به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

 

کمی در مورد ارتودنسی

ارتودنسی یک رشته تخصصی در زیر زیرمجموعه دندانپزشکی است. تمرکز اصلی ارتودنسی درمان بی‌نظمی‌های دندان‌ها و فک‌ها، به‌ویژه تراز و اکلوژن است، که معمولاً شامل استفاده از بریس‌ها برای درمان است.

این بدان معناست که متخصص ارتودنسی تخصص حرفه ای در زمینه ارتودنسی است.

ارتودنتیست چه تفاوتی با دندانپزشک دارد؟

ارتودنتیست‌ها و دندانپزشکان برای مراقبت از سلامت دهان و دندان شما با یکدیگر همکاری‌می‌کنند با این حال، در مورد برخی از مسائل بهداشت دهان و دندان که در بالا ذکر شد، مراجعه به متخصص ارتودنسی ضروری است تا بتوانید درمان خاص خود را دریافت کنید.

همانطور که برای جراحی قلب به جای پزشک عمومی به جراح قلب مراجعه‌می‌کنید، در صورت نیاز به درمان برای مشکلات دندان‌‌ها و تراز فک، به جای دندانپزشک خود به متخصص ارتودنسی مراجعه خواهید کرد.

کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک متخصص ارتودنسی در کرج‌ می‌باشد که میتوانید برای مشاوره آنلاین و اطلاع از قیمت ارتودنسی و ارتودنسی اقساطی در کرج با این مرکز معتبر در کرج، جهانشهر و عظیمیه تماس بگیرید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ - ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ - ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶

 

 

چرا یک متخصص ارتودنسی معتبر را انتخاب کنید؟

متخصصان ارتودنسی معتبر آموزش‌‌‌های بیشتری دریافت ‌می‌کنند

هم دندانپزشکان و هم متخصصین ارتودنسی پزشکانی هستند که مراقبت‌‌‌های دهان و دندان را برای کودکان و بزرگسالان انجام‌ می‌دهند، دندانپزشکان در درجه اول بر سلامت دندان، لثه و فک تمرکز‌می‌کنند اما این کار را به روش‌‌‌های مختلف انجام‌می‌دهند.

متخصصین ارتودنسی خبره در صاف کردن دندان‌‌ها و بهبود بایت‌‌ها با استفاده از دستگاه‌هایی که دندان‌‌‌های کج یا شلوغ، زیر بایت، بیش از بایت، فاصله بین دندان‌‌ها و مشکلات فک را اصلاح‌می‌کنند، تخصص دارند.

متخصصان معتبر ارتودنسی در جریان آخرین درمان‌‌ها هستند

مهم نیست که شما نمیدانید کدام روش را برای داشتن دندانهای مرتب موثر است ، یک متخصص ارتودنسی خبره‌می‌داند که کدام درمان برای شما بهترین است. گزینه‌‌‌های درمانی احتمالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • بریس‌‌‌های شفاف یا سرامیکی

  • ترازهای پاک (Invisalign)

  • AcceleDent

  • براکت‌‌‌های خود بستن

  • بریس‌‌‌های سنتی

  • دستگاه HERBST

عکس‌‌‌های قبل و بعد از موارد مشابه شما را با متخصص ارتودنسی خود مرور کنید. اینها به شما کمک‌می‌کند لبخند زیبای خود را تصور کنید.

مراقبت ارتودنسی معتبر راحت و مقرون به صرفه است.

ما اینجا هستیم تا برنامه‌ریزی ارتودنسی را برای همه افراد از دانش‌آموزان دبیرستانی گرفته تا مادران و پدران با برنامه کاری شلوغ آسان کنیم.

ما با بیمه درمانی شما در مورد پوشش شما بررسی خواهیم کرد. ما همچنین در مورد آخرین ویژه‌‌‌های خود به شما خواهیم گفت و برنامه‌‌‌های مالی مقرون به صرفه خود را بررسی خواهیم کرد.

درمان ارتودنسی یک تصمیم بزرگ برای افراد و خانواده‌‌ها است. با در نظر گرفتن چند عامل مهم مانند اعتبار، راحتی، گزینه‌‌‌های درمانی و هزینه،‌می‌توانید با اطمینان به زیبایی دندان خود برسید. امروز یک مشاوره رایگان با کلینیک دندانپزشکی در کرج و یک متخصص ارتودنسی  برنامه ریزی کنید.

 

 

گزینه‌‌‌های ارتودنسی برای نوجوانان

متخصص ارتودنسی در کرج  ، تیم ارتودنسی با تجربه ما از نزدیک با بیماران نوجوان ما همکاری می‌کند تا طیف وسیعی از گزینه‌های درمان را در اختیار او بگذارد.

