریعتر تحویل داده می شود.

مقرون به صرفه:  از آنجایی که به صفحات چاپی نیازی نیست، سرمایه گذاری کمتری برای راه اندازی یک کار وجود دارد.

چاپ های کوتاه:  چاپ دیجیتال روش ایده آلی برای تولید چاپ های کوتاه تا متوسط ​​در مقایسه با روش های سنتی است.

سفارشی سازی:  چاپ دیجیتال مقرون به صرفه ترین راه حل را برای سفارشی کردن مواد بازاریابی، نامه ها و نامه های مستقیم، کارت ویزیت و موارد دیگر ارائه می دهد

 • زمان سریعتر چرخش

 • قابلیت چاپ کمتر

 • چاپ با کیفیت بالا در ضمن حفظ هزینه کم برای هر واحد

 • امکان تهیه آسان اثبات چاپی

 

 

چاپ دیجیتال چگونه کار می کند؟

فرآیند چاپ چاپ دیجیتال با چاپ لیتو متفاوت است که از جوهر مرطوب استفاده می کند و همان تصویر را از طریق صفحات چاپ منتقل می کند. چاپ دیجیتال رویکرد متفاوتی دارد و تصاویر آماده برای چاپ را از مجموعه پیچیده ای از اعداد و فرمول ها جمع آوری می کند. این تصاویر از پیکسل گرفته می شوند و تصویر دیجیتالی شده برای کنترل رسوب جوهر، تونر و نوردهی استفاده می شود تا تصویری را که می خواهید چاپ کنید تکرار کنید.

پرینترهای دیجیتال معمولاً چاپگرهای جوهرافشان یا مبتنی بر تونر هستند. چاپگر جوهرافشان تصویر شما را با ترسیم قطرات ریز جوهر بر روی سطح کاغذ انتخابی شما تولید می کند - تصویر شما را ایجاد می کند. این چاپگر با استفاده از تونر - پودری ظریف و بر پایه پلاستیک - نقاطی کوچکتر از جوهر افشان تولید می کند و خشک می شود.

تفاوت بین چاپ افست و دیجیتال :

 • اولین تفاوت موجود را می توان ابعاد ورق ها دانست. اندازه ورق های مورد استفاده در چاپگرهای دیجیتال نسبت به چاپگر کمتر است و اندازه ورق های مورد استفاده در آن اندازه ای بین 19 تا 29 اینچ دارند در حالی که این میزان برای چاپ افست اندازه ای بین 29 تا 40 اینچ خواهد بود.

 • دومین تفاوت در نمایانگر رنگ است. هر قطعه تجهیزات چاپ تفسیرها و کنترلهای کمی متفاوت در مورد نحوه استفاده رنگها بر روی یک صفحه ارائه می دهد. رنگ های ارائه شده در متد های چاپ سنتی از تطابق بهتری برخوردار هستند و گستردگی رنگ ها در آن ها مطلوب تر ارزیابی می شود. به عنوان مثال، چاپ رنگ های Pantone (یک سیستم مدیریت رنگ) روی پرس های افست دقیق تر است زیرا در واقع از جوهر Pantone استفاده می کنند.

 • سومین تفاوت به میزان هزینه ها در چاپ دیجیتال بر می گردد، چراکه چاپگرهای دیجیتال سریع تر و برای چاپ های محدود ارزان تر هستند. چاپ دیجیتالی زمان چرخش باورنکردنی را ارائه می دهد زیرا زمان تنظیم به صورت قابل توجهی کمتر است. فروشگاه هایی که به خوبی چاپ دیجیتال را انجام می دهند می توانند چاپ یک روز و روز بعد را بسیار کارآمدتر و ارزانتر از فروشگاه هایی با چاپ افست ارائه دهند.

 

 

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به سرعت در حال توسعه است و راه خود را به اکثر صنایع و کسب و کارها پیدا کرده است و می توان رد پای آن را از صنعت نساجی تا صنعت چاپ و نشر کتاب پیدا کرد. به طور کلی کاربرد چاپ دیجیتال شامل موارد زیر می شود:

 • چاپ دیجیتال در صنعت نساجی

 • چاپ دیجیتال برای چاپ کارت های ویزیت و دیگر انواع کارت

 • چاپ دیجیتال در ساختمان سازی و فضای داخلی

 • چاپ دیجیتال در معماری

 • چاپ دیجیتال برای تولید پوسترهای با کیفیت بالا

 • چاپ دیجیتال برای بسته بندی محصولات

 • چاپ دیجیتال برای لوازم تحریر و نشر کتاب

در این مقاله سعی کردیم که به طور کامل درباره چاپ دیجیتال از جمله چرا چاپ دیجیتال، مزایای چاپ دیجیتال، کاربرد و تفاوت آن با چاپ افست را بررسی کردیم تا شما اطلاعات کاملی را به شما برای خدمات مورد نظر چاپی خود داشته باشید برای راهنمایی بیشتر پیشنهاد ما به شما خدمات چاپ نوین می باشد برای اطلاعات بیشتر با مرکز چاپ نوین در میدان انقلاب تماس بگیرید.

 • 02166126176

 • 02166938942

 • 02166964855

 

برچسب ها : چاپ دیجیتال فوری,چاپ دیجیتال ارزان,چاپ کتاب ارزان,چاپ کتاب فوری,چاپ جزوه ارزان و فوری,قیمت چاپ کتاب,مرکز چاپ میدان انقلاب,چاپ دیجیتال کتاب