به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

اگر در هر شرایطی فرد بیمار تمام دندان های خود را از دست بدهد روش ایمپلنت فول موس بهترین گزینه خواهد بود. پس اگر شما هم یکی از این افرادی هستید که به این نوع کاشت نیاز دارید پیشنهاد می کنم جهت دریافت اطلاعات مفید و همین طور اطلاع از قیمت این روش از کاشت ایمپلنت ادامه مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

ایمپلنت فول موس چیست ؟

افرادی که تمام دندان های خود را از دست داده اند، بایستی برای درمان به متخصص دندان پزشک مراجعه کنند. دندان های آن ها  تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون پوسیدگی، کهولت سن، عدم رعایت بهداشت، ضربات فیزیکی از بین رفته است. در صورت از بین رفتن دندان ها راه حل های متفاوتی توسط پزشکان ارائه می شود. ایمپلنت فول موس یکی از این راه حل های پیشنهادی است.

کاشت ایمپلنت فول موس بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته فرد است. این ایمپلنت شامل یک پل دندانی بر پایه ایمپلنت و چند فیکسچر می باشد که در استخوان فک گذاشته می شوند. این ایمپلنت مانند دندان طبیعی ثابت بوده و جا به جا نمی شود.

2

متخصص ایمپلنت برای جایگذاری آن ابتدا فیکسچر را درون فک می گذارد. سپس بعد از استحکام فیکسچرها که ۲ تا ۶ ماه ممکن است به طول بیانجامد، روکش های ایمپلنتی گذاشته می شوند. پروتزها در دهان بنا به سلیقه شخصی فرد، می توانند متحرک یا ثابت باشند. پروتز ها بین پایه ها قرار می گیرند و در صورتی که پروتز متحرک باشد دارای ۳ تا ۵ پایه است اما اگر پروتز ثابت باشد دارای ۶ تا ۸ پایه است.

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت فول موس

اگر فردی از این درمان برای جبران دندان های از دست رفته خود استفاده کند بایستی نکاتی را قبل و بعد از کاشت آن رعایت نماید که عبارتند از:

 • فرد متقاضی کاشت ایمپلنت بایستی بعد از کاشت آن، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نماید تا با هیچ مشکلی مواجه نشود.
 • فرد بعد از گذشت ۶ ماه از کاشت ایمپلنت ها، به متخصص ایمپلنت برای بررسی وضعیت لثه ها و پروتزها و کنترل ثبات استخوان در اطراف ایمپلنت ها مراجعه کند.
 • فردی که ایمپلنت فول موس در فک بالا یا پایین یا به صورت کامل را دارد، برای انجام بازبینی هر ۶ ماه یکبار به متخصص مراجعه نماید. این امر تضمین کننده ثبات درمان و تشخیص زود هنگام مشکلات احتمالی می باشد.
 • اگر انتخاب فرد، پروتز متحرک باشد بایستی روزی ۲ تا ۳ بار این روکش ها را از دهان خارج کرده و اقدام به تمیز کردن روکش ها و دهان نماید.
 • اگر انتخاب فرد پروتز ثابت باشد، این پروتز ها به صورت کامل بر روی لثه فیکس شده اند و قابلیت جا به جایی نخواهند داشت، در این صورت هم بایستی تمیز نگه داشته شوند و به همین منظور باید به‌صورت منظم و چند ماهه به متخصص ایمپلنت مراجعه شود.

مزایای ایمپلنت فول موس

اگر بخواهیم مزایای ایمپلنت فول موس را نسبت به سایر روش ها همچون روش دندان مصنوعی برشمریم به موارد زیر بایستی اشاره کنیم:

