به گزارش پایگاه خبری نشان :

 

بزرگترین عیب حلقه اورینگ چیست ؟ در حالی که آنها در هر دو برنامه استاتیک و پویا استفاده می شوند ، حرکت با سرعت بالا می تواند اثربخشی آنها را کاهش دهد. این به این دلیل است که مواد پس از فشرده شدن توسط حرکت باید به عقب برگردند و در موقعیت‌ هایی با ماشین‌ هایی که به سرعت حرکت می‌ کنند ، یک حلقه O ممکن است به اندازه کافی سریع شکل خود را بازیابی نکند و 100٪ موثر باشد. با مراجعه به مجموعه سیل گستر سالاران ، می توانید انواع محصولات آب بندی اعم از اورینگ ، بک آپ رینگ و غیره را خریداری نمایید. با این حال ، این قطعات برای کاربردهای دینامیکی با حرکت کندتر مانند شفت ها ، دوک ها و خطوط انتقال چرخشی ایده آل هستند. آنها می توانند با چرخش و حرکت مارپیچی کنار بیایند. زیبایی حلقه های O در سادگی آنهاست. ساختار یک تکه آنها به این معنی است که آنها محکم تر هستند و کمتر ممکن است اشتباه کنند. این ویژگی همچنین جا دادن آنها را آسان می کند ، اما حلقه های O برای همیشه دوام نمی آورند.

اورینگ چگونه ساخته می شود ؟

با توجه به این واقعیت که طراحی حلقه های O از زمان پیدایش آنها در بیش از صد سال پیش تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است ، فرآیند تولید نیز نسبتاً ساده است. حلقه‌ ها را می‌ توان با استفاده از تعدادی تکنیک مختلف ، از جمله قالب‌ گیری فشرده ، قالب‌ گیری تزریقی ، قالب‌گیری انتقالی یا ولکانیزاسیون ایجاد کرد. امروزه ، پیشرفت های مدرن در درک علمی و فناوری به این معنی است که حلقه های O را می توان از طیف گسترده ای از مواد از جمله نیتریل ، سیلیکون و فلوئوروکربن ها (در میان بسیاری دیگر) ساخت. نوع ماده مورد استفاده به هدف و شرایط خاص O-ring مورد نظر بستگی دارد. چه برای استفاده در یک نیروگاه صنعتی و چه به عنوان بخشی از ماشین آلات کشاورزی سنگین ، مطمئناً یک O-ring وجود دارد که برای هر منظوری مناسب است. اما با وجود مواد بسیار زیادی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، تشخیص اینکه کدام یک برای شما مناسب است دشوار است.

انواع مختلف اورینگ و مزایای آن

در اینجا به تفکیک انواع مختلف O-ring موجود و همچنین مزایای هر یک و کاربردهای احتمالی که ممکن است برای آنها مناسب باشد ، آورده شده است. حلقه های الاستومرهای نیتریل (همچنین به عنوان Buna-N یا NBR شناخته می شوند) ، به طور گسترده به عنوان یک نوع O-ring همه منظوره در نظر گرفته می شوند. در محیط های صنعتی اگر یک حلقه O فرسوده شود ، بر بهره وری تاثیر می گذارد. این تلفات را می توان با حفظ یک منبع O-rings در اندازه های مناسب به حداقل رساند تا در صورت مراجعه ، بتوان آن را بلافاصله تعویض کرد. این محصول محدوده دمایی قابل توجهی بین -50 درجه سانتیگراد تا 120 درجه سانتیگراد ، با مقاومت عالی در برابر پارگی و عملیات سایشی ارائه می دهد. نیتریل همچنین از مقاومت مناسبی در برابر آب ، روغن و برخی مایعات هیدرولیک برخوردار است ؛ اگرچه در معرض آسیب ناشی از روغن ترمز خودرو ، هیدروکربن های هالوژنه ، کتون ها ، هیدروکربن های نیترو یا استر فسفات است. پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر ، به وب سایت sealgostar.com مراجعه نمایید.

 

اورینگ سیلیکونی و مزایای آن

اورینگ سیلیکونی ، با یکی از وسیع‌ ترین محدوده‌ های دمایی در بین مواد O-ring ، حلقه‌ های سیلیکونی می‌ توانند دمای بین -100 تا 300 درجه سانتی‌ گراد را تحمل کنند. به این ترتیب ، برای استفاده در اهداف انتخابی در کشاورزی ، صنعت خودرو ، لبنیات ، معدن ، لوله کشی و راه آهن مناسب است. در واقع ، این ماده مقاوم حتی شناخته شده است که افراط‌ های بیشتر (115- تا 315 درجه سانتی‌گراد) را برای مدت محدودی تحمل می‌ کند و آن را به گزینه‌ ای ایده‌ آل برای کاربرد هایی تبدیل می‌ کند که دماهای بسیار بالا یا پایین عامل آن هستند. انعطاف پذیری زیادی ارائه می دهد و در کنار آب ، بخار یا نفت عملکرد درخشانی دارد ؛ اما مستعد آسیب ناشی از سایش و پارگی است. در نتیجه ، برای برنامه های استاتیک به جای برنامه های پویا مناسب تر می باشد. جهت کسب اطلاع از انواع محصولات آب بندی ، به وب سایت sealgostar.com مراجعه نمایید.

حلقه های اورینگ ویتون

حلقه های اورینگ ویتون که به عنوان حلقه های O FKM نیز شناخته می شود ، از فلوئوروکربن ساخته شده و دارای مقاومت در برابر دمای -40 درجه سانتیگراد تا 250 درجه سانتیگراد ، نفوذپذیری کم گاز ، ویژگی های مکانیکی عالی و مجموعه فشرده سازی کم است. آنها برای استفاده با اسیدها ، هیدروکربن های هالوژنه ، سیالات یا گازهای نفتی و سیلیکونی بسیار مناسب هستند. با این حال ، این قطعات را نباید همراه با آمین ها ، استرها ، اترها با وزن مولکولی کم و اسید های هیدروفلوئوریک داغ استفاده کرد. تطبیق پذیری باورنکردنی آنها باعث محبوبیت آنها در طیف گسترده ای از صنایع ، از جمله بخش خودرو ، هوانوردی ، فرآوری شیمیایی و کارخانه های مهندسی مکانیک شده است. حلقه های O FEP ، یک هسته سیلیکونی یا فلوئوروکربن را با پوششی از اتیلن پروپیلن فلوئوردار (FEP) جفت می کنند که چندین مزیت متمایز را نسبت به حلقه O-رینگ PTFE استاندارد ارائه می دهد. حلقه های اورینگ ویتون ، جز بهترین و مقرون به صرفه ترین محصولات موجود در بازار می باشد.

 

برچسب ها : اورینگ,سیل گستر سالاران,بک آپ رینگ