بریس‌‌‌های فلزی

اینها بریس‌‌‌های آزمایش شده و واقعی هستند که بیشتر در نوجوانان دیده‌می‌شوند. آنها از براکت‌‌‌های فلزی تشکیل شده اند که با یک سیم فلزی به دندان‌‌ها چسبیده اند که همه دندان‌‌ها را به هم متصل‌می‌کند. براکت‌‌‌های فلزی‌می‌توانند دندان‌‌‌های کج، فاصله در دندان ها، اوربایت، زیر بایت و سایر مشکلات فک را اصلاح کنند. نوجوانان‌می‌توانند از میان طیف وسیعی از رنگ‌‌‌های باند انتخاب کنند و‌می‌توانند رنگ‌‌ها را در هر قرار تغییر دهند... به آنها آزادی عمل خلاقانه زیادی‌می‌دهد!

بریس‌‌‌های آرایشی شفاف

بریس‌‌‌های آرایشی شفاف مانند بریس‌‌‌های فلزی هستند، با این تفاوت که کمی آرام تر هستند. این به این دلیل است که برای صاف کردن دندان‌‌ها به جای فلز از براکت‌‌‌های همرنگ دندان (و گاهی اوقات سیم‌‌‌های همرنگ دندان) استفاده‌می‌کنند.

ترازهای شفاف نوجوان Invisalign

Invisalign Teen سیستمی از ترازهای شفاف  مشابه محافظ‌‌‌های دهان نصب شده است.

 قالب‌هایی برای دندان‌های نوجوان ساخته می‌شود و هر هفته از ترازهای جدید استفاده می‌شود تا دندان‌ها را به آرامی شکل دهند تا صاف شوند. ترازهای نوجوان Invisalign را می‌توان برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان‌ها و خوردن هر چیزی که می‌خواهند بیرون آورد، بجز آدامس، ذرت بو داده مانند بریس‌های فلزی. 

 

 

 

ارتودنسی بزرگسالان

درمان ارتودنسی‌می‌تواند به بزرگسالان لانگلی کمک کند تا دندان‌‌‌های خود را صاف کنند، مشکلات فک را اصلاح کنند و لبخندی با اعتماد به نفس ایجاد کنند.

دندان‌‌‌های صاف تر اعتماد به نفس بیشتر

برای بزرگسالانی که ممکن است به دلیل نامرتبی دندان‌ها سال‌ها در لبخند زدن باز تردید داشته باشند، درمان ارتودنسی می‌تواند تقویت مثبتی برای اعتماد به نفس ایجاد کند. بیماران اغلب می‌بینند که بیشتر برای عکس‌ها لبخند می‌زنند، بیشتر از ته دل می‌خندند، یا حتی بیشتر حرف می‌زنند و افکار و نظرات خود را بیشتر به اشتراک می‌گذارند... همه اینها به این دلیل است که وقتی لبخند می‌زنند با ظاهرشان راحت‌تر هستند.

تاثیر مثبت بر سلامت کل بدن

درمان ارتودنسی همچنین‌ می‌تواند از جهات مختلفی بر سلامت کلی بزرگسالان تأثیر مثبت داشته باشد.

تمیز کردن دندان‌‌‌های صاف تر از دندان‌‌‌های نامرتب آسان تر است. این‌ می‌تواند از بروز مشکلاتی مانند پوسیدگی، التهاب لثه، بیماری لثه و بوی بد دهان در طول زمان جلوگیری کند. مزیت دیگر این است که یک لقمه خوب همچنین منجر به فشار کمتری بر عضلات و مفاصل فک، جویدن بهتر و هضم بهتر‌ می‌شود - که همه اینها به بهبود سلامت کلی کمک ‌می‌کند.

و اگرچه ممکن است درمان در ابتدا گران به نظر برسد، اما‌می‌تواند به شما در جلوگیری از اقدامات پرهزینه دندان در دراز مدت کمک کند. به عنوان مثال، دندان‌های اصلاح شده از طریق ارتودنسی کمتر دچار پارگی یا آسیب می‌شوند و احتمال انجام کارهای دندانپزشکی پرهزینه را کاهش می‌دهند.

گزینه‌‌‌های محتاطانه برای درمان تقریبا نامرئی

ما درمان اینویزیلاین را برای صاف کردن دندان‌های شما با استفاده از یک سری لوازم شفاف، سفارشی و متحرک به نام الاینر ارائه می‌کنیم. اینویزیلاین درمان شما را عملاً برای دیگران غیرقابل تشخیص‌می‌کند.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با متخصصین ارتودنسی و روش‌‌‌های ارتودنسی موثر آشنا کنیم داشتن دندان مرتب برای هر فرد از اهمیت بالایی برخوردار است پیشنهاد ما به شما کلینیک دندانپزشکی اسمایل آرک در کرج با تیم متخصص در زمینه ارتودنسی می‌باشد برای دریافت مشاوره با این شماره‌‌های زیر تماس بگیرید.

۰۲۶۳۲۵۲۹۷۳۵ - ۰۲۶۳۲۵۲۱۸۹۷ - ۰۹۳۵۴۳۰۳۶۹۶

 

برچسب ها : کلینیک دندانپزشکی در کرج,متخصص ارتودنسی در کرج,ارتودنسی در کرج,ارتودنسی اقساطی در کرج,ارتودنسی بزرگسالان,ارتودنسی نوجوان,انواع ارتودنسی,مرکز ارتودنسی در کرج