3

 • ایمپلنت فول موس ثابت است و در هنگام صحبت کردن تکان نمی خورد که موجب راحتی در گفتار شده است. همچنین احتمال در آمدن آن هنگام صحبت کردن وجود ندارد با این که در صورت استفاده از دندان مصنوعی، فرد شاهد این اتفاق خواهد بود. دلیل این امر فیکس شدن ایمپلنت با استفاده از فیکسچرها می باشد.
 • این ایمپلنت شباهت بی نظیر و فوق العاده ای به دندان های فرد دارد و باعث می شود فرد زیبایی از دست رفته خود را به دست آورد حتی زیبایی خود را حفظ نماید و ایمپلنت سوئیسی حتی شاید طول عمر بالایی به شما هدیه کند.
 • طول عمر این ایمپلنت نسبت به دندان مصنوعی بیشتر است چون از مواد با کیفیتی ساخته شده است که دیرتر از بین می روند.
 • اگر فرد از این روش را استفاده کند متوجه خواهد شد که این روش مطمئن ترین انتخاب است. چون فرد بیمار به آسانی می تواند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نماید.
 • در این روش برخلاف دندان مصنوعی سقف دهان شما پوشیده نخواهد شد بنابراین حس چشایی شما از بین نخواهد رفت و لذت غذا خوردن را از دست نخواهید داد.
 •  دلیل کاشت این ایمپلنت در استخوان فک فرد این است که نیروی حاصل از جویدن به استخوان فک و لثه ها وارد شود که باعث جلوگیری از تحلیل رفتن آن می شود.
 • این ایمپلنت برای افرادی که کهولت سن دارند نیز مناسب است چون نیازی به جا به جایی ندارد و فرد با مشکلی مواجه نخواهد شد.

معایب ایمپلنت فول موس

در روش ایمپلنت فول موس دوران بهبودی بایستی سپری شود تا دندان های ایمپلنت بتوانند جایگزین دندان های طبیعی و قبلی شوند که این دوران از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

در دوران بهبودی اگر دندان های ایمپلنت را تحت فشار قرار دهید با عوارضی همچون تحلیل رفتن استخوان و دیگر موارد مواجه خواهید بود که هزینه زیادی را بایستی به همین منظور متقبل شوید.

در این روش چون ایمپلنت ها داخل دهان فک گذاشته می شوند احتمال عفونت متوسط و شدید وجود دارد. در نتیجه برای جلوگیری از آن قبل فرآیند یا بعد فرآیند با توجه به نظر پزشک متخصص بایستی از آنتی بیوتیک ها استفاده کرد.

هزینه ایمپلنت فول موس

هزینه ایمپلنت فول موس شامل ایمپلنت کامل فک بالا یا پایین و یا به صورت کامل می باشد. بهتر است بدانید هزینه درمان و جایگزینی دندان های از دست رفته با این روش از گران قیمت ترین درمان ها در حوزه دندان است و ایمپلنت سوئیسی یا آمریکایی از هزینه بیشتری به نسبت سایر ایمپلنت ها برخوردار هستند. این هزینه در طول زمان و بر حسب شرایط متفاوت است.

عوامل تاثیر گذار بر این هزینه عبارتند از:

 • هزینه این ایمپلنت با توجه به نوع و مارک ایمپلنتی که استفاده می شود، متفاوت خواهد بود.
 • هزینه آن با توجه به فرایند اتصال ایمپلنت به بافت استخوان لثه نیز متفاوت است. چون تعداد فرآیندها با توجه به بافت استخوان لثه از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد‌.
 • همچنین این هزینه با توجه متریال و تجهیزاتی که در کاشت ایمپلنت فول موس به کار رفته است متفاوت می باشد.
 • دستمزد جراح متخصص نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر این هزینه است. با وجود این که این دستمزد بالا است اما ارزش آن را دارد چون دندان های زیبا و مستحکمی را بدست خواهید آورد.‌
 • هزینه های متفرقه ایمپلنت که شامل هزینه ویزیت و مراقبت های پس از درمان و هزینه عکسبرداری و ... است. این موارد نیز بر قیمت تمام شده ایمپلنت تاثیر گذار است.

سوالات رایج

ممکن است شما به عنوان بیمار قصد انجام ایمپلنت فول موس را داشته باشید. اما این خصوص ممکن سوالاتی ذهن شما را درگیر کند. در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

آیا این نوع از ایمپلنت درد دارد؟

ابتدا زمان پیاده سازی ایمپلنت شما درد کوچکی را احساس خواهید کرد که اصلا جای نگرانی نیست و با تجویز و مصرف چند مسکن زیر نظر متخصص می توانید از درد اولیه رها شوید.

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت کدام است؟

خیلی از افراد با توجه به  این که نگران افزایش قیمت ایمپلنت هستند ترجیح می دهند فرایند درمان را در بهترین سنین انجام دهند. با این وجود بهترین سن بالای 20 سال است البته نظر نهایی باید توسط پزشک معالج صورت گیرد. بنابراین قبل از هر کاری با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.